امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۲ - ۱۴:۱۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تقدیر روزنامه اصلاح طلب از بانوی آهنین!

به گزارش جهان نیوز؛ روزنامه ابتکار در گزارشی با عنوان «بانوی آهنین در یک قدمی چهارمین صدارت» نوشت:

«بسیاری از کارشناسان معتقدند که ] آنگلا مرکل[ بانوی آهنین آلمان با توجه به عملکرد دوازده سال گذشته خود در زمینه‌های اقتصادی، مساله مهاجرت، مهار احزاب و جریانات تندرو در آلمان، هدایت و رهبری اتحادیه اروپا و همچنین رویارویی قدرتمندش با دونالد ترامپ، فعلاً بهترین گزینه موجود در آینده روابط میان ایران و آلمان است. مرکل از همان ابتدا طرفدار از سرگیری روابط سنتی میان ایران و آلمان بود و به محض به نتیجه رسیدن توافق هسته‌ای معاون اصلی خود یعنی زیگمار گابریل را در راس هیاتی بلندپایه به تهران فرستاد. طی مدت کوتاهی نیز فرانک والتر اشتاین مایر به عنوان وزیر خارجه سابق و رئیس جمهوری کنونی آلمان به ایران آمد تا فصل جدیدی از همکاری‌های دوجانبه را رقم بزند».

گفتنی است «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان-مهرماه ۹۵- قبل از سفر به کشورمان در مصاحبه با هفته‌نامه آلمانی اشپیگل گفته بود:«آلمان تنها در صورتی با ایران روابط عادی و دوستانه برقرار خواهد کرد که ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد». گابریل تاکید کرد:«سفر من در جهت منافع آلمان و اروپا صورت می‌گیرد و با ایران درباره مسائل اخلاقی، حقوق‌بشر، تسلیحات نظامی گفت‌وگو کرده و از نقش ایران در هم‌پیمانی با دولت بشار اسد انتقاد خواهم کرد!».
گابریل پس از ورود به ایران در نشست مشترک تجاری ایران و آلمان که در اتاق بازرگانی ایران تشکیل شده بود، جمهوری اسلامی ایران را به وحشی‌گری!  متهم کرد و گفت:«تمامی نیروهای درگیر در جنگ سوریه باید نقطه پایانی بر اعمال وحشیانه بگذارند که این امر در مورد ایران و روسیه نیز صادق است که از رژیم بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه حمایت می‌کنند!».

در مهرماه ۹۵ خبری در رسانه ها با این عنوان منتشر شد که «نزدیک به یکسال است رئیس‌جمهور کشورمان قصد سفر به آلمان را دارد ولی دولت آلمان به بهانه‌های مختلف که برخی از این بهانه‌ها خالی از تحقیر نیست تاکنون با سفر ایشان موافقت نکرده است!».

از سوی دیگر دولت آلمان در جریان جنگ تحمیلی تامین‌کننده بمب‌های شیمیایی برای صدام بود که پرونده این جنایت هنوز مفتوح است.

غش و ضعف برای مقامات کشورهای غربی در کارنامه اصلاح طلبان به دفعات قابل مشاهده است. برای نمونه، سال گذشته و همزمان با رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روزنامه های اصلاح طلب در نقش ستاد فارسی‌زبان هیلاری کلینتون ایفای نقش کرده و روزنامه‌ هایشان را به آگهی‌نامه او تبدیل کردند و هر روز با بهانه و بی‌بهانه، عکسی از مادر داعش را با آراستگی هرچه تمام‌تر در صفحه اولشان چاپ می‌کردند!

به گزارش جهان نیوز؛ روزنامه ابتکار در گزارشی با عنوان «بانوی آهنین در یک قدمی چهارمین صدارت» نوشت: «بسیاری از کارشناسان معتقدند که ] آنگلا مرکل[ بانوی آهنین آلمان با توجه به عملکرد دوازده سال گذشته خود در زمینه‌های اقتصادی، مساله مهاجرت، مهار احزاب و جریانات تندرو در آلمان، هدایت و رهبری اتحادیه اروپا و همچنین رویارویی قدرتمندش با دونالد ترامپ، فعلاً بهترین گزینه موجود در آینده روابط میان ایران و آلمان است. مرکل از همان ابتدا طرفدار از سرگیری روابط سنتی میان ایران و آلمان بود و به محض به نتیجه رسیدن توافق هسته‌ای معاون اصلی خود یعنی زیگمار گابریل را در راس هیاتی بلندپایه به تهران فرستاد. طی مدت کوتاهی نیز فرانک والتر اشتاین مایر به عنوان وزیر خارجه سابق و رئیس جمهوری کنونی آلمان به ایران آمد تا فصل جدیدی از همکاری‌های دوجانبه را رقم بزند». گفتنی است «زیگمار گابریل» معاون صدراعظم و وزیر اقتصاد آلمان-مهرماه ۹۵- قبل از سفر به کشورمان در مصاحبه با هفته‌نامه آلمانی اشپیگل گفته بود:«آلمان تنها در صورتی با ایران روابط عادی و دوستانه برقرار خواهد کرد که ایران موجودیت اسرائیل را به رسمیت بشناسد». گابریل تاکید کرد:«سفر من در جهت منافع آلمان و اروپا صورت می‌گیرد و با ایران درباره مسائل اخلاقی، حقوق‌بشر، تسلیحات نظامی گفت‌وگو کرده و از نقش ایران در هم‌پیمانی با دولت بشار اسد انتقاد خواهم کرد!». گابریل پس از ورود به ایران در نشست مشترک تجاری ایران و آلمان که در اتاق بازرگانی ایران تشکیل شده بود، جمهوری اسلامی ایران را به وحشی‌گری!  متهم کرد و گفت:«تمامی نیروهای درگیر در جنگ سوریه باید نقطه پایانی بر اعمال وحشیانه بگذارند که این امر در مورد ایران و روسیه نیز صادق است که از رژیم بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه حمایت می‌کنند!». در مهرماه ۹۵ خبری در رسانه ها با این عنوان منتشر شد که «نزدیک به یکسال است رئیس‌جمهور کشورمان قصد سفر به آلمان را دارد ولی دولت آلمان به بهانه‌های مختلف که برخی از این بهانه‌ها خالی از تحقیر نیست تاکنون با سفر ایشان موافقت نکرده است!». از سوی دیگر دولت آلمان در جریان جنگ تحمیلی تامین‌کننده بمب‌های شیمیایی برای صدام بود که پرونده این جنایت هنوز مفتوح است. غش و ضعف برای مقامات کشورهای غربی در کارنامه اصلاح طلبان به دفعات قابل مشاهده است. برای نمونه، سال گذشته و همزمان با رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، روزنامه های اصلاح طلب در نقش ستاد فارسی‌زبان هیلاری کلینتون ایفای نقش کرده و روزنامه‌ هایشان را به آگهی‌نامه او تبدیل کردند و هر روز با بهانه و بی‌بهانه، عکسی از مادر داعش را با آراستگی هرچه تمام‌تر در صفحه اولشان چاپ می‌کردند!
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا