امروز : پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۱۶:۴۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

تکذیب نامه لاریجانی درباره ثبت سند خودرو

به گزارش جهان نیوز، فرهاد تجری نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه رفع الزام به اخذ سند مالکیت خودرو از دفاتر اسناد رسمی، مستلزم طی فرایند قانونی لازم است، اظهار داشت: نقل و انتقال خودرو به موجب صراحت ماده ۲۹ قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی به عهده دفاتر اسناد رسمی است و به موجب قانون مالیات‌های مستقیم، دفاتر اسناد رسمی موظف‌اند وجوهات و عوارض دولتی را از متعاملین بگیرند و به حساب خزانه دولت بریزند.
نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 تأکید کرد که بر اینکه بالغ بر 85 درصد این وجه به حساب خزانه دولت ریخته می‌شود و هیچ ربطی به خود دفاتر اسناد رسمی ندارد.
تجری همچنین با تکذیب خبر منتشرشده مبنی بر نامه رئیس مجلس درباره عدم الزام اخذ سند مالکیت خودرو از دفاتر اسناد رسمی گفت: رئیس مجلس به امور غیرقانونی مجوز نداده و آن را تأیید نخواهد کرد.

منبع: فارس

به گزارش جهان نیوز، فرهاد تجری نایب رئیس کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه رفع الزام به اخذ سند مالکیت خودرو از دفاتر اسناد رسمی، مستلزم طی فرایند قانونی لازم است، اظهار داشت: نقل و انتقال خودرو به موجب صراحت ماده 29 قانون تخلفات راهنمایی و رانندگی به عهده دفاتر اسناد رسمی است و به موجب قانون مالیات‌های مستقیم، دفاتر اسناد رسمی موظف‌اند وجوهات و عوارض دولتی را از متعاملین بگیرند و به حساب خزانه دولت بریزند. نایب‌رئیس کمیسیون اصل 90 تأکید کرد که بر اینکه بالغ بر 85 درصد این وجه به حساب خزانه دولت ریخته می‌شود و هیچ ربطی به خود دفاتر اسناد رسمی ندارد. تجری همچنین با تکذیب خبر منتشرشده مبنی بر نامه رئیس مجلس درباره عدم الزام اخذ سند مالکیت خودرو از دفاتر اسناد رسمی گفت: رئیس مجلس به امور غیرقانونی مجوز نداده و آن را تأیید نخواهد کرد. منبع: فارس
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا