امروز : یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۳۰ - ۲۲:۱۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تظاهرات معلمان و دانش آموزان در لهستان به تغییر ساختار آموزشی

ده ها هزار نفر از معلمان و دانش آموزان لهستانی در مخالفت به تغییرات آموزشی در این کشور در ورشو تظاهرات کردند.

به گزارش ایسنا از روسبالت، در این اجتماع که بیش از ۳۵ هزار معلم لهستانی حضور داشت ،معترضان تصمیم دولت به گنجاندن دروس ارزش های میهن پرستانه و بازگشت به ساختار آموزشی قبل از سال ۱۹۹۹ میلادی مبنی بر دو پایه ابتدایی و متوسطه را اشتباه بزرگ و نابودی آموزش در این کشور خواندند.

به عقیده معلمان لهستانی، این اقدام باعث از بین رفتن پایه آموزشی دبیرستان، سخت گیری بیش از حد آموزشی برای دانش آموزان و از بین رفتن انگیزه تحصیلی می شود و تبعات جبران ناپذیری بر سیستم آموزشی لهستان خواهد داشت.
همچنین با ادغام نظام آموزشی از سه دوره به دو دوره آموزشی، هزاران معلم لهستانی در خطر از دست دادن کار خود هستند.

ده ها هزار نفر از معلمان و دانش آموزان لهستانی در مخالفت به تغییرات آموزشی در این کشور در ورشو تظاهرات کردند. به گزارش ایسنا از روسبالت، در این اجتماع که بیش از ۳۵ هزار معلم لهستانی حضور داشت ،معترضان تصمیم دولت به گنجاندن دروس ارزش های میهن پرستانه و بازگشت به ساختار آموزشی قبل از سال ۱۹۹۹ میلادی مبنی بر دو پایه ابتدایی و متوسطه را اشتباه بزرگ و نابودی آموزش در این کشور خواندند. به عقیده معلمان لهستانی، این اقدام باعث از بین رفتن پایه آموزشی دبیرستان، سخت گیری بیش از حد آموزشی برای دانش آموزان و از بین رفتن انگیزه تحصیلی می شود و تبعات جبران ناپذیری بر سیستم آموزشی لهستان خواهد داشت. همچنین با ادغام نظام آموزشی از سه دوره به دو دوره آموزشی، هزاران معلم لهستانی در خطر از دست دادن کار خود هستند.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا