امروز : شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۸ - ۱۶:۴۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقبال کردستان عراق از طرح آیت‌الله سیستانی

به گزارش جهان نیوز، معاون رئیس پارلمان کردستان عراق امروز شنبه اعلام کرد که ما از طرح ابتکاری آیت‌الله علی سیستانی درباره آرام‌سازی اوضاع و دعوت وی برای حفظ حقوق کُردها استقبال می‌کنیم.بنابر گزارش شبکه «السومریه نیوز»، پارلمان کردستان امروز نشستی را با محوریت پاسخ به تصمیمات پارلمان عراق درباره همه‌پرسی استقلال کردستان برگزار کرد.

حجت الاسلام «سید احمد الصافی» نماینده آیت‌الله سیستانی، مرجع شیعیان عراق، روز گذشته (جمعه) در خطبه‌های نماز جمعه شهر کربلا، به مخالفت شدید با همه‌پرسی کردستان عراق پرداخت و بر وحدت و یکپارچگی این کشور تأکید کرد.

الصافی که در صحن امام حسین (ع) خطبه می‌خواند، خواستار رجوع به دادگاه فدرال برای حل بحران منطقه کردستان شد و از همه خواست تا به متن و روح قانون اساسی عراق ملزم باشند.

به گزارش جهان نیوز، معاون رئیس پارلمان کردستان عراق امروز شنبه اعلام کرد که ما از طرح ابتکاری آیت‌الله علی سیستانی درباره آرام‌سازی اوضاع و دعوت وی برای حفظ حقوق کُردها استقبال می‌کنیم.بنابر گزارش شبکه «السومریه نیوز»، پارلمان کردستان امروز نشستی را با محوریت پاسخ به تصمیمات پارلمان عراق درباره همه‌پرسی استقلال کردستان برگزار کرد. حجت الاسلام «سید احمد الصافی» نماینده آیت‌الله سیستانی، مرجع شیعیان عراق، روز گذشته (جمعه) در خطبه‌های نماز جمعه شهر کربلا، به مخالفت شدید با همه‌پرسی کردستان عراق پرداخت و بر وحدت و یکپارچگی این کشور تأکید کرد. الصافی که در صحن امام حسین (ع) خطبه می‌خواند، خواستار رجوع به دادگاه فدرال برای حل بحران منطقه کردستان شد و از همه خواست تا به متن و روح قانون اساسی عراق ملزم باشند.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا