امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۸:۳۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر مرصاد در استان کرمانشاه در اسلام آبادغرب

برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر مرصاد در استان کرمانشاه در اسلام آبادغرب    مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر مرصاد با حضور گروه‌هایی از ۷ استان از کشور در اسلام آبادغرب خبر داد. کرمانشاه دیلی:  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ حجت‌الاسلام رحیم جعفری […]

برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر مرصاد در استان کرمانشاه در اسلام آبادغرب

 برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر مرصاد در استان کرمانشاه در اسلام آبادغرب1

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری جشنواره منطقه‌ای تئاتر مرصاد با حضور گروه‌هایی از ۷ استان از کشور در اسلام آبادغرب خبر داد.

کرمانشاه دیلی:  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه؛ حجت‌الاسلام رحیم جعفری ، از برگزاری جشنواره منطقه ای تئاتر مرصاد همزمان با سالروز عملیات غرور آفرین مرصاد در شهرستان اسلام آباد غرب استان کرمانشاه خبر داد.
وی افزود: این جشنواره که نهمین دوره از جشنواره تئاتر مرصاد است، از ۵ تا ۸ مرداد و با حضور گروه‌های تئاتری از ۷ استان کشور و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، انجمن هنرهای نمایشی استان، انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و انجمن هنرهای نمایشی اسلام آبادغرب برگزار خواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از ارسال ۴۰ اثر از هنرمندان ۷ استان کشور به این جشنواره خبر داد و تصریح کرد: آثار ارسالی از استان های کردستان، لرستان، همدان، ایلام، خوزستان، آذربایجان غربی و کرمانشاه به این جشنواره ارسال شده اند.
وی تصریح کرد: طی مشاهده و بازبینی آثار توسط داوروان ۸ اثر برای حضور و نمایش در جشنواره برگزیده شدند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از رقابت ۸ گروه منتخب در جشنواره خبر داد و گفت: در پایان نفرات  برتر در هر بخش معرفی و تقدیر خواهند شد.

جعفری تصریح کرد: «نذر مادر» نوشته و ساخته پژمان شاهوردی از بروجرد، «نقل معبر سرخ» نوشته ناصر کریمی نیک و ساخته مسعود نریمانی از لرستان، «ادوارد» نوشته امین آبان و ساخته امین پورمند از اندیمشک، «خواب رویا» نوشته و ساخته آرش منصوری از اسلام آبادغرب، «روزی روزگاری پیرمردی» نوشته محمد آریان فر و ساخته محمد رضایی از ایلام، «زیر باران از تو می خوانم» نوشته آرش منصوری و ساخته حسین قنوات امانی از بهبهان، «این یوسف …» نوشته و ساخته مرتضی اسدی مرام از هرسین و «آبی ترین آسمان» نوشته و ساخته محمد قاسمی از نهاوند آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره هستند.

وی ادامه داد: از بین آثار فوق «نقل معبر سرخ» از حضور در جشنواره انصراف داد و «پوتین های عمو بابا» نوشته و ساخته شبنم مبارکی از شهر حمیل   به عنوان اثر منتخب ذخیره‌ای جایگزین شد و در جشنواره تئاتر مرصاد حضور خواهد داشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از حضور رئیس مرکز هنرهای نمایشی کشور به عنوان مهمان ویژه در این جشنواره خبر داد و گفت: با توجه به حضور ایشان سعی ما این است که درخواست ملی شدن این جشنواره را با توجه به ظرفیت هایی که در آن وجود دارد مطرح و در سال های آتی آن را به عنوان یک جشنواره ملی برگزار کنیم.

جدول اجرایی اثار پذیرفته شده

ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا