امروز : چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۸ - ۱۹:۰۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارائه ۱۰۰۰ گزارش ازسوی پژوهشکده شورای نگهبان

به گزارش جهان نیوز، سیامک ره‌پیک رئیس پژوهشکده شورای نگهبان در مراسم گرامیداشت سالروز این شورا که عصر امروز (چهارشنبه 28 تیر) در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به تشریح اقدامات این پژوهشکده طی سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از هزار گزارش پژوهشی از طریق این پژوهشکده ارائه کرده‌ایم.
وی افزود: مجمع فقهی، مشورتی در قم تاکنون بیش از ۸۰۰ گزارش ارائه کرده که مورد استفاده شورای نگهبان قرار گرفته است.
رئیس پژوهشکده شورای نگهبان با بیان اینکه تصمیمات شورای نگهبان مستلزم استدلال‌های فقهی و حقوقی است، اظهار داشت: در برخی بیانات رهبر انقلاب تأکید شده که استدلال‌های شورای نگهبان به عنوان یک منبع فقهی و حقوقی منتشر شود که بخشی از آنها منتشر شده، البته بخشی به عنوان نظر نهایی شورای نگهبان منتشر شده که دانشجویان و اهل علم می‌توانند از آن استفاده کنند.

منبع: تسنیم

به گزارش جهان نیوز، سیامک ره‌پیک رئیس پژوهشکده شورای نگهبان در مراسم گرامیداشت سالروز این شورا که عصر امروز (چهارشنبه 28 تیر) در محل ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به تشریح اقدامات این پژوهشکده طی سال‌های اخیر اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از هزار گزارش پژوهشی از طریق این پژوهشکده ارائه کرده‌ایم. وی افزود: مجمع فقهی، مشورتی در قم تاکنون بیش از 800 گزارش ارائه کرده که مورد استفاده شورای نگهبان قرار گرفته است. رئیس پژوهشکده شورای نگهبان با بیان اینکه تصمیمات شورای نگهبان مستلزم استدلال‌های فقهی و حقوقی است، اظهار داشت: در برخی بیانات رهبر انقلاب تأکید شده که استدلال‌های شورای نگهبان به عنوان یک منبع فقهی و حقوقی منتشر شود که بخشی از آنها منتشر شده، البته بخشی به عنوان نظر نهایی شورای نگهبان منتشر شده که دانشجویان و اهل علم می‌توانند از آن استفاده کنند. منبع: تسنیم
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا