امروز : یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۱ - ۲۱:۰۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

برای وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم گزینه های تکراری، حاشیه ساز و سیاسی معرفی نشود

به گزارش جهان نیوز، حمیدرضا حاج بابایی با اشاره به جلسه صبح امروز کمیته تعامل فراکسیون نمایندگان ولایی با رئیس جمهور گفت: این جلسه حدود ۹۰ دقیقه به طول انجامید.

نماینده مردم همدان با تاکید بر اینکه فراسیون نمایندگان ولایی هیچ سهمیه ای از دولت نمی خواهد، گفت: مهمترین شاخص فراکسیون کارآمدی و بدون حاشیه بودن دولت و وزرای کابینه دوازدهم است.

وی در خصوص جزییات این جلسه گفت: مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. اعضای فراکسیون در خصوص مشکلات فرهنگی، تولید علم، تجاری سازی دانش و گسترش و افزایش موسسات دانش بنیان مباحثی را مطرح کردند.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به بررسی برخی معضلات اجتماعی در جلسه مشترک با رئیس جمهور گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی، ناکارآمدی ساختار دولتی و آسیب های اجتماعی مهمترین موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت.

حاج بابایی تاکید کرد: اعضای فراکسیون در این جلسه اعلام کردند فراکسیون نمایندگان ولایی آمادگی دارد دولت را کمک کند و به دنبال سهمیه ای در کابینه نیست و اعتقاد دارد هیچ گروه و فردی از دولت در کابینه دوازدهم نباید سهمیه بخواهد.

رئیس کمیته تعامل با دولت با بیان اینکه از تمام توان خود برای تقویت دولت استفاده خواهیم کرد، گفت: رئیس جمهور باید وعده های خود را اجرا کند و هر گونه حاشیه سازی به معنای فراموش کردن خواسته ها و مطالبات مردم است.

حاج بابایی گفت: یکی از مهمترین نگرانی های رئیس جمهور که در این جلسه اعلام شد وضعیت موسسات مالی و اعتباری و بانک ها بود.

وی ادامه داد: آقای روحانی بر لزوم سرمایه گذاری خارجی تاکید داشت که این موضوع مورد تاکید فراکسیون نمایندگان ولایی قرار داشت.

رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم ادامه داد: رئیس جمهور همچنین اعلام کرد وزرا باید مجری سیاست ها و برنامه ها باشند.

حاج بابایی گفت: روحانی اعلام کرد هیچ کس در انتخاب وزرا به من فشار نیاورده و شخصا انتخاب وزرا را انجام دادم.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت: اعضای فراکسیون تاکید کردند که برای وزارتخانه های آموزش و پرورش و آموزش عالی نباید از گزینه های تکراری و افراد حاشیه ساز و سیاسی استفاده شود.

وی ادامه داد: در این راستا شاخص هایی را برای انتخاب وزرا به رئیس جمهور ارائه کردیم و معتقدیم رئیس جمهور باید شخصا کابینه دوازدهم را انتخاب کند.

نماینده مردم همدان ۱۵ شاخص مد نظر این فراکسیون را اینگونه تشریح کرد؛
۱- اعتقاد والتزام عملی به قانون اساسی واصل ولایت مطلقه فقیه  و فصل الخطاب دانستن رهنمود های مقام معظم رهبری
۲- پاک دستی، ساده زیستی و پرهیز از اشرافی گری
۳- تدبیر امور با گفتمان انقلابی و ارزشی، مدیریت جهادی و مبتنی بر تخصص و تجربه
۴- قانونمند و قانونگرا بودن
۵- اجتناب از قبیله گرایی در حوزه مسئولیت
۶-عزم راسخ و اقدام موثر به منظور مبارزه با فساد در حوزه مسئولیت
۷- اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی با رویکرد حمایت از تولید ملی و اشتغال
۸- تقید به همگرایی و هماهنگی با دیگر وزرای مرتبط
۹- تعامل سازنده و مداوم با مجالس و کمیسیون های تخصصی
۱۰- نداشتن تابعیت مضاعف و حق شهروندی کشورهای بیگانه
۱۱- مرزبندی روشن با جریان های معاند نظام به خصوص فتنه ۱۳۸۸
۱۲– تجانس امور وزارت با سوابق عملی، اجرایی و تجربی وزیر
۱۳- برخورداری از روحیه مردمی و تعهد به انجام مطالبات مردمی
۱۴- اعتقاد به محرومیت زدایی و تلاش برای حل آن
۱۵- اعمال شاخص های عمومی و اختصاصی مطروحه در انتخاب مدیران میانی

به گزارش جهان نیوز، حمیدرضا حاج بابایی با اشاره به جلسه صبح امروز کمیته تعامل فراکسیون نمایندگان ولایی با رئیس جمهور گفت: این جلسه حدود ۹۰ دقیقه به طول انجامید. نماینده مردم همدان با تاکید بر اینکه فراسیون نمایندگان ولایی هیچ سهمیه ای از دولت نمی خواهد، گفت: مهمترین شاخص فراکسیون کارآمدی و بدون حاشیه بودن دولت و وزرای کابینه دوازدهم است. وی در خصوص جزییات این جلسه گفت: مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. اعضای فراکسیون در خصوص مشکلات فرهنگی، تولید علم، تجاری سازی دانش و گسترش و افزایش موسسات دانش بنیان مباحثی را مطرح کردند. رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به بررسی برخی معضلات اجتماعی در جلسه مشترک با رئیس جمهور گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی، ناکارآمدی ساختار دولتی و آسیب های اجتماعی مهمترین موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. حاج بابایی تاکید کرد: اعضای فراکسیون در این جلسه اعلام کردند فراکسیون نمایندگان ولایی آمادگی دارد دولت را کمک کند و به دنبال سهمیه ای در کابینه نیست و اعتقاد دارد هیچ گروه و فردی از دولت در کابینه دوازدهم نباید سهمیه بخواهد. رئیس کمیته تعامل با دولت با بیان اینکه از تمام توان خود برای تقویت دولت استفاده خواهیم کرد، گفت: رئیس جمهور باید وعده های خود را اجرا کند و هر گونه حاشیه سازی به معنای فراموش کردن خواسته ها و مطالبات مردم است. حاج بابایی گفت: یکی از مهمترین نگرانی های رئیس جمهور که در این جلسه اعلام شد وضعیت موسسات مالی و اعتباری و بانک ها بود. وی ادامه داد: آقای روحانی بر لزوم سرمایه گذاری خارجی تاکید داشت که این موضوع مورد تاکید فراکسیون نمایندگان ولایی قرار داشت. رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم ادامه داد: رئیس جمهور همچنین اعلام کرد وزرا باید مجری سیاست ها و برنامه ها باشند. حاج بابایی گفت: روحانی اعلام کرد هیچ کس در انتخاب وزرا به من فشار نیاورده و شخصا انتخاب وزرا را انجام دادم. رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار داشت: اعضای فراکسیون تاکید کردند که برای وزارتخانه های آموزش و پرورش و آموزش عالی نباید از گزینه های تکراری و افراد حاشیه ساز و سیاسی استفاده شود. وی ادامه داد: در این راستا شاخص هایی را برای انتخاب وزرا به رئیس جمهور ارائه کردیم و معتقدیم رئیس جمهور باید شخصا کابینه دوازدهم را انتخاب کند. نماینده مردم همدان ۱۵ شاخص مد نظر این فراکسیون را اینگونه تشریح کرد؛ ۱- اعتقاد والتزام عملی به قانون اساسی واصل ولایت مطلقه فقیه  و فصل الخطاب دانستن رهنمود های مقام معظم رهبری ۲- پاک دستی، ساده زیستی و پرهیز از اشرافی گری ۳- تدبیر امور با گفتمان انقلابی و ارزشی، مدیریت جهادی و مبتنی بر تخصص و تجربه ۴- قانونمند و قانونگرا بودن ۵- اجتناب از قبیله گرایی در حوزه مسئولیت ۶-عزم راسخ و اقدام موثر به منظور مبارزه با فساد در حوزه مسئولیت ۷- اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی با رویکرد حمایت از تولید ملی و اشتغال ۸- تقید به همگرایی و هماهنگی با دیگر وزرای مرتبط ۹- تعامل سازنده و مداوم با مجالس و کمیسیون های تخصصی ۱۰- نداشتن تابعیت مضاعف و حق شهروندی کشورهای بیگانه ۱۱- مرزبندی روشن با جریان های معاند نظام به خصوص فتنه ۱۳۸۸ ۱۲-- تجانس امور وزارت با سوابق عملی، اجرایی و تجربی وزیر ۱۳- برخورداری از روحیه مردمی و تعهد به انجام مطالبات مردمی ۱۴- اعتقاد به محرومیت زدایی و تلاش برای حل آن ۱۵- اعمال شاخص های عمومی و اختصاصی مطروحه در انتخاب مدیران میانی
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا