امروز : سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۶ - ۱۷:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استعفای خاموش در دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه + گزینه های ریاست پردیس شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان

استعفای خاموش در دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه + گزینه های ریاست پردیس شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان   کرمانشاه دیلی:   شنیده ها از استعفای خاموش ریاست پردیس شهید رجایی برادران در دانشگاه فرهنگیان استان کرمانشاه حکایت می کند ؛ استعفایی که شاید باعث شود دانشگاه فرهنگیان رکورد دار تغییرات مدیریتی در استان شود. دکتر محمد رحیم صفری […]

استعفای خاموش در دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه + گزینه های ریاست پردیس شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان

 استعفای خاموش در دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه + گزینه های ریاست پردیس شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان

کرمانشاه دیلی:   شنیده ها از استعفای خاموش ریاست پردیس شهید رجایی برادران در دانشگاه فرهنگیان استان کرمانشاه حکایت می کند ؛ استعفایی که شاید باعث شود دانشگاه فرهنگیان رکورد دار تغییرات مدیریتی در استان شود.

دکتر محمد رحیم صفری که پس از تجربه موفق در کسوت معاونت آموزشی پردیس برادران به سمت سرپرست پردیس گماشته شده بود پس از تقریباً یک سال مدتی است استعفا کرده و البته این امر مسکوت باقی مانده است.
هدایت دانشگاه فرهنگیان به دلیل شرایط خاص و مشکلات عدیده اش –بر خلاف مزایای نسبتاً مناسب کارکنان آن نسبت به آموزش و پرورش- از هر دانشگاه دیگری مشکل تر است . نبود بعضی زیرساخت های لازم ، مشکلات مالی و بودجه ای ، ناهماهنگی تمام سطوح مدیریتی از بالا تا پائین ، عدم تعیین وضعیت سرپرست کل دانشگاه (محمود مهرمحمدی) به مدت چندین سال آزگار و…. گوشه ای مشکلات این دانشگاه است.
گفته می شود دو گزینه برای جانشینی ایشان معرفی شده اند که اولی دکتر «رضا یارویسی» مدرس و عضو هیئت علمی دانشگاه و دومی «سامان ستاریان» معاونت هماهنگی مدیریت استانی دانشگاه فرهنگیان کرمانشاه هستند . البته در این بین محبوبیت و مقبولیت دکتر یارویسی بسیار بیشتر بوده و وی حتی در قیاس با دیگر مدرسان و اساتید نیز دارای محبوبیت فوق العاده ای است .

هرچند که نظر به سَبقُه انتصابات دانشگاه فرهنگیان بعید نیست دکتر «شهرام علی آبادی» جانشین دکتر صفری گردد.
گویا نشنیدن خبر تغییر در دانشگاه فرهنگیان به قدری عجیب و غریب مینماید که اگر چند وقتی پیگیر احوالات این دانشگاه کوچک اما پر از جابجایی نباشیم ، بدون شک باید منتظر تغییرات احتمالی در کادر مدیریتی آن باشیم .

البته در این داستان دانشگاه فرهنگیان هیچگاه “برنده” نخواهد بود ؛ چرا که عدم ثبات مدیریتی آن هم در محیط های آموزشی سم مهلکی است که پیکره بیمار آموزش و پرورش را بیش از پیش با ضعف روبرو خواهد کرد . ابداً نیست که با تغییر احتمالی در اداره کل آموزش و پرورش دوباره این دانشگاه تیغ تغییرات پایه ای را به جان بخرد ، تغییری که شاید لازم باشد یک بار و برای طولانی مدت در رئوس این دانشگاه ایجاد شود ، فراموش نکنید ناکارآمدی دانشگاه فرهنگیان آینده کشور را بیش از پیش تحت الشعاع قرار خواهد داد .

گزارش ارسالی از خبرنگار کرمانشاه دیلی

ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا