امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ - ۱۰:۴۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

دفاع آقازاده ها از یکدیگر/ پسر وزیر دولت اصلاحات چگونه مردم را به کفتار و گاو تشبیه کرد؟

يك آقازاده بعد از واكنش‌هاي منفي مردم به ادعاي «ژن خوب» كه از سوي پسر دكتر عارف مطرح شده است…

 

گروه سیاسی جهان نیوز، هادي عسگري: يك آقازاده بعد از واكنش‌هاي منفي مردم به ادعاي «ژن خوب» كه از سوي پسر دكتر عارف مطرح شده است، با تشبيه جريان آقازاده‌هاي رانت‌خوار به شيرشاه، منتقدان و مردم را به كفتار و گاو تشبيه كرد!

 

فرزند حجت‌الاسلام موسوي لاري، وزير كشور دولت اصلاحات با انتشار عكسي از انيميشن سينمايي «شيرشاه» در صفحه اينستاگرامش نوشت: «مرگ شيرشاه يكي از مشهورترين سكانس‌هاي مرگ در فيلم‌هاي دنياست. اما يك نكته آن براي من خيلي جذاب است اگر درست خاطر مانده باشد كفتارها چند گاو وحشي را مي‌ترسانند و ناگهان تمام گاوها شروع به دويدن مي‌كنند.

اين در حالي است كه اكثر گاوها اصلاً نمي‌دانند موضوع از چه قرار است. يعني نمي‌دانند از چه مي‌گريزند و حال به كدام هدف مي‌دوند. فقط همراه با بقيه مي‌دوند و در اين ميان شاه محبوب خود را مي‌كشند. موج‌هاي توئيتر كه اين روزها شكل مي‌گيرند، عجيب آدم را به ياد اين سكانس مي‌اندازد!»

 

تفرعني كه در بين برخي از وابستگان دولتمردان وجود دارد، باعث شده كه شاهد چنين نگاه‌هاي عجيب و اظهارنظر‌هاي عجيب‌تر نسبت به جامعه باشيم. آقازاده‌اي كه رانت پدرش در رسيدن به موفقيت را با تعبيري چون «ژن خوب» ماله‌كشي مي‌كند با موجي از انتقاد در شبكه‌هاي اجتماعي و به خصوص در شبكه اجتماعي توئيتر روبه‌رو شده است.

كاربران اين شبكه‌ها از تصوير زشت و حيواني كه در پشت واژه «ژن خوب» قرار گرفته است به خشم آمده‌اند. در مقابل يك آقازاده ديگر براي حمايت از آقازاده رانت‌خوار دكتر عارف از واژه شيرشاه براي وي استفاده كرده كه مي‌تواند به كل جريان آقازاده‌هاي رانت‌خواري كه با سوءاستفاده از جايگاه والدين خود در حال چپاول ملت هستند، از انيميشن امريكايي «شيرشاه» كه نمادي از نظام امپرياليستي امريكا است، وام گرفته تا دهان منتقدان را ببندد.

 

«شيرشاه» داستان خيانت به پادشاه جنگل و قتل وي در حادثه‌اي تراژيك است. در ادامه فرزند شيرشاه با حمايت دوستانش بر دشمنان پدر پيروز شده و جايگاه پادشاهي را كه از آن پدرش بوده است، به دست مي‌آورد. در اين كارتون كفتارها كه خائنين به شاه هستند جماعت بي‌خبر كه گاو‌ها هستند را رم مي‌دهند و باعث كشته شدن شاه مي‌شوند.

نمونه نگاه يك آقازاده سياسي به رسانه‌ها و كاربران شبكه‌هاي اجتماعي كه از سخنان سخيف پسر دكتر عارف ناراحت هستند، چنين است! به نظر مي‌رسد تعبير بهتر و درست‌تر براي چنين ديدگاهي استفاده از نام «دشمن مردم» يكي از معروف‌ترين ساخته‌هاي سينمايي درباره مافيا است.

يك آقازاده بعد از واكنش‌هاي منفي مردم به ادعاي «ژن خوب» كه از سوي پسر دكتر عارف مطرح شده است...   گروه سیاسی جهان نیوز، هادي عسگري: يك آقازاده بعد از واكنش‌هاي منفي مردم به ادعاي «ژن خوب» كه از سوي پسر دكتر عارف مطرح شده است، با تشبيه جريان آقازاده‌هاي رانت‌خوار به شيرشاه، منتقدان و مردم را به كفتار و گاو تشبيه كرد!   فرزند حجت‌الاسلام موسوي لاري، وزير كشور دولت اصلاحات با انتشار عكسي از انيميشن سينمايي «شيرشاه» در صفحه اينستاگرامش نوشت: «مرگ شيرشاه يكي از مشهورترين سكانس‌هاي مرگ در فيلم‌هاي دنياست. اما يك نكته آن براي من خيلي جذاب است اگر درست خاطر مانده باشد كفتارها چند گاو وحشي را مي‌ترسانند و ناگهان تمام گاوها شروع به دويدن مي‌كنند. اين در حالي است كه اكثر گاوها اصلاً نمي‌دانند موضوع از چه قرار است. يعني نمي‌دانند از چه مي‌گريزند و حال به كدام هدف مي‌دوند. فقط همراه با بقيه مي‌دوند و در اين ميان شاه محبوب خود را مي‌كشند. موج‌هاي توئيتر كه اين روزها شكل مي‌گيرند، عجيب آدم را به ياد اين سكانس مي‌اندازد!»   تفرعني كه در بين برخي از وابستگان دولتمردان وجود دارد، باعث شده كه شاهد چنين نگاه‌هاي عجيب و اظهارنظر‌هاي عجيب‌تر نسبت به جامعه باشيم. آقازاده‌اي كه رانت پدرش در رسيدن به موفقيت را با تعبيري چون «ژن خوب» ماله‌كشي مي‌كند با موجي از انتقاد در شبكه‌هاي اجتماعي و به خصوص در شبكه اجتماعي توئيتر روبه‌رو شده است. كاربران اين شبكه‌ها از تصوير زشت و حيواني كه در پشت واژه «ژن خوب» قرار گرفته است به خشم آمده‌اند. در مقابل يك آقازاده ديگر براي حمايت از آقازاده رانت‌خوار دكتر عارف از واژه شيرشاه براي وي استفاده كرده كه مي‌تواند به كل جريان آقازاده‌هاي رانت‌خواري كه با سوءاستفاده از جايگاه والدين خود در حال چپاول ملت هستند، از انيميشن امريكايي «شيرشاه» كه نمادي از نظام امپرياليستي امريكا است، وام گرفته تا دهان منتقدان را ببندد.   «شيرشاه» داستان خيانت به پادشاه جنگل و قتل وي در حادثه‌اي تراژيك است. در ادامه فرزند شيرشاه با حمايت دوستانش بر دشمنان پدر پيروز شده و جايگاه پادشاهي را كه از آن پدرش بوده است، به دست مي‌آورد. در اين كارتون كفتارها كه خائنين به شاه هستند جماعت بي‌خبر كه گاو‌ها هستند را رم مي‌دهند و باعث كشته شدن شاه مي‌شوند. نمونه نگاه يك آقازاده سياسي به رسانه‌ها و كاربران شبكه‌هاي اجتماعي كه از سخنان سخيف پسر دكتر عارف ناراحت هستند، چنين است! به نظر مي‌رسد تعبير بهتر و درست‌تر براي چنين ديدگاهي استفاده از نام «دشمن مردم» يكي از معروف‌ترين ساخته‌هاي سينمايي درباره مافيا است.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا