امروز : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ - ۱۱:۱۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

توصیه‌های فنی و بهداشتی طیور در خصوص کاهش خسارت ریزگردها در کرمانشاه

مدیر امور طیور و زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه به بهره‌برداران مرغداریهای استان کرمانشاه توصیه‌های فنی و بهداشتی را در خصوص ریزگردها اعلام کرد. مهندس شهرام قنبری با اشاره به اینکه رعایت مسائل فنی و بهداشتی توسط بهره‌برداران ضروری ست،گفت: وضعیت جوی منطقه از نظر میزان بالای ریزگردها نامطلوب بوده و این امر باعث […]

مدیر امور طیور و زنبورعسل سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه به بهره‌برداران مرغداریهای استان کرمانشاه توصیه‌های فنی و بهداشتی را در خصوص ریزگردها اعلام کرد.
مهندس شهرام قنبری با اشاره به اینکه رعایت مسائل فنی و بهداشتی توسط بهره‌برداران ضروری ست،گفت: وضعیت جوی منطقه از نظر میزان بالای ریزگردها نامطلوب بوده و این امر باعث بروز مشکلات تنفسی عدیده‌ای برای طیور پرورشی می‌شود.
وی با بیان اینکه جهت کاهش اثرات منفی ریزگردها بهره‌برداران مرغداریها اقداماتی را باید انجام دهند افزود: این اقدامات شامل بررسی قسمت هوا دهی سالن‌ها پدها و یا پوشال است که کاملا مرطوب باشند.
قنبری تصریح کرد: سالن‌ها باید از میزان رطوبت کافی برخوردار باشند و در غیر اینصورت باید رطوبت را بالا ببرید.
وی دیگر اقدام را کاهش جوجه ریزی کمتر از ظرفیت واحد و یا تخلیه تعدادی از پرندگان سالن که به وزن مناسب رسیده‌اند بیان کرد و اضافه کرد: این اقدام باعث کاهش تراکم سالن می‌شود.
مدیر طیور گفت: بهره‌برداران علائم مشکلات تنفسی را جدی گرفته و تحت نظر کلینیک‌های دامپزشکی از داروهای گیاهی بازکننده برونش و ریه‌ها استفاده گردد.
قنبری افزود: بهره‌برداران مرغداریهای گوشتی و تخم‌گذار در صورت بروز بیماری و تلفات غیر عادی حتماً شبکه‌های دامپزشکی را مطلع نمایند.

جهاد کشاورزی

Share
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا