امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۳ - ۲۲:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

العبادی: همه‌پرسی در کردستان غیر قانونی است

به گزارش فارس به نقل از تابناک، بنا بر اعلام شبکه «رودآو»، حیدر العبادی، عصر سه شنبه با تکرار مواضع قبلی خود در مورد اجرای همه‌پرسی استقلال منطقه کرستان عراق تأکید کرد که این همه‌پرسی «غیر قانونی و مخالف با قانون اساسی عراق است».

وی نسبت به حرکت به سمت برگزاری همه پرسی هشدار داد؛ چرا که تأثیر منفی بر همه عراقی‌ها خواهد گذاشت.

نخست وزیر عراق تأکید کرد که دولت عراق هرگز در این راستا تعامل نخواهد داشت.

العبادی که در جلسه هفتگی هیأت دولت سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت که قصد ندارد لیست جدید انتخاباتی اعلام یا تشکیل دهد.

وی همچنین از وجود هراس رسانه‌ای مغرضانه در ارتباط با جرایمی شد که در روزهای گذشته اتفاق افتاده است.

احزاب سیاسی منطقه کردستان عراق جز دو حزب التغییر و اتحاد اسلامی، بر سر برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه در ۲۵ سپتامبر (سوم مهر ماه) به توافق رسیدند.

با این حال، دولت و احزاب سیاسی عراق مخالف برگزاری این همه پرسی هستند و آن را غیر قانونی می‌دانند.

به گزارش فارس به نقل از تابناک، بنا بر اعلام شبکه «رودآو»، حیدر العبادی، عصر سه شنبه با تکرار مواضع قبلی خود در مورد اجرای همه‌پرسی استقلال منطقه کرستان عراق تأکید کرد که این همه‌پرسی «غیر قانونی و مخالف با قانون اساسی عراق است». وی نسبت به حرکت به سمت برگزاری همه پرسی هشدار داد؛ چرا که تأثیر منفی بر همه عراقی‌ها خواهد گذاشت. نخست وزیر عراق تأکید کرد که دولت عراق هرگز در این راستا تعامل نخواهد داشت. العبادی که در جلسه هفتگی هیأت دولت سخنرانی می‌کرد، اظهار داشت که قصد ندارد لیست جدید انتخاباتی اعلام یا تشکیل دهد. وی همچنین از وجود هراس رسانه‌ای مغرضانه در ارتباط با جرایمی شد که در روزهای گذشته اتفاق افتاده است. احزاب سیاسی منطقه کردستان عراق جز دو حزب التغییر و اتحاد اسلامی، بر سر برگزاری همه پرسی استقلال این منطقه در 25 سپتامبر (سوم مهر ماه) به توافق رسیدند. با این حال، دولت و احزاب سیاسی عراق مخالف برگزاری این همه پرسی هستند و آن را غیر قانونی می‌دانند.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا