امروز : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۴:۰۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات نامه رئیس سیا به سردار سلیمانی

به گزارش جهان نیوز، عصر ایران به نقل از «سی. ان. ان» نوشت: رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) تایید کرد که اخیرا نامه ای به سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارسال کرده است.
 
«مایک پمپئو» در نشست «انجمن امنیت ملی رونالد ریگان» در «سیمی‌ولی» کالیفرنیا گفت: در آن نامه درباره تهدیدهای ناشی از نیروهای وفادار به ایران در عراق به سلیمانی نکاتی را گوشزد کرده است.

وی افزود: در آن نامه به سلیمانی هشدار داده بودم که در صورت تهدید نیروهای آمریکایی در عراق از سوی «پروکسی های» ایران، مسئولیت آن بر عهده ایران خواهد بود.

ظاهرا سلیمانی نامه را حتی باز نکرده و نخوانده است،البته صادقانه بگویم؛ این کار او ناراحتم نکرد… آنچه ما از ارسال نامه به دنبال آن بودیم این بود که به اطلاع او برسانیم که مسئولیت تهدیدهای ناشی از نیروهای وفادار به ایران علیه نیروهای آمریکا در عراق، با سلیمانی و ایران خواهد بود.

گفتنی است؛ پمپئو یکی از تندروترین مقامات دولت ترامپ است و مواضعی به شدت خصمانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارد.

منبع:جام جم انلاین

به گزارش جهان نیوز، عصر ایران به نقل از «سی. ان. ان» نوشت: رییس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) تایید کرد که اخیرا نامه ای به سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروهای قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارسال کرده است.   «مایک پمپئو» در نشست «انجمن امنیت ملی رونالد ریگان» در «سیمی‌ولی» کالیفرنیا گفت: در آن نامه درباره تهدیدهای ناشی از نیروهای وفادار به ایران در عراق به سلیمانی نکاتی را گوشزد کرده است. وی افزود: در آن نامه به سلیمانی هشدار داده بودم که در صورت تهدید نیروهای آمریکایی در عراق از سوی «پروکسی های» ایران، مسئولیت آن بر عهده ایران خواهد بود. ظاهرا سلیمانی نامه را حتی باز نکرده و نخوانده است،البته صادقانه بگویم؛ این کار او ناراحتم نکرد... آنچه ما از ارسال نامه به دنبال آن بودیم این بود که به اطلاع او برسانیم که مسئولیت تهدیدهای ناشی از نیروهای وفادار به ایران علیه نیروهای آمریکا در عراق، با سلیمانی و ایران خواهد بود. گفتنی است؛ پمپئو یکی از تندروترین مقامات دولت ترامپ است و مواضعی به شدت خصمانه نسبت به جمهوری اسلامی ایران دارد. منبع:جام جم انلاین
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا