امروز : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ - ۱۴:۳۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

حریری: لبنان به دنبال روابط بهتر با ایران است!

به گزارش جهان نیوز ، سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان در بخشی از گفت‌وگوی خود با مجله «پاری ماچ» فرانسه (در پنجشنبه هفته گذشته) به سلاح حزب‌الله پرداخت و گفته‌های وی در این زمینه مورد  انتقاداتی از سوی هم‌حزبی‌هایش شده است.

حریری به این نشریه فرانسوی گفت: حزب‌الله، نقش سیاسی دارد، این حزب اسلحه دارد اما از آن در اراضی لبنان استفاده نمی‌کند، مصلحت لبنان در تضمین عدم استفاده از این اسلحه در اماکن (کشورهای) دیگر است و این یک «مشکل» است.

بر پایه گزارش العالم، سعد الحریری در پاسخ به کسانی که از این جمله وی «حزب‌الله از سلاحش در داخل لبنان استفاده نمی‌کند» انتقاد کردند؛ (در صفحه توئیتر) نوشت: آنچه به پاری ماچ گفتم کاملا واضح بود، ما اکنون با حزب‌الله اختلافاتی داریم همانطور که آنها با ما. گذشته را نمی‌شود منکر شد اما ما برای ثبات کشور تلاش می‌کنیم و عده‌ای هستند که در راستای فتنه در کشور کار می‌کنند.

الحریری در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با پاری‌ماچ گفت که در بازداشت عربستان نبوده و قصد وی از استعفا آنچه ایجاد شوک مثب در لبنان نامیده، بوده است.

وی در پرداخت به موضوع سوریه نیز گفت «بشار اسد» باید از قدرت کناره‌گیری کند.الحریری در اشاره به ایران تصریح کرد لبنان به دنبال روابط بهتر با ایران به ویژه در زمینه اقتصادی است.
 

 

به گزارش جهان نیوز ، سعد الحریری نخست‌وزیر لبنان در بخشی از گفت‌وگوی خود با مجله «پاری ماچ» فرانسه (در پنجشنبه هفته گذشته) به سلاح حزب‌الله پرداخت و گفته‌های وی در این زمینه مورد  انتقاداتی از سوی هم‌حزبی‌هایش شده است. حریری به این نشریه فرانسوی گفت: حزب‌الله، نقش سیاسی دارد، این حزب اسلحه دارد اما از آن در اراضی لبنان استفاده نمی‌کند، مصلحت لبنان در تضمین عدم استفاده از این اسلحه در اماکن (کشورهای) دیگر است و این یک «مشکل» است. بر پایه گزارش العالم، سعد الحریری در پاسخ به کسانی که از این جمله وی «حزب‌الله از سلاحش در داخل لبنان استفاده نمی‌کند» انتقاد کردند؛ (در صفحه توئیتر) نوشت: آنچه به پاری ماچ گفتم کاملا واضح بود، ما اکنون با حزب‌الله اختلافاتی داریم همانطور که آنها با ما. گذشته را نمی‌شود منکر شد اما ما برای ثبات کشور تلاش می‌کنیم و عده‌ای هستند که در راستای فتنه در کشور کار می‌کنند. الحریری در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با پاری‌ماچ گفت که در بازداشت عربستان نبوده و قصد وی از استعفا آنچه ایجاد شوک مثب در لبنان نامیده، بوده است. وی در پرداخت به موضوع سوریه نیز گفت «بشار اسد» باید از قدرت کناره‌گیری کند.الحریری در اشاره به ایران تصریح کرد لبنان به دنبال روابط بهتر با ایران به ویژه در زمینه اقتصادی است.    
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا