امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۴:۴۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

اولویت مردم اقتصاد نیست، رفع حصر است!

به گزارش جهان نیوز به نقل از مشرق؛ روزنامه ایران در یادداشتی با عنوان «تبلیغ گزینشی مطالبات مردم» نوشت:
«برجسته کردن مطالبات مردم از سوی برخی شخصیت‌ها و رسانه‌های منتقد دولت و بخصوص صدا و سیما قابل تأمل است. این جریان که در انتخابات ریاست جمهوری با عدم اقبال عمومی روبه‌رو شده، حال در ارائه پیشنهادهای خود به دولت دوازدهم روی مطالباتی به عنوان خواسته‌های مردم  انگشت می‌گذارد که در خوش‌بینانه‌ترین حالت می‌توان گفت همه مطالبات مردم یا مطالبه همه مردم و حتی اکثریت مردم نیست. آن‌ها به طرز مشهودی تنها بر مسائل اقتصادی اهتمام می‌ورزند و همه مشکلات و مسائل کشور را به همین حوزه ختم می‌کنند».
در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: «بسنده کردن تنها به این سوژه و غفلت از دیگر مطالبات و خواسته‌های مردمی، توجه دادن به مسیرهای نادرستی است که چه بسا منجر به افزایش ناامیدی و سرخوردگی مردم شود».
روزنامه دولتی ایران تاکید کرد که برخورد با خودسری‌ها و رفع ممنوع‌التصویری و حصر برخی شخصیت‌های سیاسی از مطالبات رسا و گویای مردم در انتخابات است.

متاسفانه رسانه‌های حامی دولت در ۴ سال گذشته کمترین اهتمامی در زمینه پیگیری افزایش بی‌سروصدای تورم، تشدید مشکل مسکن مردم و دهن‌کجی دولتمردان به مسکن مهر، ۳ برابر شدن حجم نقدینگی و تشدید واردات کالاهای لوکس و افزایش قاچاق، حقوق‌های نجومی و نامشروع مدیران اشرافی، فساد ۱۲ هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان، تعطیلی ۶۰ درصد ظرفیت تولید و تشدید رکود و بیکاری در دوره پسابرجام، کوتاهی در اجرای برجام و کم توجهی به نقض آن توسط طرف غربی، زیان چند هزار میلیاردی سهامداران بورس اوراق بهادار، آسیب‌های گسترده ریزگردها و سیل و… ده‌ها مشکل از این قبیل نداشته است.
معلوم نیست چرا رسانه‌های حامی دولت که این همه به سرنوشت سران فتنه علاقه نشان می‌دهند، چرا به اندازه یک صدم این توجه و تمرکز، درباره مشکلات ذکر شده از دولتمردان و رئیس‌جمهور سؤال و مطالبه نمی‌کنند؟
برخی از رخدادها، خبرها و جنجال‌ها نقش بمب صوتی و نارنجک دودزا را بازی می‌کنند و هدف نهایی برای اینگونه رخدادها و جنجال‌ها، انحراف افکارعمومی از مسائل اصلی و سرگرم کردن آنان به مسائل حاشیه‌ای است

به گزارش جهان نیوز به نقل از مشرق؛ روزنامه ایران در یادداشتی با عنوان «تبلیغ گزینشی مطالبات مردم» نوشت: «برجسته کردن مطالبات مردم از سوی برخی شخصیت‌ها و رسانه‌های منتقد دولت و بخصوص صدا و سیما قابل تأمل است. این جریان که در انتخابات ریاست جمهوری با عدم اقبال عمومی روبه‌رو شده، حال در ارائه پیشنهادهای خود به دولت دوازدهم روی مطالباتی به عنوان خواسته‌های مردم  انگشت می‌گذارد که در خوش‌بینانه‌ترین حالت می‌توان گفت همه مطالبات مردم یا مطالبه همه مردم و حتی اکثریت مردم نیست. آن‌ها به طرز مشهودی تنها بر مسائل اقتصادی اهتمام می‌ورزند و همه مشکلات و مسائل کشور را به همین حوزه ختم می‌کنند». در بخش دیگری از این یادداشت آمده است: «بسنده کردن تنها به این سوژه و غفلت از دیگر مطالبات و خواسته‌های مردمی، توجه دادن به مسیرهای نادرستی است که چه بسا منجر به افزایش ناامیدی و سرخوردگی مردم شود». روزنامه دولتی ایران تاکید کرد که برخورد با خودسری‌ها و رفع ممنوع‌التصویری و حصر برخی شخصیت‌های سیاسی از مطالبات رسا و گویای مردم در انتخابات است. متاسفانه رسانه‌های حامی دولت در ۴ سال گذشته کمترین اهتمامی در زمینه پیگیری افزایش بی‌سروصدای تورم، تشدید مشکل مسکن مردم و دهن‌کجی دولتمردان به مسکن مهر، ۳ برابر شدن حجم نقدینگی و تشدید واردات کالاهای لوکس و افزایش قاچاق، حقوق‌های نجومی و نامشروع مدیران اشرافی، فساد ۱۲ هزار میلیاردی در صندوق ذخیره فرهنگیان، تعطیلی ۶۰ درصد ظرفیت تولید و تشدید رکود و بیکاری در دوره پسابرجام، کوتاهی در اجرای برجام و کم توجهی به نقض آن توسط طرف غربی، زیان چند هزار میلیاردی سهامداران بورس اوراق بهادار، آسیب‌های گسترده ریزگردها و سیل و... ده‌ها مشکل از این قبیل نداشته است. معلوم نیست چرا رسانه‌های حامی دولت که این همه به سرنوشت سران فتنه علاقه نشان می‌دهند، چرا به اندازه یک صدم این توجه و تمرکز، درباره مشکلات ذکر شده از دولتمردان و رئیس‌جمهور سؤال و مطالبه نمی‌کنند؟ برخی از رخدادها، خبرها و جنجال‌ها نقش بمب صوتی و نارنجک دودزا را بازی می‌کنند و هدف نهایی برای اینگونه رخدادها و جنجال‌ها، انحراف افکارعمومی از مسائل اصلی و سرگرم کردن آنان به مسائل حاشیه‌ای است
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا