امروز : سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ - ۱۹:۳۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

بررسی افزایش ۴۰ نماینده مجلس در کارگروه ویژه

به گزارش جهان نیوز، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه 13 تیر) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در جلسه امروز موضوع افزایش تعداد نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.
وی با بیان اینکه طبق قانون باید هر ۱۰ سال ۲۰ نماینده به تعداد نمایندگان مجلس افزوده شود، ادامه داد: لذا با توجه به گذشت ۲۰ سال باید ۴۰ نماینده به نمایندگان فعلی اضافه شود.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام اینکه برای افزایش تعداد نمایندگان ۳ طرح تدوین شده، گفت: قرار است دولت نیز لایحه‌ای را در همین زمینه به پارلمان ارائه کند.
سلیمی تصریح کرد: در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد تا کار‌گروه ویژه‌ای در کمیسیون شوراها تشکیل شود تا 3 طرح نمایندگان و لایحه دولت را بررسی و آنها را با یکدیگر ادغام و یک طرح واحد ارائه کند.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه قرار است این کار‌گروه ویژه هر هفته تشکیل جلسه دهد، اظهار داشت: در این جلسات نمایندگان نظرات خود را در همین زمینه ارائه می‌کنند.

منبع: تسنیم

به گزارش جهان نیوز، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه 13 تیر) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در جلسه امروز موضوع افزایش تعداد نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت. وی با بیان اینکه طبق قانون باید هر 10 سال 20 نماینده به تعداد نمایندگان مجلس افزوده شود، ادامه داد: لذا با توجه به گذشت 20 سال باید 40 نماینده به نمایندگان فعلی اضافه شود. سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اعلام اینکه برای افزایش تعداد نمایندگان 3 طرح تدوین شده، گفت: قرار است دولت نیز لایحه‌ای را در همین زمینه به پارلمان ارائه کند. سلیمی تصریح کرد: در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد تا کار‌گروه ویژه‌ای در کمیسیون شوراها تشکیل شود تا 3 طرح نمایندگان و لایحه دولت را بررسی و آنها را با یکدیگر ادغام و یک طرح واحد ارائه کند. سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با بیان اینکه قرار است این کار‌گروه ویژه هر هفته تشکیل جلسه دهد، اظهار داشت: در این جلسات نمایندگان نظرات خود را در همین زمینه ارائه می‌کنند. منبع: تسنیم
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا