امروز : سه شنبه ۹ آذر ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۰۹ - ۱۶:۵۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتشار بدافزار از طریق تصاویر آلوده در فیس بوک و لینکداین

 فارس به نقل از تک تایمز، گزارش تازه شرکت امنیتی چک پوینت نشان می‌دهد که به تازگی بدافزاری برای حمله به کاربران فیس بوک و لینکداین طراحی شده که خود را در فایل‌های تصویری مخفی می‌کند.

این روش حمله توسط شرکت یاد شده ImageGate نام گرفته است. مهاجمان کدهای مخرب خود را در درون فایل‌های تصویری با پسوندهای غیرعادی مانند SVG، HTA یا  JS و البته گاهی هم در فایل هایی با پسوند JPG یا PNG جای می دهند و آنها را در شبکه های اجتماعی آپلود می کنند.

آنها سپس از برخی پیکربندی های غلط در ساختار شبکه های اجتماعی برای وادار کردن کاربران به بارگذاری فایل های تصویری آلوده سواستفاده می کنند و در نهایت کاربران با کلیک کردن بر روی این فایل ها آنها را بارگذاری کرده و رایانه ها و گوشی های خود را آلوده می‌کنند.

محققان شرکت امنیتی چک پوینت می‌گویند، از این طریق باج افزارهای خطرناکی طراحی شده و به کاربران اینترنت حمله کرده اند. این باج افزارها بعد از بارگذاری فایل های تصویری آلوده فعال شده و تمامی فایل های کاربران را رمزگذاری می کنند و از آنان برای بازگرداندن رایانه یا گوشی به حالت عادی طلب پول می کنند.

به تازگی از این روش برای سرقت داده های پزشکی یک بیمارستان در کنتاکی آمریکا هم سواستفاده شده است. کارشناسان برای درامان ماندن از ImageGate باید مراقب باشند که از باز کردن فایل های مشکوک جدا خودداری کنند و آنها را برای افراد دیگر هم ارسال نکنند.

 فارس به نقل از تک تایمز، گزارش تازه شرکت امنیتی چک پوینت نشان می‌دهد که به تازگی بدافزاری برای حمله به کاربران فیس بوک و لینکداین طراحی شده که خود را در فایل‌های تصویری مخفی می‌کند. این روش حمله توسط شرکت یاد شده ImageGate نام گرفته است. مهاجمان کدهای مخرب خود را در درون فایل‌های تصویری با پسوندهای غیرعادی مانند SVG، HTA یا  JS و البته گاهی هم در فایل هایی با پسوند JPG یا PNG جای می دهند و آنها را در شبکه های اجتماعی آپلود می کنند. آنها سپس از برخی پیکربندی های غلط در ساختار شبکه های اجتماعی برای وادار کردن کاربران به بارگذاری فایل های تصویری آلوده سواستفاده می کنند و در نهایت کاربران با کلیک کردن بر روی این فایل ها آنها را بارگذاری کرده و رایانه ها و گوشی های خود را آلوده می‌کنند. محققان شرکت امنیتی چک پوینت می‌گویند، از این طریق باج افزارهای خطرناکی طراحی شده و به کاربران اینترنت حمله کرده اند. این باج افزارها بعد از بارگذاری فایل های تصویری آلوده فعال شده و تمامی فایل های کاربران را رمزگذاری می کنند و از آنان برای بازگرداندن رایانه یا گوشی به حالت عادی طلب پول می کنند. به تازگی از این روش برای سرقت داده های پزشکی یک بیمارستان در کنتاکی آمریکا هم سواستفاده شده است. کارشناسان برای درامان ماندن از ImageGate باید مراقب باشند که از باز کردن فایل های مشکوک جدا خودداری کنند و آنها را برای افراد دیگر هم ارسال نکنند.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا