امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۴:۴۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

اشک تمساح طراحان دروغ بورسیه‌های غیرقانونی

به گزارش جهان نیوز به نقل از مشرق؛ روزنامه شرق در یادداشتی با عنوان «به فکر کوچ مریم‌ها باشیم» نوشت:
«مرگ مریم میرزاخانی مرثیه‌ای است بر ملتی که نوابغش، قهرمانانش و نخبگانش را به‌راحتی از دست می‌دهد. برای ایران مریم مدت‌ها پیش از دست رفته بود؛ آن موقع که به هر دلیلی از ایران خارج شد. حالا همه از مردم تا نمایندگان و سایر مسئولان در سوگ او بیانیه می‌دهند و مردم در ماتم او داغدارند. به‌راستی ما داغدار مریم هستیم یا سوگوار گناه خودمان که به‌راحتی گذاشتیم او و مریم‌های دیگر بروند. سوگ‌نامه نخبگان ما مدت‌هاست در جریان است. آن‌ها که رفتند و تبعه کشور دیگری شدند، همان‌ها که عاشق ایران‌اند و دور از ایران».
در اوایل فعالیت دولت یازدهم، پس از ماه‌ها جنجال و تهمت و افترا از سوی روزنامه‌های اصلاح طلب و برخی مقامات ارشد دولت پیرامون ۳۷۷۲ دانشجوی دکتری بورسیه شده در دولت دهم، وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای تنها ۳۹ نفر از بورسیه شدگان را به علت ارائه اطلاعات نادرست، مشمول لغو بورس، قطع تحصیل و بازگرداندن هزینه‌های پرداختی وزارتخانه دانست! اما موضوع به همین جا ختم نشد. بسیاری از دانشجویان و خانواده‌های دانشجویان بورسیه در این مدت به خاطر جو سازی های رسانه‌ای و برخوردهای سیاسی دولت علیه آنها، با اینکه قانونی و بدون مشکل بورسیه شده بودند تحت فشار قرار گرفته و دچار استرس‌های شدید و بیماریهای عصبی شدند بگونه ای که حتی این موضوع در برخی موارد منجر به اختلافات خانوادگی و حتی جدایی برخی از دانشجویان از همسرشان و در برخی موارد منجر به خودکشی شد.

از سوی دیگر، صدها نفر از نخبگان در رشته‌های مختلف در اثر این رفتار غیر انسانی، برای همیشه از ایران رفتند. این‌ها تنها فهرست برخی از مشکلاتی است که در این مدت برای دانشجویان بوجود آمده است و علت اصلی آن نیز برخی مقامات ارشد دولت و روزنامه‌های اصلاح طلبی است که در این مدت به جای رسیدگی به پرونده‌های فساد بزرگی مانند کرسنت در وزارت نفت و موارد مشابه، به خاطر تنها ۳۹ نفری که به طور غیرقانونی بورسیه گرفته‌اند، با آبرو و اعصاب و آرامش بیش از ۳۰۰۰ خانواده دیگر بازی کردند.

به گزارش جهان نیوز به نقل از مشرق؛ روزنامه شرق در یادداشتی با عنوان «به فکر کوچ مریم‌ها باشیم» نوشت: «مرگ مریم میرزاخانی مرثیه‌ای است بر ملتی که نوابغش، قهرمانانش و نخبگانش را به‌راحتی از دست می‌دهد. برای ایران مریم مدت‌ها پیش از دست رفته بود؛ آن موقع که به هر دلیلی از ایران خارج شد. حالا همه از مردم تا نمایندگان و سایر مسئولان در سوگ او بیانیه می‌دهند و مردم در ماتم او داغدارند. به‌راستی ما داغدار مریم هستیم یا سوگوار گناه خودمان که به‌راحتی گذاشتیم او و مریم‌های دیگر بروند. سوگ‌نامه نخبگان ما مدت‌هاست در جریان است. آن‌ها که رفتند و تبعه کشور دیگری شدند، همان‌ها که عاشق ایران‌اند و دور از ایران». در اوایل فعالیت دولت یازدهم، پس از ماه‌ها جنجال و تهمت و افترا از سوی روزنامه‌های اصلاح طلب و برخی مقامات ارشد دولت پیرامون ۳۷۷۲ دانشجوی دکتری بورسیه شده در دولت دهم، وزارت علوم با صدور اطلاعیه‌ای تنها ۳۹ نفر از بورسیه شدگان را به علت ارائه اطلاعات نادرست، مشمول لغو بورس، قطع تحصیل و بازگرداندن هزینه‌های پرداختی وزارتخانه دانست! اما موضوع به همین جا ختم نشد. بسیاری از دانشجویان و خانواده‌های دانشجویان بورسیه در این مدت به خاطر جو سازی های رسانه‌ای و برخوردهای سیاسی دولت علیه آنها، با اینکه قانونی و بدون مشکل بورسیه شده بودند تحت فشار قرار گرفته و دچار استرس‌های شدید و بیماریهای عصبی شدند بگونه ای که حتی این موضوع در برخی موارد منجر به اختلافات خانوادگی و حتی جدایی برخی از دانشجویان از همسرشان و در برخی موارد منجر به خودکشی شد. از سوی دیگر، صدها نفر از نخبگان در رشته‌های مختلف در اثر این رفتار غیر انسانی، برای همیشه از ایران رفتند. این‌ها تنها فهرست برخی از مشکلاتی است که در این مدت برای دانشجویان بوجود آمده است و علت اصلی آن نیز برخی مقامات ارشد دولت و روزنامه‌های اصلاح طلبی است که در این مدت به جای رسیدگی به پرونده‌های فساد بزرگی مانند کرسنت در وزارت نفت و موارد مشابه، به خاطر تنها ۳۹ نفری که به طور غیرقانونی بورسیه گرفته‌اند، با آبرو و اعصاب و آرامش بیش از ۳۰۰۰ خانواده دیگر بازی کردند.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا