امروز : یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۸ - ۱۳:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

دولت حق ندارد افزایش مستمری را نپردازد

به گزارش جهان نیوز، شکور پورحسین شقلان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ، در رابطه با قطع افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، گفت: قبول داریم که دولت ظرفیت‌های محدودی دارد اما معمولاً زمانی که تخصیص اعتبارات برخی از ردیف‌ها در مجلس در بودجه سنواتی کشور می‌آید هیچ خللی نباید به آن وارد شود .
وی ادامه داد: نمونه آن را در پرداخت معوقات فرهنگیان داریم که چون در بودجه سنواتی کشور آمده و تخصیص اعتبار کرده‌ایم 7 هزار میلیارد تومان در این چند ماه اخیر پرداخت شده است. بودجه دولت محدود است اما چون این موضوع جزو سنوات سالانه آمده دولت موظف به پرداخت آن است. 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت باید افزایش مستمری مددجویان این دو نهاد را پرداخت و تأمین کند و از محل هدفمندی یارانه‌ها آن را بپردازد. 
پورحسین تصریح کرد: این موضوع چون مصوب شده حق مکتسب هم برای مردم ایجاد می‌کند این طور نیست که حقی را به کسی بدهیم و حالا بدون هیچ دلیلی پرداخت نکنیم. دلایل عدم پرداخت فرقی نمی‌کند باید دولت به این ماده قانونی پای‌بند باشد. 
وی افزود: البته اعتقاد بنده این است که افزایش مستمری خرداد ماه این افراد پرداخت خواهد شد اما اگر نشد به رایزنی نیاز است تا دلیل عدم پرداخت مشخص شود و بررسی کنیم آیا فقط یک ژست انتخاباتی دولت بوده یا کمبودهایی وجود دارد که باید به دولت کمک کرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: متولی این مددجویان هم که کمیته امداد و بهزیستی هستند باید این موضوع و مسائل این چنینی را به کمیسیون اجتماعی مجلس منعکس کنند نه اینکه ساکت بنشینند.
پورحسین،‌گفت: بنابراین در اولین فرصت پیش‌رو در جلسه کمیسیون اجتماعی این موضوع را مطرح خواهم کرد و از رؤسای این نهادهای حمایتی جویا خواهیم شد که چرا این افزایش مستمری پرداخت نمی‌شود.
وی ادامه داد: وظیفه خود می‌دانم که در کمیسیون اجتماعی مجلس قطع افزایش مستمری را مطرح و آن را پیگیری کنم و آنها نیز باید شفاف و روشن به نمایندگان مردم پاسخ دهند.
بر اساس شواهد موجود افزایش مستمری خردادماه جمعی از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قطع شده است. این اتفاق در شرایطی افتاده که بر اساس مصوبه جدید مجلس، مستمری این مددجویان باید با سه برابر افزایش پرداخت می شده است.

منبع: فارس

به گزارش جهان نیوز، شکور پورحسین شقلان عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ، در رابطه با قطع افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، گفت: قبول داریم که دولت ظرفیت‌های محدودی دارد اما معمولاً زمانی که تخصیص اعتبارات برخی از ردیف‌ها در مجلس در بودجه سنواتی کشور می‌آید هیچ خللی نباید به آن وارد شود . وی ادامه داد: نمونه آن را در پرداخت معوقات فرهنگیان داریم که چون در بودجه سنواتی کشور آمده و تخصیص اعتبار کرده‌ایم 7 هزار میلیارد تومان در این چند ماه اخیر پرداخت شده است. بودجه دولت محدود است اما چون این موضوع جزو سنوات سالانه آمده دولت موظف به پرداخت آن است.  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دولت باید افزایش مستمری مددجویان این دو نهاد را پرداخت و تأمین کند و از محل هدفمندی یارانه‌ها آن را بپردازد.  پورحسین تصریح کرد: این موضوع چون مصوب شده حق مکتسب هم برای مردم ایجاد می‌کند این طور نیست که حقی را به کسی بدهیم و حالا بدون هیچ دلیلی پرداخت نکنیم. دلایل عدم پرداخت فرقی نمی‌کند باید دولت به این ماده قانونی پای‌بند باشد.  وی افزود: البته اعتقاد بنده این است که افزایش مستمری خرداد ماه این افراد پرداخت خواهد شد اما اگر نشد به رایزنی نیاز است تا دلیل عدم پرداخت مشخص شود و بررسی کنیم آیا فقط یک ژست انتخاباتی دولت بوده یا کمبودهایی وجود دارد که باید به دولت کمک کرد. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: متولی این مددجویان هم که کمیته امداد و بهزیستی هستند باید این موضوع و مسائل این چنینی را به کمیسیون اجتماعی مجلس منعکس کنند نه اینکه ساکت بنشینند. پورحسین،‌گفت: بنابراین در اولین فرصت پیش‌رو در جلسه کمیسیون اجتماعی این موضوع را مطرح خواهم کرد و از رؤسای این نهادهای حمایتی جویا خواهیم شد که چرا این افزایش مستمری پرداخت نمی‌شود. وی ادامه داد: وظیفه خود می‌دانم که در کمیسیون اجتماعی مجلس قطع افزایش مستمری را مطرح و آن را پیگیری کنم و آنها نیز باید شفاف و روشن به نمایندگان مردم پاسخ دهند. بر اساس شواهد موجود افزایش مستمری خردادماه جمعی از مددجویان کمیته امداد و بهزیستی قطع شده است. این اتفاق در شرایطی افتاده که بر اساس مصوبه جدید مجلس، مستمری این مددجویان باید با سه برابر افزایش پرداخت می شده است. منبع: فارس
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا