امروز : چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۴ - ۱۹:۲۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تلاش کارگزاران برای شهردار کردن حسین مرعشی/مرعشی گزینه ای که فاجعه خواهد آفرید

به گزارش جهان نیوز، در طول یک ماه اخیر و پس از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ۹۶؛ تکلیف شهرداری های کلانشهرها به خصوص تهران همچنان نامعلوم است. در این میان شهرداری تهران به خاطر بودجه کلان، زیرمجموعه های تاثیرگذار و حساسیت بالایش، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و برخی این سازمان عمومی را در حد چند وزارت خانه می دانند. از این رو حال که اصلاح طلبان پس از ۳ دوره بار دیگر اکثریت این شورا را در دست گرفته اند، برای رسیدن به یک گزینه مرضی الطرفین با چالش جدی روبه رو شده اند. چرا که گروه های سیاسی اصلاح طلب و حتی برخی از شخصیت های تاثیرگذار این جریان، گزینه مورد نظر خود را بهترین مورد برای تصدی پست شهرداری تهران می دانند و برای رسیدن به این مقصود دست به ایجاد موج های رسانه ای و لابی های بسیار می زنند.
 در این میان با حذف گزینه هایی مانند محسن هاشمی، حزب کارگزاران سعی دارد تا یک گزینه از میان خود را به شورای شهر پنجم تحمیل کند. در روزهای اخیر جریان رسانه ای و امپراطوری رسانه ای گروه مجلات هم میهن وابسته به کارگزاران و غلامحسین کرباسچی در حال تبلیغ سخنگوی این حزب یعنی حسین مرعشی برای برعهده گرفتن مسئولیت مدیریت شهر تهران هستند. این موج رسانه ای به کمک برخی از فعالین رسانه ای اصلاح طلب در شبکه های اجتماعی داغ شده تا آن را خواست افکار عمومی جلوه دهند!!
در مقابل گروه های دیگر اصلاح طلب نیز بیکار نمانده و حتی از محمدرضا عارف برای رسیدن به خیابان بهشت نام برده اند. ترکان، ترک نژاد، حناچی، حجتی، آخوندی، مهرعلیزاده، ابتکار و حتی جهانگیری نیز از نام های دیگری هستند که در میان جریان رسانه ای اصلاح طلب به صدر اخبار مربوط به شهرداری تهران آمده اند.
ولی جنگ رسانه ای برای پررنگ کردن نام حسین مرعشی وارد مرحله تازه ای شده است . این در شرایطی است که مرعشی از فعالین اقتصادی است که پرونده های اقتصادی وی در زمان استانداری کرمان و همچنین فعالیت اقتصادی او در دو دهه اخیر پر از موارد مشکوک و لابی های پرقدرت است. او همچنین در زمینه فعالیت های سیاسی نیز پرحاشیه بوده تا جاییکه در فتنه ۸۸ به خاطر تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی به یک سال حبس محکوم و راهی اوین شد.
 به نظر می رسد شهرداری با امکانات بی نظیرش به محلی برای جنگ قدرت اصلاح طلبان تبدیل شده و آنها در این میان از گزینه هایی نام می برند که وجود آنها در چنین پست حساسی بدون شک باعث اصطکاک میان جریان های سیاسی و حاشیه سازی خواهد شد.  زمانیکه شروع کار یک شهردار در تهران با چنین حاشیه هایی باشد بدون شک باید در انتظار تعطیلی توسعه این شهر و آغاز بازی های سیاسی بی حاصل بود.
شورای شهر اول که کاملا اصلاح طلب بود، خاطره های تلخی در اذهان شهروندان تهرانی برجای گذاشت و در آن زمان نیز انتخاب شهردار با حاشیه های فراوانی همراه بود به نحوی که در عرض سه سال ۳ شهردار انتخاب شدند و در نهایت نیز شورا از سوی وزارت کشور دولت اصلاحات منحل شد. جنگ قدرت طلبی و حاشیه سازی دو عنصری هستند که به صورت موازی در زمان به قدرت رسیدن اصلاح طلبان با هم در حرکت اند و در زمان برخورد این دو خط بحران و فاجعه ایجاد می شود و بسیاری از طرح ها و پروژه های بزرگ به حاشیه رفته یا تعطیل می شوند.
 
به گزارش جهان نیوز، در طول یک ماه اخیر و پس از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای 96؛ تکلیف شهرداری های کلانشهرها به خصوص تهران همچنان نامعلوم است. در این میان شهرداری تهران به خاطر بودجه کلان، زیرمجموعه های تاثیرگذار و حساسیت بالایش، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و برخی این سازمان عمومی را در حد چند وزارت خانه می دانند. از این رو حال که اصلاح طلبان پس از 3 دوره بار دیگر اکثریت این شورا را در دست گرفته اند، برای رسیدن به یک گزینه مرضی الطرفین با چالش جدی روبه رو شده اند. چرا که گروه های سیاسی اصلاح طلب و حتی برخی از شخصیت های تاثیرگذار این جریان، گزینه مورد نظر خود را بهترین مورد برای تصدی پست شهرداری تهران می دانند و برای رسیدن به این مقصود دست به ایجاد موج های رسانه ای و لابی های بسیار می زنند.  در این میان با حذف گزینه هایی مانند محسن هاشمی، حزب کارگزاران سعی دارد تا یک گزینه از میان خود را به شورای شهر پنجم تحمیل کند. در روزهای اخیر جریان رسانه ای و امپراطوری رسانه ای گروه مجلات هم میهن وابسته به کارگزاران و غلامحسین کرباسچی در حال تبلیغ سخنگوی این حزب یعنی حسین مرعشی برای برعهده گرفتن مسئولیت مدیریت شهر تهران هستند. این موج رسانه ای به کمک برخی از فعالین رسانه ای اصلاح طلب در شبکه های اجتماعی داغ شده تا آن را خواست افکار عمومی جلوه دهند!! در مقابل گروه های دیگر اصلاح طلب نیز بیکار نمانده و حتی از محمدرضا عارف برای رسیدن به خیابان بهشت نام برده اند. ترکان، ترک نژاد، حناچی، حجتی، آخوندی، مهرعلیزاده، ابتکار و حتی جهانگیری نیز از نام های دیگری هستند که در میان جریان رسانه ای اصلاح طلب به صدر اخبار مربوط به شهرداری تهران آمده اند. ولی جنگ رسانه ای برای پررنگ کردن نام حسین مرعشی وارد مرحله تازه ای شده است . این در شرایطی است که مرعشی از فعالین اقتصادی است که پرونده های اقتصادی وی در زمان استانداری کرمان و همچنین فعالیت اقتصادی او در دو دهه اخیر پر از موارد مشکوک و لابی های پرقدرت است. او همچنین در زمینه فعالیت های سیاسی نیز پرحاشیه بوده تا جاییکه در فتنه 88 به خاطر تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی به یک سال حبس محکوم و راهی اوین شد.  به نظر می رسد شهرداری با امکانات بی نظیرش به محلی برای جنگ قدرت اصلاح طلبان تبدیل شده و آنها در این میان از گزینه هایی نام می برند که وجود آنها در چنین پست حساسی بدون شک باعث اصطکاک میان جریان های سیاسی و حاشیه سازی خواهد شد.  زمانیکه شروع کار یک شهردار در تهران با چنین حاشیه هایی باشد بدون شک باید در انتظار تعطیلی توسعه این شهر و آغاز بازی های سیاسی بی حاصل بود. شورای شهر اول که کاملا اصلاح طلب بود، خاطره های تلخی در اذهان شهروندان تهرانی برجای گذاشت و در آن زمان نیز انتخاب شهردار با حاشیه های فراوانی همراه بود به نحوی که در عرض سه سال 3 شهردار انتخاب شدند و در نهایت نیز شورا از سوی وزارت کشور دولت اصلاحات منحل شد. جنگ قدرت طلبی و حاشیه سازی دو عنصری هستند که به صورت موازی در زمان به قدرت رسیدن اصلاح طلبان با هم در حرکت اند و در زمان برخورد این دو خط بحران و فاجعه ایجاد می شود و بسیاری از طرح ها و پروژه های بزرگ به حاشیه رفته یا تعطیل می شوند.  
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا