امروز : جمعه ۹ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۹ - ۱۹:۵۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

دو آزمون اصلی دولت در ماه‌های آینده

به گزارش جهان نیوز، مهدی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی ـ«عقل سرخ» نوشت:
“مسئولیت پذیری” و”صداقت” دو آزمون اصلی  دولت در ماه های آینده خواهد بود. وضعیت بانک های کشور بحرانی است و این دولت است که باید صادقانه مسئولیت بدهی های نجومی، دارایی های منجمد و سوء مدیریت وسیع را بپذیرد گرچه همه موظفند به آن برای خروج از این وضع کمک کنند.
وضعیت برجام هم بحرانی است و امریکا نه فقط از برجام خارج شده بلکه به گفته ویلیام برنز -طراح اصلی برجام در دولت اوباما- تصمیم دارد آن را به تدریج دفن کند و ستیزه جویی نیمه سخت را هم بر تحریم های جدید بیفزاید. از همه مهم تر، که این روزها هیچ کس درباره آن حرف نمی زند، وعده های اقتصادی دولت روحانی است.
دولت بناست سالی یک میلیون شغل ایجاد کند و دریافتی نابرخورداران را حداقل سه برابر کند؛ به اضافه بسیاری وعده های دیگر. خواهیم دید که دولت در مقابل این موضوعات اولا چقدر مسئولانه رفتار خواهد کرد و ثانیا درباره علل ناکامی های احتمالی خود چقدر صادق خواهد بود. من چندان خوش بین نیستم. شاید زد و خوردهای اخیر خیلی هم بی ارتباط به این داستان ها نباشد.

منبع:مشرق

به گزارش جهان نیوز، مهدی محمدی، کارشناس مسائل سیاسی در کانال تلگرامی ـ«عقل سرخ» نوشت: "مسئولیت پذیری" و"صداقت" دو آزمون اصلی  دولت در ماه های آینده خواهد بود. وضعیت بانک های کشور بحرانی است و این دولت است که باید صادقانه مسئولیت بدهی های نجومی، دارایی های منجمد و سوء مدیریت وسیع را بپذیرد گرچه همه موظفند به آن برای خروج از این وضع کمک کنند. وضعیت برجام هم بحرانی است و امریکا نه فقط از برجام خارج شده بلکه به گفته ویلیام برنز -طراح اصلی برجام در دولت اوباما- تصمیم دارد آن را به تدریج دفن کند و ستیزه جویی نیمه سخت را هم بر تحریم های جدید بیفزاید. از همه مهم تر، که این روزها هیچ کس درباره آن حرف نمی زند، وعده های اقتصادی دولت روحانی است. دولت بناست سالی یک میلیون شغل ایجاد کند و دریافتی نابرخورداران را حداقل سه برابر کند؛ به اضافه بسیاری وعده های دیگر. خواهیم دید که دولت در مقابل این موضوعات اولا چقدر مسئولانه رفتار خواهد کرد و ثانیا درباره علل ناکامی های احتمالی خود چقدر صادق خواهد بود. من چندان خوش بین نیستم. شاید زد و خوردهای اخیر خیلی هم بی ارتباط به این داستان ها نباشد. منبع:مشرق
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا