امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ - ۱۴:۳۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترامپ،تصویر بدون سانسور آمریکا است

به گزارش جهان نیوز؛ روزنامه شرق در یادداشتی نوشت:

«دنیا امروز شاهد بازآفرینی دو برند ازسوی دو کشور کلیدی در عرصه مناسبات بین‌المللی است که مسیر تحولات و مناسبات آینده را با تکیه بر مزایای رقابتی برند ملی خود تغییر خواهند داد؛ ایران و آمریکا. در کمتر از یک سال قبل پیش‌بینی‌هایی از چشم‌انداز پیش‌روی برند آمریکا با روی‌کارآمدن ترامپ از گوشه‌وکنار جهان شنیده می‌شد. ترامپ مانند ساختمانی شیشه‌ای متصور شده بود که با روی‌کارآمدنش تمام معادلات برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران ایالات متحده را برهم می‌زند و تصویر واقعی آمریکا را با سرعت و شفافیتی باورنکردنی به دنیا مخابره می‌کند؛ آمریکایی خودخواه، فرصت‌طلب، سودجو و بی‌منطق. نمایش بدون‌سانسور تصویر آمریکا و سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور از سوی ترامپ به‌عنوان شخص اول ایالات متحده، جایگاه این کشور را به‌عنوان کشوری حامی رشد و توسعه ملت‌ها به کشوری فرصت‌طلب و سودجو تغییر داد و واکنش‌های ترامپ و اظهارنظرهای وی در موضوعات مختلف نگرانی دنیا را نسبت به سیاست‌های نابخردانه و بحران‌آفرین آمریکا افزایش داد».

اعتراف این روزنامه اصلاح طلب درخصوص نمایش بدون سانسور چهره آمریکا توسط ترامپ قابل تامل است.

روزنامه های اصلاح طلب با ارائه‌ دو گانه‌ خیر و شر از چهره‌ آمریکا،تلاش دارند تا نظام سلطه را از لوث وجود ترامپ مبرا سازند، آنها معتقدند «باور به نمایندگی آمریکا از سوی ترامپ یک اشتباه است، این دوره‌ای گذرا است و ترامپ نمی‌تواند دوام بیاورد».

اما برخلاف این دیدگاه باید گفت ترامپ به‌عنوان یک روایت، واقعی‌ترین نماینده‌ آمریکاست. تصویری که در طول سال‌های گذشته به‌ویژه در عصر اوباما از آمریکا به جهان ارائه می‌شد، تصویری بود که تلاش داشت آمریکا را فراتر از یک کشور و در قالب یک منجی معرفی کند. اما اکنون نمایان شدن چهره‌ واقعی آمریکا، خیلی‌ها را در غرب دچار آشفتگی کرده است. رسانه‌های- سهل اندیش و یا مأموریت دار- غربگرا که به بزک آمریکا مشغولند، این روزها چاره‌ای جز این نمی‌بینند که ترامپ را یک بیگانه و دور از ارزش‌های آمریکایی معرفی کنند و البته گاهی نیز ناچارند که به اصل مسئله اعتراف کنند.

به گزارش جهان نیوز؛ روزنامه شرق در یادداشتی نوشت: «دنیا امروز شاهد بازآفرینی دو برند ازسوی دو کشور کلیدی در عرصه مناسبات بین‌المللی است که مسیر تحولات و مناسبات آینده را با تکیه بر مزایای رقابتی برند ملی خود تغییر خواهند داد؛ ایران و آمریکا. در کمتر از یک سال قبل پیش‌بینی‌هایی از چشم‌انداز پیش‌روی برند آمریکا با روی‌کارآمدن ترامپ از گوشه‌وکنار جهان شنیده می‌شد. ترامپ مانند ساختمانی شیشه‌ای متصور شده بود که با روی‌کارآمدنش تمام معادلات برنامه‌ریزان و سیاست‌گذاران ایالات متحده را برهم می‌زند و تصویر واقعی آمریکا را با سرعت و شفافیتی باورنکردنی به دنیا مخابره می‌کند؛ آمریکایی خودخواه، فرصت‌طلب، سودجو و بی‌منطق. نمایش بدون‌سانسور تصویر آمریکا و سیاست‌های منطقه‌ای و بین‌المللی این کشور از سوی ترامپ به‌عنوان شخص اول ایالات متحده، جایگاه این کشور را به‌عنوان کشوری حامی رشد و توسعه ملت‌ها به کشوری فرصت‌طلب و سودجو تغییر داد و واکنش‌های ترامپ و اظهارنظرهای وی در موضوعات مختلف نگرانی دنیا را نسبت به سیاست‌های نابخردانه و بحران‌آفرین آمریکا افزایش داد». اعتراف این روزنامه اصلاح طلب درخصوص نمایش بدون سانسور چهره آمریکا توسط ترامپ قابل تامل است. روزنامه های اصلاح طلب با ارائه‌ دو گانه‌ خیر و شر از چهره‌ آمریکا،تلاش دارند تا نظام سلطه را از لوث وجود ترامپ مبرا سازند، آنها معتقدند «باور به نمایندگی آمریکا از سوی ترامپ یک اشتباه است، این دوره‌ای گذرا است و ترامپ نمی‌تواند دوام بیاورد». اما برخلاف این دیدگاه باید گفت ترامپ به‌عنوان یک روایت، واقعی‌ترین نماینده‌ آمریکاست. تصویری که در طول سال‌های گذشته به‌ویژه در عصر اوباما از آمریکا به جهان ارائه می‌شد، تصویری بود که تلاش داشت آمریکا را فراتر از یک کشور و در قالب یک منجی معرفی کند. اما اکنون نمایان شدن چهره‌ واقعی آمریکا، خیلی‌ها را در غرب دچار آشفتگی کرده است. رسانه‌های- سهل اندیش و یا مأموریت دار- غربگرا که به بزک آمریکا مشغولند، این روزها چاره‌ای جز این نمی‌بینند که ترامپ را یک بیگانه و دور از ارزش‌های آمریکایی معرفی کنند و البته گاهی نیز ناچارند که به اصل مسئله اعتراف کنند.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا