امروز : سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ - ۲:۴۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تاسفی دیگر برای شهری بی نبض / دکترمجید حسینی

تاسفی دیگر برای شهری بی نبض / دكترمجید حسيني   کرمانشاه دیلی:   بالاجبار دو روز پی امری ضروری وارد شهر اسلام اباد شدم. وصعیت را حقیقتا بدتر از انچه که در نوشته های فبلی بود دیدم . با خود اندیشیدم این همه افتخار شهر و دیار ، این همه متفکر و دانشگاهی ، این […]

تاسفی دیگر برای شهری بی نبض / دكترمجید حسيني

 مجید-حسینی

کرمانشاه دیلی:   بالاجبار دو روز پی امری ضروری وارد شهر اسلام اباد شدم. وصعیت را حقیقتا بدتر از انچه که در نوشته های فبلی بود دیدم . با خود اندیشیدم این همه افتخار شهر و دیار ، این همه متفکر و دانشگاهی ، این همه سردار و سالار ، این همه خان و کدخدا ، این همه مدعیان ریز و درشت در این شهر هست ولی برخی ایرادات کوچک ، برخی کارهای پیش پا افتاده که البته نتایجش می تواند کارسازتر از قدو قواره شان باشد ، هست که نیازمند تذکر به مسیولان می باشد و با کمترین هزینه انجام شدنی هستند . اصلا تعجب اینکه چرا خود مسوولان اینها را نمی بینند و چرا بی توجه از کنار انها می گذرند . من در 48ساعت گذار به شهر  موارد زیر را دیدم که امیدوارم در نوبت بعدی اصلاح شده باشند
اول : ملاحظه کردم جاده ای که به سمت حمیل میرود خط کشی استخوان داری ندارد و به ویژه در شب حادثه خیز است . یک خط کشی ساده از به خطر افتادن جان مسافرانی که با این جاده آشنایی ندارند میتواند جلوگیری کند
دوم : همین جاده در خال تعمیر است اما حفاظ کناری به اندازه کافی ندارد و در  برخی جاها اصلا ندارد .
سوم : ملاحطه کردم یک سری بلوک سیمانی وسط پل دوربرگردان سه راه ملاوی هست که دست مریزاد اما دریع از یک شب رنگ بر روی انها که قطعا حادثه خیز است . البته قبلا هم در مسیر جاده حمیل قدری از این بلوکها نصب شده و تعدادی هم در مسیر خروجی شهر بطرف کرمانشاه و ایلام که انها هم دچار چنین نقصی هستند . قطعا هم مسولان بارها دیده اند . انشالله به خاطر حفط جان مسافران اقدام عاجل در رفع نقصان نمایند .
چهارم: عدم نصب علایم رانندگی کافی در ورودی شهر از سمت حمیل به ویژه در محل تقاطع ها و بریدگی ها و دور زدنها
پنجم: سالیانی است این پل دوم در بدره ای یک دور برگردان کم دارد و متاسفانه بی خیالند مسوولان شهر . همچنین ورودی کمربندی قصرشیرین چه در این سمت شهر و چه در ان سمت شهر . جان مردم راجدی بگیریم .
ششم: تاخیر و طول دادن بی مورد برخی فعالیتهای عمرانی شهری مثل جدول گذاری و … که میتواند سرعت بیشتری بگیرد . من در همدان خودم شاهد بودم چهار راهی را تخریب کردند و حدود ده خانه از همان حوالی چهار راه خراب شد و بجایش میدانی پر از گل و سبزه در عرض کمتر از هفتاد و دو ساعت بنیان نهادند . این را با چشمان خود اگر نمی دیدم باورش سخت مینمود . یعنی مسوولان ما کمتر هستند از  مسوولان همدان .
هفتم: تلنبار شدن زباله در خیابان پیام نور و حوزه و دانشگاه امام رضا و خیابانهای اصلی  شرمی سنگین را بر دوش شهردار و شورا می نهد .
هشتم: وجود ماشینهای دستفروش در وسط خیابانها و سد معبر نمودنشان که قطعا افزایش تصادف را سبب میشود .
نهم: درب بسته و فضای بی روح مراکز فرهنگی  و هنری و وجود مدیران غیر هنری در این فضاها شهری مرده به مسافران معرفی مینماید .
دهم: سالگرد شهدای بیونیچ امد و رفت و دریع از تازه کردن عکس شهدای ان حادثه و نیز ان تصویر رنگ و رو رفته شهیدان شهبازی و ریزه وندی و نابسامانی بنرها و تصاویر شهدا که برازنده نه شهیدان است و نه شهر شهیدان مرصاد
یازدهم :  ساماندهی تابلو های بانک ها و ادارات و موسسات خصوصی و مغازه ها و تابلوهای تبلیغاتی و ….
خواهشی دارم که به خاطر انسانیت به این موارد توجه کنیم و پیشنهاد میدهم این بزرگان شهر در جلسه ای با فرماندار محترم درخواست جدی این موارد که خرج چندانی هم ندارد  مطرح نمایند .
والبته موارد جدی تری هم هست که در اینده بدانها خواهم پرداخت .

ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا