امروز : چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۱ - ۱۹:۵۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمادگی برای پذیرش زائران اربعین در مرز خسروی

به گزارش جهان نیوز، سردار حسین اشتری امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران پس از بازدید از پایانه مرزی خسروی گفت: هدف ما از سرف به استان کرمانشاه در درجه اول سرکشی از پاسگاه‌های مرزی و همچنی پایانه مرزی خسروی است.

وی افزود: خوشبختانه همکاران بنده آمادگی لازم را در مرز خسروی برای پذیرش زائرین عزیز عتبات عالیات دارند. همچنین طی بازدید از پاسگاههای مرزی دیدیم که عزیزان مرزبانی ما آمادگی لازم را دارند.

اشتری تصریح کرد: با توجه به تعداد بالای مشتاقان زیارت کربلای معلی در ایام اربعین، تصمیم گرفته شد مرز خسروی نیز به سه مرز اصلی زمینی ایران برای تردد به کشور عراق اضافه شود.

وی از فراهم بودن تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم در پایانه مرزی خسروی خبر داد و گفت: مرزهای غربی و شهرهای مجاور آنها شرایط لازم را برای پذیرش زوار اربعین آماده کرده اند، نیروی انتظامی نیز آمادگی کامل برای پذیرش زوار در ایام محرم و اربعین را دارد.

این مقام ارشد ناجا خاطرنشان کرد: مذاکراتی با طرف عراقی جهت تردد زائران صورت گرفته است که امیدواریم آنها نیز آمادگی لازم را برای امور مربوط به مراسم اربعین و پذیرش زوار داشته باشند.

سردار اشتری افزود: مردم ساکن در مسیر عتبات عالیات از مشتاقان ابا عبدالله الحسین(ع) هستند، در سال های اخیر نیز زیر ساخت ها پیشرفت خوبی داشته اند و جاده و مکان های مناسبی در طول مسیر ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه تلاش ها بر این است که تمام شرایط برای عبور امن و آسان زائران و مسافران از خسروی فراهم شود، یادآور شد: نیروی انتظامی، ارتش و سپاه آمادگی دفاع از مرزها را دارند.

فرمانده ناجا ادامه داد: ظرفیت ها در زمینه گیت ها باید افزایش یابد، لذا مسئولان پایانه مرزی و فرمانداری باید بستر مناسب را فراهم کنند، همچنین پلیس مهاجرت و اتباع ناجا نیز خدمات لازم به منظور ایجاد گیت های لازم و موقت را انجام خواهند داد.

سردار اشتری در پایان تاکید کرد: شرایط امنیتی مناسب در کشور و جداره مرزها وجود دارد و هیچ نگرانی امنیتی احساس نمی شود، با این حال باید هنگ ها و پاسگاه ها بیش از پیش تقویت شود.

به گزارش جهان نیوز، سردار حسین اشتری امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران پس از بازدید از پایانه مرزی خسروی گفت: هدف ما از سرف به استان کرمانشاه در درجه اول سرکشی از پاسگاه‌های مرزی و همچنی پایانه مرزی خسروی است. وی افزود: خوشبختانه همکاران بنده آمادگی لازم را در مرز خسروی برای پذیرش زائرین عزیز عتبات عالیات دارند. همچنین طی بازدید از پاسگاههای مرزی دیدیم که عزیزان مرزبانی ما آمادگی لازم را دارند. اشتری تصریح کرد: با توجه به تعداد بالای مشتاقان زیارت کربلای معلی در ایام اربعین، تصمیم گرفته شد مرز خسروی نیز به سه مرز اصلی زمینی ایران برای تردد به کشور عراق اضافه شود. وی از فراهم بودن تمامی امکانات و زیرساخت‌های لازم در پایانه مرزی خسروی خبر داد و گفت: مرزهای غربی و شهرهای مجاور آنها شرایط لازم را برای پذیرش زوار اربعین آماده کرده اند، نیروی انتظامی نیز آمادگی کامل برای پذیرش زوار در ایام محرم و اربعین را دارد. این مقام ارشد ناجا خاطرنشان کرد: مذاکراتی با طرف عراقی جهت تردد زائران صورت گرفته است که امیدواریم آنها نیز آمادگی لازم را برای امور مربوط به مراسم اربعین و پذیرش زوار داشته باشند. سردار اشتری افزود: مردم ساکن در مسیر عتبات عالیات از مشتاقان ابا عبدالله الحسین(ع) هستند، در سال های اخیر نیز زیر ساخت ها پیشرفت خوبی داشته اند و جاده و مکان های مناسبی در طول مسیر ایجاد شده است. وی با اشاره به اینکه تلاش ها بر این است که تمام شرایط برای عبور امن و آسان زائران و مسافران از خسروی فراهم شود، یادآور شد: نیروی انتظامی، ارتش و سپاه آمادگی دفاع از مرزها را دارند. فرمانده ناجا ادامه داد: ظرفیت ها در زمینه گیت ها باید افزایش یابد، لذا مسئولان پایانه مرزی و فرمانداری باید بستر مناسب را فراهم کنند، همچنین پلیس مهاجرت و اتباع ناجا نیز خدمات لازم به منظور ایجاد گیت های لازم و موقت را انجام خواهند داد. سردار اشتری در پایان تاکید کرد: شرایط امنیتی مناسب در کشور و جداره مرزها وجود دارد و هیچ نگرانی امنیتی احساس نمی شود، با این حال باید هنگ ها و پاسگاه ها بیش از پیش تقویت شود.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا