امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ - ۱۴:۲۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصویر رئیس دولت اصلاحات را منتشر می کنیم، چون در برابر تاریخ مسئولیم!

به گزارش جهان نیوز؛ روزنامه همدلی در گزارشی با عنوان «شب سیاست در جماران؛ رئیس دولت اصلاحات و علی لاریجانی در یک قاب دیده شدند» نوشت:
«شبکه های اجتماعی روز گذشته شاهد دست به دست شدن تصویری بودند که رییس دولت اصلاحات را در کنار رییس مجلس نشان می‌داد؛سید محمدخاتمی در کنار علی لاریجانی؛آن هم در حسینیه جماران و در مراسم ترحیم آیت‌الله راستی».

در ادامه این گزارش آمده است:
«بی تردید خیلی از رسانه های چاپی که در چارچوب قوانین مصرح کشور کار می کنند ،اگر تکلیفشان با ماجرای ممنوع التصویری یا عدم ممنوع التصویری رییس دولتهای هفتم و هشتم مشخص بود،این عکس را به عنوان عکس اصلی خود در صفحه اول انتخاب می کردند و احتمالا زیر آن می نوشتند:«احتمال بازگشت سید اصلاحات به عرصه سیاست رسمی» یا «لاریجانی در کنار خاتمی به چه می اندیشید» و یا نوشته‌جاتی از این دست.واقعیت اما این است که رسانه‌های چاپی چندان روشن نمی دانند که آیا واقعا سید محمدخاتمی ممنوع التصویر است یا نه؟ما هم این را نمی دانیم؛خبرها در این باره همیشه ضد و نقیض بوده اند. در ماجرای ممنوع الخروج بودن آقای خاتمی هم ،وضع همین طور نامعلوم است. با این وصف اما امروز«همدلی»به رسم ضرورت حرفه ای و برای ثبت در تاریخ این روزها، ناگزیر شد عکس معروف در حال دست به دست شدن در شبکه های اجتماعی را به صورت طرحی که می بینید منتشر کند؛آخر رسانه در برابر تاریخ سیاسی کشور هم مسئولیت دارد».
این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که در برابر تاریخ سیاسی کشور مسئول است اما با توهین به شعور مخاطب، از روایت اصل ماجرا شانه خالی کرده است.اما اصل ماجرا چیست؟
گفتنی است خاتمی در محافل خصوصی چندین بار تاکید کرده است که تقلب در انتخابات، دروغ بوده است، اما هیچگاه این شجاعت را نداشته است تا این اظهارنظر را به صورت عمومی اعلام کرده و از مردم و نظام برای تحریک به آشوب با این دروغ بزرگ (تهمت خیانت به امانت مردم) عذرخواهی کند.
فتنه‌گران هر چند در آغاز مدعی تقلب در انتخابات بودند، اما به تدریج به سمت حرمت‌شکنی در روز قدس و شعار به نفع رژیم صهیونیستی، هتاکی به حضرت امام در روز ۱۶ آذر، حذف اسلام از «جمهوری اسلامی»، سردادن شعار مرگ براصل ولایت فقیه و سرانجام، هتاکی در روز عاشورای حسینی(ع) پیش رفتند و تأکید کردند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». این در حالی است که تحریک کنندگان آشوب نیابتی از آن سوی مرزها، در صدد بودند مشابه های داعش را  به ملت ایران غالب کنند.
فتنه سال ۸۸ یک دعوای شخصی یا حزبی و سیاسی نبود بلکه کودتایی علیه نظام اسلامی بود که برخی واقعیت را در آن کتمان کردند و آنچه بیش از هر چیز برای نظام اسلامی اهمیت دارد، دفاع از حیثیت جمهوریت و آرای مردم به عنوان حق الناس است و تنها راه بازگشت کسانی که در حق جمهوریت نظام ظلم کرده اند، توبه، جبران ضررهای وارده و بیان واقعیت است.

به گزارش جهان نیوز؛ روزنامه همدلی در گزارشی با عنوان «شب سیاست در جماران؛ رئیس دولت اصلاحات و علی لاریجانی در یک قاب دیده شدند» نوشت: «شبکه های اجتماعی روز گذشته شاهد دست به دست شدن تصویری بودند که رییس دولت اصلاحات را در کنار رییس مجلس نشان می‌داد؛سید محمدخاتمی در کنار علی لاریجانی؛آن هم در حسینیه جماران و در مراسم ترحیم آیت‌الله راستی». در ادامه این گزارش آمده است: «بی تردید خیلی از رسانه های چاپی که در چارچوب قوانین مصرح کشور کار می کنند ،اگر تکلیفشان با ماجرای ممنوع التصویری یا عدم ممنوع التصویری رییس دولتهای هفتم و هشتم مشخص بود،این عکس را به عنوان عکس اصلی خود در صفحه اول انتخاب می کردند و احتمالا زیر آن می نوشتند:«احتمال بازگشت سید اصلاحات به عرصه سیاست رسمی» یا «لاریجانی در کنار خاتمی به چه می اندیشید» و یا نوشته‌جاتی از این دست.واقعیت اما این است که رسانه‌های چاپی چندان روشن نمی دانند که آیا واقعا سید محمدخاتمی ممنوع التصویر است یا نه؟ما هم این را نمی دانیم؛خبرها در این باره همیشه ضد و نقیض بوده اند. در ماجرای ممنوع الخروج بودن آقای خاتمی هم ،وضع همین طور نامعلوم است. با این وصف اما امروز«همدلی»به رسم ضرورت حرفه ای و برای ثبت در تاریخ این روزها، ناگزیر شد عکس معروف در حال دست به دست شدن در شبکه های اجتماعی را به صورت طرحی که می بینید منتشر کند؛آخر رسانه در برابر تاریخ سیاسی کشور هم مسئولیت دارد». این روزنامه اصلاح طلب مدعی شده است که در برابر تاریخ سیاسی کشور مسئول است اما با توهین به شعور مخاطب، از روایت اصل ماجرا شانه خالی کرده است.اما اصل ماجرا چیست؟ گفتنی است خاتمی در محافل خصوصی چندین بار تاکید کرده است که تقلب در انتخابات، دروغ بوده است، اما هیچگاه این شجاعت را نداشته است تا این اظهارنظر را به صورت عمومی اعلام کرده و از مردم و نظام برای تحریک به آشوب با این دروغ بزرگ (تهمت خیانت به امانت مردم) عذرخواهی کند. فتنه‌گران هر چند در آغاز مدعی تقلب در انتخابات بودند، اما به تدریج به سمت حرمت‌شکنی در روز قدس و شعار به نفع رژیم صهیونیستی، هتاکی به حضرت امام در روز ۱۶ آذر، حذف اسلام از «جمهوری اسلامی»، سردادن شعار مرگ براصل ولایت فقیه و سرانجام، هتاکی در روز عاشورای حسینی(ع) پیش رفتند و تأکید کردند «انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است». این در حالی است که تحریک کنندگان آشوب نیابتی از آن سوی مرزها، در صدد بودند مشابه های داعش را  به ملت ایران غالب کنند. فتنه سال ۸۸ یک دعوای شخصی یا حزبی و سیاسی نبود بلکه کودتایی علیه نظام اسلامی بود که برخی واقعیت را در آن کتمان کردند و آنچه بیش از هر چیز برای نظام اسلامی اهمیت دارد، دفاع از حیثیت جمهوریت و آرای مردم به عنوان حق الناس است و تنها راه بازگشت کسانی که در حق جمهوریت نظام ظلم کرده اند، توبه، جبران ضررهای وارده و بیان واقعیت است.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا