امروز : یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۳۰ - ۱۳:۴۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

برندگانِ معتبرترین جایزه فیلمبرداری جهان معرفی شدند

ایسنا نوشت: بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کمرا ایمِیج» به عنوان مهمترین رویداد سینمای جهان در عرصه فیلمبرداری برندگانش را شناخت.

به گزارش ورایتی، جشنواره بین‌المللی فیلم «کمرا ایمیج» لهستان ویژه هنر فیلمبرداری در حالی به کار خود پایان داد که جایزه قورباغه طلایی این رویداد سینمایی به گرگ فراسر برای فیلمبرداری فیلم «شیر» محصول مشترک سینمای استرالیا، آمریکا و انگلستان اعطا شد.

فیلم «شیر» به کارگردانی گرث دیویس که تاکنون در جشنواره‌های زوریخ، لندن و تورنتو به روی پرده رفته، روایتگر داستان پسربچه‌ای هندی است که در جستجوی خانواده‌اش است.

اما جایزه قورباغه نقره‌ای این جشنواره به بردفورد یانگ برای فیلمبرداری فیلم «ورود» ساخته جدید دنیس ویلنوو رسید و هیئت داوران این رویداد سینمایی جایزه قورباقه برنزی را نیز به آنتونی دادمنتل برای کار خلاقانه در فیلم «اسنودن» ساخته «الیور استون» دادند.

از دیگر نامزدهای مهم امسال جشنواره «کمرا ایمیج» می‌توان به فیلم «پس‌تصویر» ساخته کارگردان بزرگ و تازه درگذشته سینمای لهستان با فیلمبرداری پاول ادلمن، «ستیغ‌ اره‌ای» به کارگردانی مل گیبسون و با فیلمبرداری سیمون دوگان،‌ »یادآوری» به کارگردانی آتون اگویان با تصویربرداری پل ساروسی اشاره کرد.

همچنین در بخش سینمای لهستان نیز کاسپر فرتاس برای فیلم تک برداشتی «آخرین خانواده» موفق به کسب جایزه این جشنواره سینمایی شد.

سال گذشته اد لاچمن برای فیلمبرداری فیلم «کارول» جایزه اول جشنواره «کمرا ایمیج» را از آن خود کرده بود.

 سینمای ایران نیز پیش از این توسط محمود کلاری برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» موفق به کسب جایزه قورباغه نقره‌ای از مهمترین جایزه در عرصه فیلمبرداری جهان شده بود. ضمن این که سال گذشته بیست و سومین دوره از جشنواره هنر فیلمبرداری «کمرا ایمیج» با دعوت از مجید مجیدی و ویتوریو استرارو کارگردان و مدیر فیلمبرداری فیلم «محمد رسول‌الله» جایزه زوج برجسته سینمایی را به آنها تقدیم کرده بود.

ایسنا نوشت: بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم «کمرا ایمِیج» به عنوان مهمترین رویداد سینمای جهان در عرصه فیلمبرداری برندگانش را شناخت. به گزارش ورایتی، جشنواره بین‌المللی فیلم «کمرا ایمیج» لهستان ویژه هنر فیلمبرداری در حالی به کار خود پایان داد که جایزه قورباغه طلایی این رویداد سینمایی به گرگ فراسر برای فیلمبرداری فیلم «شیر» محصول مشترک سینمای استرالیا، آمریکا و انگلستان اعطا شد. فیلم «شیر» به کارگردانی گرث دیویس که تاکنون در جشنواره‌های زوریخ، لندن و تورنتو به روی پرده رفته، روایتگر داستان پسربچه‌ای هندی است که در جستجوی خانواده‌اش است. اما جایزه قورباغه نقره‌ای این جشنواره به بردفورد یانگ برای فیلمبرداری فیلم «ورود» ساخته جدید دنیس ویلنوو رسید و هیئت داوران این رویداد سینمایی جایزه قورباقه برنزی را نیز به آنتونی دادمنتل برای کار خلاقانه در فیلم «اسنودن» ساخته «الیور استون» دادند. از دیگر نامزدهای مهم امسال جشنواره «کمرا ایمیج» می‌توان به فیلم «پس‌تصویر» ساخته کارگردان بزرگ و تازه درگذشته سینمای لهستان با فیلمبرداری پاول ادلمن، «ستیغ‌ اره‌ای» به کارگردانی مل گیبسون و با فیلمبرداری سیمون دوگان،‌ »یادآوری» به کارگردانی آتون اگویان با تصویربرداری پل ساروسی اشاره کرد. همچنین در بخش سینمای لهستان نیز کاسپر فرتاس برای فیلم تک برداشتی «آخرین خانواده» موفق به کسب جایزه این جشنواره سینمایی شد. سال گذشته اد لاچمن برای فیلمبرداری فیلم «کارول» جایزه اول جشنواره «کمرا ایمیج» را از آن خود کرده بود.  سینمای ایران نیز پیش از این توسط محمود کلاری برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» موفق به کسب جایزه قورباغه نقره‌ای از مهمترین جایزه در عرصه فیلمبرداری جهان شده بود. ضمن این که سال گذشته بیست و سومین دوره از جشنواره هنر فیلمبرداری «کمرا ایمیج» با دعوت از مجید مجیدی و ویتوریو استرارو کارگردان و مدیر فیلمبرداری فیلم «محمد رسول‌الله» جایزه زوج برجسته سینمایی را به آنها تقدیم کرده بود.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا