امروز : سه شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۷ - ۱۰:۵۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی

به گزارش جهان نیوز؛ امروز و در ادامه رسیدگی به پرونده فساد نفتی همچون جلسات گذشته قاضی مقیسه بخش‌هایی از قوانین مربوط به برگزاری جلسات دادگاه را برای حضار قرائت کرد.
پس از آن مهدی شمس در چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهم ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی در ادامه دفاعیات خود، گفت: در جلسات پیش در ارتباط با عنصر مادی و معنوی مشارکت توضیح دادم و گفتم که هدف بنده کمک برای شکستن تحریم ها بوده است.
وی افزود: همچنین چرخه خرید و فروش و حمل کالا را توضیح دادم که به صورت زنجیره ای و عوامل مختلف بوده و قائم به شخص نبوده است.
قاضی مقیسه هم در واکنش به این سخنان متهم، گفت: حرف ما هم همین است، تشکیلات سازمان یافته ای برای رسیدن به مطامع مادی و بدون اموال بوده است.
شمس در ادامه پاسخ داد: کسان دیگر هم بودند چرا که سه وزیر و رئیس بانک مرکزی تاکید کردند. شراکت بانک ملت خود یکی از عوامل اصلی بوده است، قرارگاه خاتم و قرب نور در این مشارکت نقش داشتند.
قاصی مقیسه گفت: شما شرکت های جعلی را ایجاد کردید پس زنجیره ای بودن را قبول دارید، شما باید پول را به پیمانکاران می دادید نه اینکه صرف خرید هواپیما کنید.
شمس گفت: وظیفه من فروش نفت و برگرداندن پول نبوده است من بانک مرکزی را احداث نکردم، محل ورود من موخر به این قضایا است.
قاضی در ادامه اظهار داشت: شما جز شرکتی اصلی هستید و تنها کارگزار حمل نبودید.
شمس در دفاع خود گفت: اینگونه نیست و مدارک حرف من موجود است

منبع: فارس

به گزارش جهان نیوز؛ امروز و در ادامه رسیدگی به پرونده فساد نفتی همچون جلسات گذشته قاضی مقیسه بخش‌هایی از قوانین مربوط به برگزاری جلسات دادگاه را برای حضار قرائت کرد. پس از آن مهدی شمس در چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهم ردیف دوم و سوم پرونده فساد نفتی در ادامه دفاعیات خود، گفت: در جلسات پیش در ارتباط با عنصر مادی و معنوی مشارکت توضیح دادم و گفتم که هدف بنده کمک برای شکستن تحریم ها بوده است. وی افزود: همچنین چرخه خرید و فروش و حمل کالا را توضیح دادم که به صورت زنجیره ای و عوامل مختلف بوده و قائم به شخص نبوده است. قاضی مقیسه هم در واکنش به این سخنان متهم، گفت: حرف ما هم همین است، تشکیلات سازمان یافته ای برای رسیدن به مطامع مادی و بدون اموال بوده است. شمس در ادامه پاسخ داد: کسان دیگر هم بودند چرا که سه وزیر و رئیس بانک مرکزی تاکید کردند. شراکت بانک ملت خود یکی از عوامل اصلی بوده است، قرارگاه خاتم و قرب نور در این مشارکت نقش داشتند. قاصی مقیسه گفت: شما شرکت های جعلی را ایجاد کردید پس زنجیره ای بودن را قبول دارید، شما باید پول را به پیمانکاران می دادید نه اینکه صرف خرید هواپیما کنید. شمس گفت: وظیفه من فروش نفت و برگرداندن پول نبوده است من بانک مرکزی را احداث نکردم، محل ورود من موخر به این قضایا است. قاضی در ادامه اظهار داشت: شما جز شرکتی اصلی هستید و تنها کارگزار حمل نبودید. شمس در دفاع خود گفت: اینگونه نیست و مدارک حرف من موجود است منبع: فارس
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا