امروز : چهارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

حماسه پهلوان محسن حججی

به گزارش جهان نیوز ، محمد ایمانی در کانال تلگرامی خود نوشت:
کوتاه تر از این نمی شود : پهلوان محسن حججی مختصرش همین پیکر بی سر و دست و پای محسن است ؛ به تاسّی از حضرت ابو فاضل علمدار.

پهلوانی به قُطر و زور بازو نیست؛ به مروّت است. از امام صادق (ع) پرسیدند مروت و مردانگی چیست؟  قِیلَ لَهُ مَا الْمُرُوَّةُ . فَقَالَ علیه‌السلام ” لَا یَرَاکَ اللَّهُ حَیْثُ نَهَاکَ وَ لَا یَفْقِدُکَ مِنْ حَیْثُ أَمَرَکَ. پرسیدند مردانگی چیست؟ فرمود ” خدا تو را آنجا که منع کرده، نبیند و از آنجا که امر کرده ، غایب نباشی”. مرد و نامرد را با همین عیار و تراز باید شناخت.
پهلوان محسن حججی هنگام شهادت ۲۵ سال بیشتر نداشت. اما از همان عنفوان نوجوانی ، هر جا که باید در خدمت ترویج حق و خدمت خلق می بود، حاضر  شد. از جهاد فرهنگی و ترویج مرام شهدا تا جهاد سازندگی و رسیدگی به محرومان و … این آخرین امتحان؛ دفاع از حریم اهل بیت (ع) در تلاقی مرز سوریه و عراق.

پهلوان محسن در نزدیک ترین خط به آخرین جبهه فتنه انگیزی دشمن سینه سپر کرد تا حجت را برای همه ما در مقابل فتنه انگیزان تمام کرده باشد. و بیچاره آنان که هنوز جای خود را میان دو صف پیدا نکرده باشند یا هنوز گرفتار فریب دشمن بمانند.
شهید حججی به سید الاحرار حضرت سید الشهدا اقتدا کرد و پیکرش مانند علی اکبر حسین (ع) ” اِربا اِربا ” شد. امروز در ششمین روز محرّم ، پیکر بی سر پهلوان محسن که به میان مردم آمد، نهضتی دوباره بر پا کرد. امروز در غوغای نوحه و حماسه و اشک و رجز میلیونی شوریدگان عاشورایی ، بار دیگر باور کردیم که ماجرای کربلا فنا نمی پذیرد؛ آنجا که ماجرای رویارویی مرد و نامردان است… همه جا کربلا ست.

به گزارش جهان نیوز ، محمد ایمانی در کانال تلگرامی خود نوشت: کوتاه تر از این نمی شود : پهلوان محسن حججی مختصرش همین پیکر بی سر و دست و پای محسن است ؛ به تاسّی از حضرت ابو فاضل علمدار. پهلوانی به قُطر و زور بازو نیست؛ به مروّت است. از امام صادق (ع) پرسیدند مروت و مردانگی چیست؟  قِیلَ لَهُ مَا الْمُرُوَّةُ . فَقَالَ علیه‌السلام " لَا یَرَاکَ اللَّهُ حَیْثُ نَهَاکَ وَ لَا یَفْقِدُکَ مِنْ حَیْثُ أَمَرَکَ. پرسیدند مردانگی چیست؟ فرمود " خدا تو را آنجا که منع کرده، نبیند و از آنجا که امر کرده ، غایب نباشی". مرد و نامرد را با همین عیار و تراز باید شناخت. پهلوان محسن حججی هنگام شهادت 25 سال بیشتر نداشت. اما از همان عنفوان نوجوانی ، هر جا که باید در خدمت ترویج حق و خدمت خلق می بود، حاضر  شد. از جهاد فرهنگی و ترویج مرام شهدا تا جهاد سازندگی و رسیدگی به محرومان و ... این آخرین امتحان؛ دفاع از حریم اهل بیت (ع) در تلاقی مرز سوریه و عراق. پهلوان محسن در نزدیک ترین خط به آخرین جبهه فتنه انگیزی دشمن سینه سپر کرد تا حجت را برای همه ما در مقابل فتنه انگیزان تمام کرده باشد. و بیچاره آنان که هنوز جای خود را میان دو صف پیدا نکرده باشند یا هنوز گرفتار فریب دشمن بمانند. شهید حججی به سید الاحرار حضرت سید الشهدا اقتدا کرد و پیکرش مانند علی اکبر حسین (ع) " اِربا اِربا " شد. امروز در ششمین روز محرّم ، پیکر بی سر پهلوان محسن که به میان مردم آمد، نهضتی دوباره بر پا کرد. امروز در غوغای نوحه و حماسه و اشک و رجز میلیونی شوریدگان عاشورایی ، بار دیگر باور کردیم که ماجرای کربلا فنا نمی پذیرد؛ آنجا که ماجرای رویارویی مرد و نامردان است... همه جا کربلا ست.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا