امروز : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۳/۲۶ - ۲۲:۰۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید ۱۶ هزار تن محصولات شیلاتی در کرمانشاه

به گفته مدیر کل شیلات استان کرمانشاه مجموع تولیدات شیلاتی استان در سال گذشته ۱۶ هزار و ۱۵۰تن است. به گزارش ایلنا سید فرزاد افضلی با بیان اینکه سرانه مصرف آبزیان در استان کرمانشاه تا سال ۷۳ به میزان ۲۵۰ گرم بود، اظهار کرد: سرانه مصرف آبزیان استان در سال ۹۳ به هشت کیلوگرم رسید […]

به گفته مدیر کل شیلات استان کرمانشاه مجموع تولیدات شیلاتی استان در سال گذشته ۱۶ هزار و ۱۵۰تن است.

به گزارش ایلنا سید فرزاد افضلی با بیان اینکه سرانه مصرف آبزیان در استان کرمانشاه تا سال ۷۳ به میزان ۲۵۰ گرم بود، اظهار کرد: سرانه مصرف آبزیان استان در سال ۹۳ به هشت کیلوگرم رسید و این عدد در حال حاضر حدود ۹ کیلوگرم است.

افضلی ادامه داد: در حال حاضر سرانه مصرف آبزیان در کشور ۱۰٫۵ کیلوگرم است و بر اساس برنامه ها قرار است در سال جاری به یازده کیلوگرم برسد.

مدیر کل شیلات کرمانشاه سرانه مصرف آبزیان در دنیا را ۱۹٫۲ کیلوگرم عنوان کرد و افزود: تا رساندن سرانه مصرف ماهی به میانگین جهانی راه زیادی داریم.

این مسئول در ادامه با اشاره به برنامه ریزی در راستای برگزاری جشنواره بزرگ طبخ آبزیان در استان در جهت نهادینه کردن مصرف آبزیان، خواستار مشارکت و همراهی تمامی دستگاه ها برای برگزاری مطلوب این جشنواره شد.

افضلی در ادامه مجموع تولیدات شیلاتی استان کرمانشاه در سال گذشته را ۱۶ هزار و ۱۵۰تن اعلام کرد.

وی ادامه داد: سالانه ۳۳۰۰ تن انواع ماهیان گرمابی در استان کرمانشاه تولید می‌شود و از حیث تولید این نوع از ماهی رتبه نخست کشور را در بین استان های غیر ساحلی در کشور داریم.

افضلی میزان تولید سالانه ماهیان سردابی در استان کرمانشاه را یازده هزار و ۴۲۵ تن اعلام و اضافه کرد: از حیث تولید این نوع از محصولات شیلاتی نیز رتبه پنجم کشور را داریم.

افضلی سپس با اشاره به ساماندهی فاز یک مجتمع پرورش ماهی ریجاب، اظهار کرد: این مجتمع در فاز اول با تولید سه هزار تن در ۹۶ مزرعه فعال بوده و در تلاشیم تا فاز دوم آن که در هنگام فعال شدن تولید ۳۲۰۰ تنی خواهد داشت را نیز در سال جاری عملیاتی کنیم.

وی در ادامه با اشاره به پرورش ماهی در کاسه دو سد مخزنی غیر شرب زاگرس گیلانغرب و شهدای گمنام(تنگ حمام) سرپل‌ذهاب با ظرفیت تولید ۵۰۰ تن افزود: باید در استان به ظرفیت هزار تنی در این زمینه برسیم که در این راستا در تلاشیم تا کار پرورش ماهی را در کاسه دو سد جامیشان سنقر و زمکان شهرستان دالاهو نیز داشته باشیم./

Share
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا