امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۳۱ - ۱۴:۴۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تحریم‌ها مهم نیست، با مقامات آمریکایی عکس یادگاری بگیرید

به گزارش جهان نیوز به نقل از مشرق؛ روزنامه آسیا در گزارشی با عنوان «چراغ سبز ظریف به دیدار با ترامپ و تیلرسون» نوشت:
«دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه در گفتگو با خبرنگار نیویورکر گفت: ما با دیدار احتمالی با رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در صورتیکه این دیدار برای اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ ضروری باشد، مخالفتی نداریم».

نوع مواجهه روزنامه‌های اصلاح طلب در مقابل عهدشکنی‌های آمریکا در اجرای توافق هسته‌ای و توجیه تمدید تحریم‌ها در پسابرجام، نشان دهنده این است که برجام و توافق هسته‌ای برای این جریان جزئی از حواشی محسوب می‌شود چرا که ازنظر آن‌ها رخدادهای مهم دست دادن وزیر خارجه کشورمان با اوباما و قدم زدن جان کری و ظریف است. این جریان به‌نوعی در رسانه‌های زنجیره‌ای صحبت‌های خود را انعکاس می‌دهد که گویی قصد دارند تا دولتمردان را نیز به این انگاره سوق دهند که مهم‌تر از برجام و منافع ملی، همان ارتباط صوری و فرمالیستی با آمریکاست و مهم‌تر از شکستن دیوار تحریم‌ها همانا شکستن دیوار طویل بی‌اعتمادی نسبت به استکبار جهانی است.
در روزهای گذشته و در حالی که ظریف بعد از چهارسال به صورت جدی به بدعهدی و نقض مکرر برجام توسط امریکا اعتراض کرد، یکی از روزنامه‌های اصلاح طلب که روزگاری ظریف را امیرکبیر ایران لقب داده بود، تنها به دلیل اعتراض به کدخدا، به وزیر خارجه حمله کرد و او را مورد تمسخر قرار داد.

به گزارش جهان نیوز به نقل از مشرق؛ روزنامه آسیا در گزارشی با عنوان «چراغ سبز ظریف به دیدار با ترامپ و تیلرسون» نوشت: «دکتر محمد جواد ظریف وزیر خارجه در گفتگو با خبرنگار نیویورکر گفت: ما با دیدار احتمالی با رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در صورتیکه این دیدار برای اجرای توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ ضروری باشد، مخالفتی نداریم». نوع مواجهه روزنامه‌های اصلاح طلب در مقابل عهدشکنی‌های آمریکا در اجرای توافق هسته‌ای و توجیه تمدید تحریم‌ها در پسابرجام، نشان دهنده این است که برجام و توافق هسته‌ای برای این جریان جزئی از حواشی محسوب می‌شود چرا که ازنظر آن‌ها رخدادهای مهم دست دادن وزیر خارجه کشورمان با اوباما و قدم زدن جان کری و ظریف است. این جریان به‌نوعی در رسانه‌های زنجیره‌ای صحبت‌های خود را انعکاس می‌دهد که گویی قصد دارند تا دولتمردان را نیز به این انگاره سوق دهند که مهم‌تر از برجام و منافع ملی، همان ارتباط صوری و فرمالیستی با آمریکاست و مهم‌تر از شکستن دیوار تحریم‌ها همانا شکستن دیوار طویل بی‌اعتمادی نسبت به استکبار جهانی است. در روزهای گذشته و در حالی که ظریف بعد از چهارسال به صورت جدی به بدعهدی و نقض مکرر برجام توسط امریکا اعتراض کرد، یکی از روزنامه‌های اصلاح طلب که روزگاری ظریف را امیرکبیر ایران لقب داده بود، تنها به دلیل اعتراض به کدخدا، به وزیر خارجه حمله کرد و او را مورد تمسخر قرار داد.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا