امروز : پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۱ - ۱۵:۳۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استاندار کرمانشاه: به کارگیری اهل سنت و بانوان در پست های مدیریتی استان به صورت جدی دنبال می شود

استاندار کرمانشاه: به کارگیری اهل سنت و بانوان در پست های مدیریتی استان به صورت جدی دنبال می شود   استاندار کرمانشاه اعلام کرد که به کارگیری مردم اهل سنت و بانوان در پست های مدیریتی استان به صورت جدی دنبال می شود. کرمانشاه دیلی:   اسدالله رازانی چهارشنبه شب در نشستی با نخبگان اهل […]

استاندار کرمانشاه: به کارگیری اهل سنت و بانوان در پست های مدیریتی استان به صورت جدی دنبال می شود

 اسدالله رازانی

استاندار کرمانشاه اعلام کرد که به کارگیری مردم اهل سنت و بانوان در پست های مدیریتی استان به صورت جدی دنبال می شود.

کرمانشاه دیلی:   اسدالله رازانی چهارشنبه شب در نشستی با نخبگان اهل سنت استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: آقای روحانی در زمینه انتصاب اهل سنت در پست های مدیریتی تابوشکنی خواهد کرد که به زودی اخبار آن منتشر خواهد شد.
وی اظهار کرد: هویت ملی ما که شامل جمعیت اهل سنت و جمعیت اهل شیعه هستند منافع و امنیت ملی ما را تشکیل می دهد، فاصله چندانی بین شیعه و سنی در بخش های عقیدتی و عملی بین شیعه و سنی وجود ندارد و در مبانی اصلی با یکدیگر مشترک هستیم.
وی گفت: 38 سال پس از انقلاب کارنامه کل نظام در مناطق کردنشین همچون اورامانات بسیار درخشان بوده و پیشرفت های خوبی در این منطقه ایجاد شده است.
استاندار کرمانشاه افزود: به عنوان مثال تعداد تحصیل کرده ها در شهر پاوه پیش از انقلاب کمتر از انگشتان دست بود اما انقلاب اسلامی عدالت آموزشی و تحصیلات دانشگاهی را به این شهر برد.
رازانی با اشاره به اینکه انواع مفاسد در میان جوانان ناامید طعمه گیری می کنند، عنوان کرد: نباید احساس فقر و بیکاری در میان جوانان گسترش پیدا کند تا آنان از آینده کشور ناامید شوند.
وی تاکید کرد: در تمامی ارکان جمهوری اسلامی اصل بر محرومیت زدایی از تمامی مناطق کشور است و با تمام توان در این زمینه تلاش می شود.
استاندار کرمانشاه با اشاره به عقب ماندگی این استان نسبت به دیگر استان ها گفت: نباید فراموش کنیم که برخی از امکانات زیرساختی همچون راه آهن با تاخیری 100 ساله به کرمانشاه آمد.
رازانی یادآور شد: هم اکنون زیرساخت های استان کرمانشاه به منظور توسعه بسیار مناسب است و باید از آنها به خوبی استفاده کرد.
وی با بیان اینکه امروز بیکاری مشکل اصلی تمام کشور است، گفت: براساس برنامه ششم استان هایی همچون کرمانشاه که برخوردار کمتری از نظر اشتعال دارند از بخشنودگی مالیاتی برخودار می شوند.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه دولت به دنبال رفع بیکاری در مناطق محروم است، اظهار داشت: توسعه اورامانات از اولویت های اصلی مدیریت استان محسوب می شود.
رازانی افزود: مردم منطقه اورامانات رای قاطعی به دکتر روحانی دادند، این رای حقی بر گردن دولت ایجاد می کند و مسئولان برای خدمت به این منطقه خود را موظف می دانند.
در این نشست صمیمانه‌ هشت تن از نخبگان اهل سنت استان کرمانشاه مطالبات و مسائل مربوط به جامعه اهل سنت استان را مطرح کردند.
استان کرمانشاه حدود 2 میلیون تن جمعیت دارد که از این تعداد 586 هزار و 621 نفر معادل 30 درصد در 2 هزار و 622 روستا در 14 شهرستان سکونت دارند.
این استان با تنوع قومی و مذهبی، گلستان ایران محسوب می شود؛ اهل تشییع، اهل تسنن و اهل حق سه مذهبی که پیروان آن در استان کرمانشاه در طول قرن ها با هم به صورت مسالمت آمیز زندگی می کنند و امروز به اوج اتحاد و انسجام رسیده اند.

ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا