امروز : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ - ۱۸:۲۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تفنگ های بادی بلای جان پرندگان و جانوارنِ باغات ریژاو

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریژاونیوز، تفنگ های بادی طی سال های اخیر ضربه های زیادی را به حیات وحش ریژاو وارد نموده است. این کشتارهای ریز که عمدتاً برای تفریح و بدون هدف صورت می گیرد در طولانی مدت مشکلات بیشتری را به بار خواهد آورد. فارغ از شکار غیرمجاز با اسلحه های شکاری […]

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریژاونیوز، تفنگ های بادی طی سال های اخیر ضربه های زیادی را به حیات وحش ریژاو وارد نموده است. این کشتارهای ریز که عمدتاً برای تفریح و بدون هدف صورت می گیرد در طولانی مدت مشکلات بیشتری را به بار خواهد آورد. فارغ از شکار غیرمجاز با اسلحه های شکاری در کوه های ریژاو که هنوز هم ادامه دارد و تدبیری مشخص و کارساز برای جلوگیری از این جریان صورت نگرفته است، هم اینک وجود تفنگ های بادی بدون مجوز بار دیگری را بر مشکلات زیست محیطی ریژاو که پیگیری نمی شود افزوده است.

 

در این باره خبرنگار ریژاونیوز ضمن مطلع نمودن رئیس اداره محیط زیست شهرستان دالاهو، از ایشان خواهان اعلام موضع و توصیه های لازم برای جلوگیری و پیشگیری از این معضل شد که تاکنون بیش از یک ماه است جوابی دریافت نشده است. شایان ذکر است که ساماندهی تفنگ های بادی و مجوزهای لازم را این اداره بر عهده دارد و در تاریخ ریژاو سابقه نداشته است که با شکارهای غیرمجازی که توسط این اسلحه های بادی انجام شده است برخوردی صورت گرفته باشد.

 

 

دیدبان حیاست وحش و محیط زیست ایران در این باره می گوید: سلاح بادی بایستی بعنوان ابزار تفریح سالم نگریسته شود و نه برای قانون شکنی و تلف کردن یک جاندار و نه برای آزار و اذیت سایرین. سلاح بادی، سلاحی است که برای شلیک به اهداف ثابت طراحی شده است و هرگونه استفاده از آن برای شکار ممنوع می باشد.

Share
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا