امروز : پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

ائتلاف ضد داعش از عملیات ترکیه در الباب حمایت نمی‌کند

سخنگوی نظامی آمریکا اعلام کرد که ائتلاف بین المللی ضد داعش از عملیات کنونی نیروهای ترکیه با شورشیان سوری هم‌پیمان آن در شهر الباب واقع در شمال سوریه حمایت نمی‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت ارم نیوز، جان دوریان، سخنگوی ائتلاف ضد داعش گفت: ترک‌ها و شورشیان سوریه در تلاش برای تسلط کامل بر شهر الباب و بیرون راندن تروریست‌های داعش از آن هستند اما هیچ بهره‌ای از حملات هوایی ائتلاف نمی‌برند. ترکیه این حمله را به شکل “مستقل” صورت می‌دهد.

وی گفت: آمریکا نیروهای ویژه خود را که به منظور حمایت از نیروهای ترکیه و هم‌پیمانان آن مستقر کرده بود عقب رانده است.

کمبود حمایت از سوی ائتلاف موجب تنش‌های شدیدی میان ترکیه و هم‌پیمانان آن در خصوص نحوه بیرون راندن تروریست‌های داعش از مناطق تحت کنترل آن شده است. برخلاف خواست ترکیه، آمریکا و هم‌پیمانان آن به دنبال ادامه اتکا به ائتلاف عربی کردها “نیروهای دموکراتیک سوریه” به ویژه در پیشروی به سمت رقه هستند که از مواضع اصلی داعش به شمار می‌رود.

آنکارا “یگان‌های مدافع خلق کرد” را که ستون فقرات “نیروهای دموکراتیک سوریه” به شمار می‌روند سازمانی “تروریستی” می‌خواند و از ایجاد حکومت خودگردان کردها در مرزهای خود نگران است.

سخنگوی نظامی آمریکا در ادامه اظهارات خود گفت: مذاکرات دیپلماتیک کنونی میان ترکیه و ائتلاف باید موجب دستیابی به توافقی در خصوص نقش آینده “نیروهای کرد” و منع رویارویی مسلحانه میان آنها و نیروهای ترکیه شود.

بر اساس این گزارش، ترکیه عملیات نظامی گسترده‌ای را تحت عنوان «سپر الفرات» به منظور بیرون راندن تروریست‌های داعش از مناطق تحت کنترل آن در مرزهای ترکیه آغاز کرده است.

هم اکنون نیروهای ترکیه و شورشیان سوری هم‌پیمان آن به سمت جنوب و شهر الباب در حال پیشروی هستند.

سخنگوی نظامی آمریکا اعلام کرد که ائتلاف بین المللی ضد داعش از عملیات کنونی نیروهای ترکیه با شورشیان سوری هم‌پیمان آن در شهر الباب واقع در شمال سوریه حمایت نمی‌کند. به گزارش ایسنا به نقل از سایت ارم نیوز، جان دوریان، سخنگوی ائتلاف ضد داعش گفت: ترک‌ها و شورشیان سوریه در تلاش برای تسلط کامل بر شهر الباب و بیرون راندن تروریست‌های داعش از آن هستند اما هیچ بهره‌ای از حملات هوایی ائتلاف نمی‌برند. ترکیه این حمله را به شکل "مستقل" صورت می‌دهد. وی گفت: آمریکا نیروهای ویژه خود را که به منظور حمایت از نیروهای ترکیه و هم‌پیمانان آن مستقر کرده بود عقب رانده است. کمبود حمایت از سوی ائتلاف موجب تنش‌های شدیدی میان ترکیه و هم‌پیمانان آن در خصوص نحوه بیرون راندن تروریست‌های داعش از مناطق تحت کنترل آن شده است. برخلاف خواست ترکیه، آمریکا و هم‌پیمانان آن به دنبال ادامه اتکا به ائتلاف عربی کردها "نیروهای دموکراتیک سوریه" به ویژه در پیشروی به سمت رقه هستند که از مواضع اصلی داعش به شمار می‌رود. آنکارا "یگان‌های مدافع خلق کرد" را که ستون فقرات "نیروهای دموکراتیک سوریه" به شمار می‌روند سازمانی "تروریستی" می‌خواند و از ایجاد حکومت خودگردان کردها در مرزهای خود نگران است. سخنگوی نظامی آمریکا در ادامه اظهارات خود گفت: مذاکرات دیپلماتیک کنونی میان ترکیه و ائتلاف باید موجب دستیابی به توافقی در خصوص نقش آینده "نیروهای کرد" و منع رویارویی مسلحانه میان آنها و نیروهای ترکیه شود. بر اساس این گزارش، ترکیه عملیات نظامی گسترده‌ای را تحت عنوان «سپر الفرات» به منظور بیرون راندن تروریست‌های داعش از مناطق تحت کنترل آن در مرزهای ترکیه آغاز کرده است. هم اکنون نیروهای ترکیه و شورشیان سوری هم‌پیمان آن به سمت جنوب و شهر الباب در حال پیشروی هستند.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا