امروز : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۲۰:۴۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استفاده از چربی گاو در اسکناس‌های جدید

اعتراف بانک انگلیس به استفاده از چربی گاو در تولید اسکناس‌های جدید 5 پوندی با واکنش گیاهخواران و طرفداران حقوق حیوانات مواجه شده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر؛ بانک انگلیس در حساب توییتری خود اقرار کرد اسکناس‌های جدید 5 پوندی حاوی چربی حیوانی است.

بانک انگلیس در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتری خود اعلام کرد در چاپ اسکناس‌های 5 پوندی جدید از پایه پلیمری پیه گاو موسوم به تالو (Tallow) استفاده شده است و بانک تصمیمی برای تغییر ساختار اسکناس ندارد.
تالو نوعی چربی گاوی است که اندام های بدن حیوان را احاطه کرده و اغلب در صنعت صابون سازی و شمع سازی کاربرد دارد.
اعتراف بانک انگلیس به استفاده از چربی گاو در اسکناس‌های جدید 5 پوندی با واکنش تند گیاهخواران و طرفداران حقوق حیوانات مواجه شده است و عده‌ای عنوان “پول خون” را به این اسکناش داده اند. در حال حاضر، بیش از 5 هزار نفر با امضای طوماری خواستار تغییر ساختار اسکناس‌های جدید 5 پوندی شده‌اند.
این اسکناس در ماه سپتامبر رونمایی و وارد چرخه پولی انگلیس شد. در طول ۳۲۰ سال از پنبه در ساختار اسکناس ۵ پوندی استفاده می شد.

اعتراف بانک انگلیس به استفاده از چربی گاو در تولید اسکناس‌های جدید 5 پوندی با واکنش گیاهخواران و طرفداران حقوق حیوانات مواجه شده است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی بیزنس اینسایدر؛ بانک انگلیس در حساب توییتری خود اقرار کرد اسکناس‌های جدید 5 پوندی حاوی چربی حیوانی است. بانک انگلیس در پاسخ به سوال یکی از کاربران توییتری خود اعلام کرد در چاپ اسکناس‌های 5 پوندی جدید از پایه پلیمری پیه گاو موسوم به تالو (Tallow) استفاده شده است و بانک تصمیمی برای تغییر ساختار اسکناس ندارد. تالو نوعی چربی گاوی است که اندام های بدن حیوان را احاطه کرده و اغلب در صنعت صابون سازی و شمع سازی کاربرد دارد. اعتراف بانک انگلیس به استفاده از چربی گاو در اسکناس‌های جدید 5 پوندی با واکنش تند گیاهخواران و طرفداران حقوق حیوانات مواجه شده است و عده‌ای عنوان "پول خون" را به این اسکناش داده اند. در حال حاضر، بیش از 5 هزار نفر با امضای طوماری خواستار تغییر ساختار اسکناس‌های جدید 5 پوندی شده‌اند. این اسکناس در ماه سپتامبر رونمایی و وارد چرخه پولی انگلیس شد. در طول 320 سال از پنبه در ساختار اسکناس 5 پوندی استفاده می شد.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا