امروز : پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۱۰:۳۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

توافق موشکی شوروی موضوع مذاکره واشنگتن و مسکو

نخستین نشست ویژه کنترل اجرای قرارداد سال ۱۹۸۷ بین آمریکا و شوروی برای نابود موشک های کوتاه و میان برد پس از ۱۶ سال برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این قرارداد موشکی موسوم به INF دسامبر سال 1987 بین میخائیل گورباچف آخرین صدر هیات رئیسه اتحاد جماهیر شوروی (4 سال پیش از فروپاشی) و رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا امضا شد.

وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه بدون اشاره به زمان دقیق این نشست که در ژنو برگزار شد، نوشت: در مذاکرات هیات های روسی و آمریکایی که نمایندگان کشورهای بلاروس، قزاقستان و اوکراین به عنوان اعضای دیگر کمیسیون شرکت داشتند، مسائل مربوط به اجرای قرارداد موشکی بررسی شد.

شبکه روسی لایف نیوز در این باره گزارش داد که نشست کمیسیون ویژه این قرارداد برای نخستین بار پس از ۱۶ سال برگزار شد و به طرفین امکان داد در باره ایرادهای متقابل مطرح شده مذاکره کنند.

مسکو و واشنگتن تاکنون بارها طرف مقابل را به نقض تعهدات برای نابود کردن جنگ افزارهای شامل این قرارداد متهم کرده اند.

میخائیل اولیانوف رئیس اداره منع انتشار تسلیحات و کنترل سلاح وزارت خارجه روسیه نیز در این باره گفته است که بر خلاف مسکو، واشنگتن نمی تواند ایرادهای خود را مستند و مشخص ارائه کند.

نخستین نشست ویژه کنترل اجرای قرارداد سال 1987 بین آمریکا و شوروی برای نابود موشک های کوتاه و میان برد پس از 16 سال برگزار شد. به گزارش ایرنا، این قرارداد موشکی موسوم به INF دسامبر سال 1987 بین میخائیل گورباچف آخرین صدر هیات رئیسه اتحاد جماهیر شوروی (4 سال پیش از فروپاشی) و رونالد ریگان رئیس جمهوری وقت آمریکا امضا شد. وزارت خارجه روسیه روز پنجشنبه بدون اشاره به زمان دقیق این نشست که در ژنو برگزار شد، نوشت: در مذاکرات هیات های روسی و آمریکایی که نمایندگان کشورهای بلاروس، قزاقستان و اوکراین به عنوان اعضای دیگر کمیسیون شرکت داشتند، مسائل مربوط به اجرای قرارداد موشکی بررسی شد. شبکه روسی لایف نیوز در این باره گزارش داد که نشست کمیسیون ویژه این قرارداد برای نخستین بار پس از 16 سال برگزار شد و به طرفین امکان داد در باره ایرادهای متقابل مطرح شده مذاکره کنند. مسکو و واشنگتن تاکنون بارها طرف مقابل را به نقض تعهدات برای نابود کردن جنگ افزارهای شامل این قرارداد متهم کرده اند. میخائیل اولیانوف رئیس اداره منع انتشار تسلیحات و کنترل سلاح وزارت خارجه روسیه نیز در این باره گفته است که بر خلاف مسکو، واشنگتن نمی تواند ایرادهای خود را مستند و مشخص ارائه کند.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا