امروز : یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۳:۱۸ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

حجاریان بار دیگر بغضش به شهید لاجوردی را نمایان کرد

گروه سیاسی جهان نیوز: سعید حجاریان یکبار دیگر به بهانه نوشته ای از بغض قدیمی خود نسبت به شهید لاجوردی رونمایی کرد. حجاریان طی یادداشتی در سایت جماران – نزدیک به سید حسن خمینی- به بهانه تجلیل از آیت‌ا… عبدالکریم موسوی‌اردبیلی یکی از بغض های کهنه خود را بار دیگر به نمایش گذاشته است.

به گزارش جهان نیوز، تئوریسین اصلاح طلبان طی یادداشتی درباره آیت الله موسوی اردبیلی نوشته است: «اساسا آقای موسوی‌اردبیلی چهره‌ای فرهنگی بود و کمتر تمایل داشت وارد عالم سیاست شود؛ هرچند که به‌لحاظ سیاسی بسیار زیرک و باهوش بود و ضمنا با خصلت اعتدالی‌اش چهره‌ای قابل اعتماد برای همه جناح‌های سیاسی محسوب می‌شد. چنان‌که مشاهده کردیم در دعوای میان بنی‌صدر و حزب ‌جمهوری اسلامی موضعی میانه اتخاذ کرد و هنگامی که بنی‌صدر از کشور فرار کرد و پاسداران، همسر وی را بازداشت کردند، فورا دستور آزادی همسر بنی‌صدر را صادر و تاکید کرد که نباید گناه بنی‌صدر را به پای همسرش نوشت.»

حجاریان گرچه یادداشت خود را به بهانه تجلیل از موسوی اردبیلی منتشر کرده ولی در ادامه یک سری نقاط ضعف را نیز برای وی برشمرده است!

حجاریان ادامه عدم برخورد مطلوب با شهید لاجوردی را از نقاط ضعف موسوی اردبیلی دانسته و می نویسد: «البته در کنار مجموعه محاسن، می‌بایست یادآور شد که ‌ایشان در بعضی مواقع بسیار محافظه‌کار می‌شد. مثلا در قبال اعمال و افعال آقای لاجوردی آنچنان که باید و شاید ایستادگی نکرد و با آنکه به امام نزدیک بود و می‌توانست مانع از ادامه فعالیت‌های لاجوردی شود، همواره ملاحظه‌کاری می‌کرد. البته که بالاخره توانست آقای لاجوردی را برکنار کند اما زمانی که دیگر دیر شده بود.»

گفتنی است، حجاریان پس از شهادت شهيد لاجوردی در مصاحبه‌اي مي‌گويد: «لاجوردي به خود من همواره مي‌گفت شما از منافقين هم بدتر و خطرناك‌تريد، مي‌گفت رجوي دورانديش نبود و خيلي زود دست خودش را رو كرد، اما شما سازماني‌ها دور انديش هستيد و خودتان را براي آينده آماده كرده‌ايد و منتظر فرصت هستيد تا شرايط به نفع‌تان مهيا شود».

حجاريان در ادامه مي‌گويد: «لاجوردي مرا كه مي‌ديد مي‌گفت تو و بهزاد(نبوي) و خسرو(تهراني) از رجوي خطرناك‌تريد… بارها به من گفت كه شما (سازمان مجاهدين انقلاب) از منافقين بدتريد.»

وي در مصاحبه‌اش در رابطه با اختلافش با شهيد لاجوردي توضيح مي‌دهد كه ما دنبال اين بوديم و تلاش بسياري كرديم كه سعادتي اعدام نشود كه آقاي لاجوردي سعادتي را اعدام كرد.

گروه سیاسی جهان نیوز: سعید حجاریان یکبار دیگر به بهانه نوشته ای از بغض قدیمی خود نسبت به شهید لاجوردی رونمایی کرد. حجاریان طی یادداشتی در سایت جماران – نزدیک به سید حسن خمینی- به بهانه تجلیل از آیت‌ا... عبدالکریم موسوی‌اردبیلی یکی از بغض های کهنه خود را بار دیگر به نمایش گذاشته است. به گزارش جهان نیوز، تئوریسین اصلاح طلبان طی یادداشتی درباره آیت الله موسوی اردبیلی نوشته است: «اساسا آقای موسوی‌اردبیلی چهره‌ای فرهنگی بود و کمتر تمایل داشت وارد عالم سیاست شود؛ هرچند که به‌لحاظ سیاسی بسیار زیرک و باهوش بود و ضمنا با خصلت اعتدالی‌اش چهره‌ای قابل اعتماد برای همه جناح‌های سیاسی محسوب می‌شد. چنان‌که مشاهده کردیم در دعوای میان بنی‌صدر و حزب ‌جمهوری اسلامی موضعی میانه اتخاذ کرد و هنگامی که بنی‌صدر از کشور فرار کرد و پاسداران، همسر وی را بازداشت کردند، فورا دستور آزادی همسر بنی‌صدر را صادر و تاکید کرد که نباید گناه بنی‌صدر را به پای همسرش نوشت.» حجاریان گرچه یادداشت خود را به بهانه تجلیل از موسوی اردبیلی منتشر کرده ولی در ادامه یک سری نقاط ضعف را نیز برای وی برشمرده است! حجاریان ادامه عدم برخورد مطلوب با شهید لاجوردی را از نقاط ضعف موسوی اردبیلی دانسته و می نویسد: «البته در کنار مجموعه محاسن، می‌بایست یادآور شد که ‌ایشان در بعضی مواقع بسیار محافظه‌کار می‌شد. مثلا در قبال اعمال و افعال آقای لاجوردی آنچنان که باید و شاید ایستادگی نکرد و با آنکه به امام نزدیک بود و می‌توانست مانع از ادامه فعالیت‌های لاجوردی شود، همواره ملاحظه‌کاری می‌کرد. البته که بالاخره توانست آقای لاجوردی را برکنار کند اما زمانی که دیگر دیر شده بود.» گفتنی است، حجاریان پس از شهادت شهيد لاجوردی در مصاحبه‌اي مي‌گويد: «لاجوردي به خود من همواره مي‌گفت شما از منافقين هم بدتر و خطرناك‌تريد، مي‌گفت رجوي دورانديش نبود و خيلي زود دست خودش را رو كرد، اما شما سازماني‌ها دور انديش هستيد و خودتان را براي آينده آماده كرده‌ايد و منتظر فرصت هستيد تا شرايط به نفع‌تان مهيا شود». حجاريان در ادامه مي‌گويد: «لاجوردي مرا كه مي‌ديد مي‌گفت تو و بهزاد(نبوي) و خسرو(تهراني) از رجوي خطرناك‌تريد... بارها به من گفت كه شما (سازمان مجاهدين انقلاب) از منافقين بدتريد.» وي در مصاحبه‌اش در رابطه با اختلافش با شهيد لاجوردي توضيح مي‌دهد كه ما دنبال اين بوديم و تلاش بسياري كرديم كه سعادتي اعدام نشود كه آقاي لاجوردي سعادتي را اعدام كرد.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا