امروز : پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵
تاریخ : ۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۱۱:۱۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

درخواست ترامپ از راست‌گراهای اسرائیل

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تیم رئیس جمهوری منتخب آمریکا از حزب راست افراطی اسرائیل خواسته است تا در ابراز شادی خود در خصوص پیروزی میلیاردر جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خویشتنداری کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی عنوان داشته است که دو تن از معاونان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا از اسرائیلی‌ها خواسته‌اند تا در اظهار شادی خود در خصوص پیروزی ترامپ خویشتنداری کنند.

از زمان پیروزی ناگهانی ترامپ و رسیدن او به کاخ سفید، جناح راست‌گرای افراطی رژیم صهیونیستی به سبب وعده‌های انتخاباتی ترامپ در جریان کمپین خود در شادی و مستی به سر می‌برد چرا که وی در جریان کمپین انتخاباتی خود از حمایت اسرائیل و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت آن و انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس خبر داده بود و آن وعده‌هایی است که حزب راست‌گرای اسرائیلی معتقد است که شانسی برای تسریع روند شهرک سازی‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی اشغالی به شمار می‌رود و موجب نابودی تفکر تشکیل کشور مستقل فلسطینی می‌شود.

لیبرمن در اظهارات خود گفته است که «اسرائیل نامه‌هایی را از تیم ترامپ دریافت کرده است مبنی بر اینکه از شور و شعف بعد از انتخابات خودداری کنند و خویشتنداری بیشتری را در این خصوص نشان دهند.

وی همچنین گفت: امیدوارم که به اندازه کافی راجع به این مساله احساس مسئولیت داشته باشیم و از ابراز شادی و خودداری کنیم.

لیبرمن تاکید کرد: واکنش حزب راست‌گرای اسرائیل به پیروزی ترامپ بدون شک آزار دهنده است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستیابی به توافقی میان رژیم صهیونیستی و دولت ترامپ مبنی بر توقف شهرک سازی در مناطق شهرک نشین دورافتاده در کرانه باختری و در مقابل تسریع روند شهرک سازی در دیگر شهرک‌های صهیونیست نشین بزرگ در اراضی اشغالی فلسطینی را خواستار شد.

وی گفت: اگر دولت جدید با این توافق موافقت کند ما باید دو دستی به آن بچسبیم.

این اظهارات بعد از تصویب پیش نویس قانون جدل برانگیز مشروعیت بخشیدن به شهرک‌های صهیونیست نشین  از سوی کنست (پارلمان اسرائیل) بیان می‌شود که به شکل کورکورانه در زمین‌های فلسطینی به ویژه در کرانه باختری اشغالی ساخته شده است.

بر اساس این گزارش ۵۸ عضو کنست اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به نفع این پیش نویس رای داده‌اند این در حالی است که ۵۰ تن دیگر با این لایحه مخالفت ورزیدند.

وجود نزدیک به ۶۰۰ هزار شهرک نشین در مناطق اشغالی فلسطین مانع بزرگی در مقابل حل و فصل درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطین به شمار می‌رود. جامعه جهانی تمامی شهرک‌ها را غیرقانونی می‌داند. چه با موافقت دولت و یا غیر از آن ساخته شده باشند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد، تیم رئیس جمهوری منتخب آمریکا از حزب راست افراطی اسرائیل خواسته است تا در ابراز شادی خود در خصوص پیروزی میلیاردر جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خویشتنداری کند. به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اظهاراتی عنوان داشته است که دو تن از معاونان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری منتخب آمریکا از اسرائیلی‌ها خواسته‌اند تا در اظهار شادی خود در خصوص پیروزی ترامپ خویشتنداری کنند. از زمان پیروزی ناگهانی ترامپ و رسیدن او به کاخ سفید، جناح راست‌گرای افراطی رژیم صهیونیستی به سبب وعده‌های انتخاباتی ترامپ در جریان کمپین خود در شادی و مستی به سر می‌برد چرا که وی در جریان کمپین انتخاباتی خود از حمایت اسرائیل و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت آن و انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس خبر داده بود و آن وعده‌هایی است که حزب راست‌گرای اسرائیلی معتقد است که شانسی برای تسریع روند شهرک سازی‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی اشغالی به شمار می‌رود و موجب نابودی تفکر تشکیل کشور مستقل فلسطینی می‌شود. لیبرمن در اظهارات خود گفته است که «اسرائیل نامه‌هایی را از تیم ترامپ دریافت کرده است مبنی بر اینکه از شور و شعف بعد از انتخابات خودداری کنند و خویشتنداری بیشتری را در این خصوص نشان دهند. وی همچنین گفت: امیدوارم که به اندازه کافی راجع به این مساله احساس مسئولیت داشته باشیم و از ابراز شادی و خودداری کنیم. لیبرمن تاکید کرد: واکنش حزب راست‌گرای اسرائیل به پیروزی ترامپ بدون شک آزار دهنده است. رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستیابی به توافقی میان رژیم صهیونیستی و دولت ترامپ مبنی بر توقف شهرک سازی در مناطق شهرک نشین دورافتاده در کرانه باختری و در مقابل تسریع روند شهرک سازی در دیگر شهرک‌های صهیونیست نشین بزرگ در اراضی اشغالی فلسطینی را خواستار شد. وی گفت: اگر دولت جدید با این توافق موافقت کند ما باید دو دستی به آن بچسبیم. این اظهارات بعد از تصویب پیش نویس قانون جدل برانگیز مشروعیت بخشیدن به شهرک‌های صهیونیست نشین  از سوی کنست (پارلمان اسرائیل) بیان می‌شود که به شکل کورکورانه در زمین‌های فلسطینی به ویژه در کرانه باختری اشغالی ساخته شده است. بر اساس این گزارش ۵۸ عضو کنست اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی، به نفع این پیش نویس رای داده‌اند این در حالی است که ۵۰ تن دیگر با این لایحه مخالفت ورزیدند. وجود نزدیک به ۶۰۰ هزار شهرک نشین در مناطق اشغالی فلسطین مانع بزرگی در مقابل حل و فصل درگیری‌ها میان اسرائیل و فلسطین به شمار می‌رود. جامعه جهانی تمامی شهرک‌ها را غیرقانونی می‌داند. چه با موافقت دولت و یا غیر از آن ساخته شده باشند.

دیدگاه بسته شده است.

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا