امروز : شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ - ۱۲:۲۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

دین‌پرست عازم کابل شد

به گزارش جهان نیوز، بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیرکشور و هیات همراه، برای شرکت در دومین نشست کمیته مشترک اقتصادی و ترانزیت ایران و افغانستان، عازم کابل پایتخت افغانستان شد.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، در راس هیاتی مرکب از مدیران ارشد هشت وزارتخانه، بانک مرکزی، منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، عازم کابل شد.

در این سفر که مدیران ارشد و نمایندگان وزارتخانه های امور خارجه، کشور، صنعت، معدن و تجارت، نفت، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارائی، جهاد کشاورزی، نیرو و همچنین بانک مرکزی، منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، دین پرست را همراهی کردند، مقرر است دومین نشست کمیته مشترک همکاری های اقتصادی و ترانزیت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان تشکیل و راهکارهای توسعه و گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری دو کشور نیز مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

لازم به توضیح است که بر اساس تصویب نامه هیات وزیران، مسئولیت طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران افغانستان، به وزارت کشور محول گردیده و به تبع از آن، مسئولیت کمیته همکاری اقتصادی و ترانزیت نیز، بعنوان یکی از کمیته های پنجگانه مسئول برای تنظیم محورهای سند جامع همکاری های راهبردی دو کشور، بر عهده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور است.

اولین نشست مشترک کمیته موصوف نیز، در ۲۹-۲۸ خرداد ماه سالجاری در تهران برگزار شده است.

منبع: فارس

به گزارش جهان نیوز، بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیرکشور و هیات همراه، برای شرکت در دومین نشست کمیته مشترک اقتصادی و ترانزیت ایران و افغانستان، عازم کابل پایتخت افغانستان شد.   معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور، در راس هیاتی مرکب از مدیران ارشد هشت وزارتخانه، بانک مرکزی، منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، عازم کابل شد. در این سفر که مدیران ارشد و نمایندگان وزارتخانه های امور خارجه، کشور، صنعت، معدن و تجارت، نفت، راه و شهرسازی، امور اقتصادی و دارائی، جهاد کشاورزی، نیرو و همچنین بانک مرکزی، منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، دین پرست را همراهی کردند، مقرر است دومین نشست کمیته مشترک همکاری های اقتصادی و ترانزیت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان تشکیل و راهکارهای توسعه و گسترش همکاریهای اقتصادی و تجاری دو کشور نیز مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد. لازم به توضیح است که بر اساس تصویب نامه هیات وزیران، مسئولیت طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی ایران افغانستان، به وزارت کشور محول گردیده و به تبع از آن، مسئولیت کمیته همکاری اقتصادی و ترانزیت نیز، بعنوان یکی از کمیته های پنجگانه مسئول برای تنظیم محورهای سند جامع همکاری های راهبردی دو کشور، بر عهده معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور است. اولین نشست مشترک کمیته موصوف نیز، در 29-28 خرداد ماه سالجاری در تهران برگزار شده است. منبع: فارس
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا