امروز : دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۹ - ۱۶:۲۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

توانایی موشکی را هم مانند هسته‌ای تعطیل کنید!

سایت ضد انقلاب «رادیو زمانه» در گزارشی نوشت: «برنامه موشکی ایران به دولت دونالد ترامپ اجازه این را خواهد داد که به جای سیاست مهاجمی، استدلال‌های آمریکامحور و ضدیت یکجانبه با برجام، موافقت متحدان اروپایی را جلب کند که به صورت چندجانبه و بین‌المللی فشار بیشتری به ایران بیاورند – برای  لغو یا سخت‌گیری بیشتر در اجرای برجام».
در ادامه گزارش آمده است: «ایران هرگز حاضر نشده است که در پایگاه‌های نظامی حساس را به روی بازرسان بین‌المللی باز کند. چیزی که وزارت خارجه ایران مطرح کرده محرمانه بودن فعالیت‌های نظامی مرتبط با امنیت ملی ایران است. این شرط ایران در زمان مذاکرات ایران با ۵+۱ پذیرفته شد؛ اما اگر وزارت خارجه آمریکا بتواند متحدان اروپایی را با برنامه دسترسی بازرسان بین‌المللی به پایگاه‌های نظامی ایران همراه کند، برجام وارد مرحله اجرایی دشواری خواهد شد».
بزک کنندگان برجام- در داخل و خارج از کشور- به دنبال جاده صاف کنی برجام های بعدی برای ایران هستند. در حقیقت هدف اصلی این است که «دستاورد تقریباً هیچ» به دیگر مؤلفه‌های قدرت ایران نیز تعمیم داده شود و اقدامات نقد ایران در مقابل وعده‌های نسیه طرف مقابل به صورت سریالی تکرار شود. در این حالت لغو تحریم‌ها وعده‌ای است که هر روز با بهانه‌ای جدید مطرح خواهد شد.
در حال حاضر نه تنها تحریم‌های قبلی (حتی هسته‌ای؛ مانند تحریم U-turn) سر جای خود باقی ماند بلکه تحریم‌های بی‌سابقه؛ شدید و جدیدی در عصر پسابرجام علیه ایران تصویب شد، با این تفاوت که دیگر بخش زیادی از توان هسته‌ای را از دست داده‌ایم و همزمان تحریم هم می‌شویم!
گفتنی است رادیوی هلندی زمانه با بودجه سازمان اطلاعات هلند و سیا برنامه‌سازی می‌کند. گردانندگان این شبکه جملگی از خبرنگاران فراری روزنامه‌های اجاره‌ای و زنجیره‌ای هستند.
سایت ضد انقلاب «رادیو زمانه» در گزارشی نوشت: «برنامه موشکی ایران به دولت دونالد ترامپ اجازه این را خواهد داد که به جای سیاست مهاجمی، استدلال‌های آمریکامحور و ضدیت یکجانبه با برجام، موافقت متحدان اروپایی را جلب کند که به صورت چندجانبه و بین‌المللی فشار بیشتری به ایران بیاورند – برای  لغو یا سخت‌گیری بیشتر در اجرای برجام». در ادامه گزارش آمده است: «ایران هرگز حاضر نشده است که در پایگاه‌های نظامی حساس را به روی بازرسان بین‌المللی باز کند. چیزی که وزارت خارجه ایران مطرح کرده محرمانه بودن فعالیت‌های نظامی مرتبط با امنیت ملی ایران است. این شرط ایران در زمان مذاکرات ایران با ۵+۱ پذیرفته شد؛ اما اگر وزارت خارجه آمریکا بتواند متحدان اروپایی را با برنامه دسترسی بازرسان بین‌المللی به پایگاه‌های نظامی ایران همراه کند، برجام وارد مرحله اجرایی دشواری خواهد شد». بزک کنندگان برجام- در داخل و خارج از کشور- به دنبال جاده صاف کنی برجام های بعدی برای ایران هستند. در حقیقت هدف اصلی این است که «دستاورد تقریباً هیچ» به دیگر مؤلفه‌های قدرت ایران نیز تعمیم داده شود و اقدامات نقد ایران در مقابل وعده‌های نسیه طرف مقابل به صورت سریالی تکرار شود. در این حالت لغو تحریم‌ها وعده‌ای است که هر روز با بهانه‌ای جدید مطرح خواهد شد. در حال حاضر نه تنها تحریم‌های قبلی (حتی هسته‌ای؛ مانند تحریم U-turn) سر جای خود باقی ماند بلکه تحریم‌های بی‌سابقه؛ شدید و جدیدی در عصر پسابرجام علیه ایران تصویب شد، با این تفاوت که دیگر بخش زیادی از توان هسته‌ای را از دست داده‌ایم و همزمان تحریم هم می‌شویم! گفتنی است رادیوی هلندی زمانه با بودجه سازمان اطلاعات هلند و سیا برنامه‌سازی می‌کند. گردانندگان این شبکه جملگی از خبرنگاران فراری روزنامه‌های اجاره‌ای و زنجیره‌ای هستند.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا