امروز : جمعه ۷ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۷ - ۹:۰۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

اطلاعاتی جالب درباره وزیر امور خارجه کره شمالی

به گزارش جهان نیوز، ۱۰ نفر از مقامات نزدیک به «ری یانگ» درباره وی به رویترز گفتند او مطالعات گسترده ای بر روی زندگینامه روسای جمهور پیشین آمریکا داشته و دارای مهارت بالایی در مناظره های سیاسی است.

وزیر خارجه کره شمالی در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود احتمالا آزمایش موشکی بعدی این کشور پرتاب یک بمب هیدروژنی بر فراز اقیانوس آرام خواهد بود.

«وی سانگ- لک»، نماینده سابق کره جنوبی در مذاکرات شش جانبه هسته ای با پیونگ یانگ، درباره «ری یانگ» گفت: به عنوان یک مذاکره کننده، او نمونه بسیار خوبی است. او همواره خود را در وضعیتی مطمئن نشان می دهد و در جریان مذاکرات آن سال ها، توانایی های گسترده ای از خود نشان می داد. «ری» شخصی انعطاف پذیر و اساسا منطقی بود. من او را دو بار در سال 2011 همزمان با تلاش های چین برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای با کره شمالی در پکن ملاقات کردم.

یک منبع آگاه دیگر که «ری» را شخصا می شناسد به رویترز گفت: او فقط سخنگو و یا نماینده رهبر کره شمالی نیست. علاقه زیادی به خواندن زندگینامه روسای جمهور پیشین آمریکا مانند «نیکسون» یا «بوش» دارد. او حتی درباره «کیسینجر» نیز مطالبی می خواند. «ری» همواره تلاش می کند با مطالعات خود شناخت بهتری از افکار و دیدگاه های آمریکایی به دست آورد.

این منبع در ادامه افزود: اگر در کره شمالی بحثی درباره سیاست های آمریکا آغاز شود، «ری» همواره ایده های جدیدی برای ارائه دارد و تاکتیک های وی در این باره منحصر به فرد هستند.

«ری» در فهرست معدود دیپلمات هایی قرار دارد که با وجود پایین بودن مرتبه سیاسی اش نسبت به یک رئیس جمهور، در یک سخنرانی عمومی آن هم در سازمان ملل متحد، سخنانی تهدیدآمیز علیه رئیس جمهور آمریکا به زبان آورد. وی متولد سال 1956 میلادی است و پدرش نیز یک دیپلمات بود. «ری» به زبان انگلیسی مسلط است و از سال 2003 تا 2007 سفیر کره شمالی در لندن بود.

منابع آگاهی که درباره زندگی خصوصی «ری» اطلاعاتی در اختیار رویترز قرار دادند، وی را فردی معرفی کردند که در پشت چهره آرام و موقرش، تعصب شدیدی به حاکمیت پیونگ یانگ دارد. ممکن است وی در آینده نقش های جدی تری در سیاست خارجی کره شمالی ایفا کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

به گزارش جهان نیوز، 10 نفر از مقامات نزدیک به «ری یانگ» درباره وی به رویترز گفتند او مطالعات گسترده ای بر روی زندگینامه روسای جمهور پیشین آمریکا داشته و دارای مهارت بالایی در مناظره های سیاسی است. وزیر خارجه کره شمالی در مصاحبه با خبرنگاران گفته بود احتمالا آزمایش موشکی بعدی این کشور پرتاب یک بمب هیدروژنی بر فراز اقیانوس آرام خواهد بود. «وی سانگ- لک»، نماینده سابق کره جنوبی در مذاکرات شش جانبه هسته ای با پیونگ یانگ، درباره «ری یانگ» گفت: به عنوان یک مذاکره کننده، او نمونه بسیار خوبی است. او همواره خود را در وضعیتی مطمئن نشان می دهد و در جریان مذاکرات آن سال ها، توانایی های گسترده ای از خود نشان می داد. «ری» شخصی انعطاف پذیر و اساسا منطقی بود. من او را دو بار در سال 2011 همزمان با تلاش های چین برای ازسرگیری مذاکرات هسته ای با کره شمالی در پکن ملاقات کردم. یک منبع آگاه دیگر که «ری» را شخصا می شناسد به رویترز گفت: او فقط سخنگو و یا نماینده رهبر کره شمالی نیست. علاقه زیادی به خواندن زندگینامه روسای جمهور پیشین آمریکا مانند «نیکسون» یا «بوش» دارد. او حتی درباره «کیسینجر» نیز مطالبی می خواند. «ری» همواره تلاش می کند با مطالعات خود شناخت بهتری از افکار و دیدگاه های آمریکایی به دست آورد. این منبع در ادامه افزود: اگر در کره شمالی بحثی درباره سیاست های آمریکا آغاز شود، «ری» همواره ایده های جدیدی برای ارائه دارد و تاکتیک های وی در این باره منحصر به فرد هستند. «ری» در فهرست معدود دیپلمات هایی قرار دارد که با وجود پایین بودن مرتبه سیاسی اش نسبت به یک رئیس جمهور، در یک سخنرانی عمومی آن هم در سازمان ملل متحد، سخنانی تهدیدآمیز علیه رئیس جمهور آمریکا به زبان آورد. وی متولد سال 1956 میلادی است و پدرش نیز یک دیپلمات بود. «ری» به زبان انگلیسی مسلط است و از سال 2003 تا 2007 سفیر کره شمالی در لندن بود. منابع آگاهی که درباره زندگی خصوصی «ری» اطلاعاتی در اختیار رویترز قرار دادند، وی را فردی معرفی کردند که در پشت چهره آرام و موقرش، تعصب شدیدی به حاکمیت پیونگ یانگ دارد. ممکن است وی در آینده نقش های جدی تری در سیاست خارجی کره شمالی ایفا کند. منبع:باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا