امروز : سه شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ - ۱۶:۲۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیسی:آزادی موصل نویدبخش پایان تروریسم است

به گزارش جهان نیوز، سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار دو طرف پیرامون مسائل مهم منطقه‌ای از جمله روابط ملت ایران و عراق، مسئله یمن، توطئه‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در خاورمیانه و تقریب جهان اسلام بحث و تبادل نظر کردند.
حجت‌الاسلام رئیسی در سخنانی ضمن تبریک موفقیت‌های ملت عراق در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: آزادی موصل نوید شکست و پایان تروریسم را برای مسلمانان دارد و این پیروزی موفقیتی بزرگ برای جهان اسلام است.
وی با اشاره به لزوم تقویت وحدت در جهان اسلام، بیان کرد: منافع آمریکایی‌ها و استکبار جهانی بر تفرقه افکنی و ایجاد ناامنی در منطقه است؛ اگر آنها در مسائل داخلی منطقه خاورمیانه دخالتی نداشته باشند قطعاً کشورهای منطقه مشکلات خود را می‌توانند حل کنند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آمریکا با ایجاد تنش در منطقه، رقابت بزرگ خرید تسلیحاتی را در میان کشورها به‌ویژه حاشیه خلیج‌فارس و عربستان سعودی به‌راه انداخته و با همین بهانه میلیاردها دلار کسب منافع کرده است.
حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه ملت عراق قدردان نعمت حشد‌الشعبی است و مسئولان نیز باید قدر این جوانان آماده فداکاری را بدانند، افزود: ملت‎های منطقه و جوانان مؤمن، قادر به حل مشکلات هستند و آمریکایی‌ها نه تنها مشکلی را حل نمی‌کنند بلکه خود بخشی از مشکل هستند.
در ادامه این دیدار رئیس ائتلاف ملی عراق با انتقاد از فتنه انگیزی‌های آمریکا در منطقه ابراز کرد: امروز ترامپ، رئیس‌جمهور جدید ایالات متحده آمریکا با اقدامات خصمانه خود در حمایت از عربستان‌سعودی و فشار بر حوثی‌های یمن تلاش دارد اوضاع منطقه را بغرنج‌تر کند.
حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌عمار حکیم گفت: حتی تنش اخیر ایجاد شده در میان عربستان سعودی و قطر در نهایت نفعش در جیب آمریکایی‌ها رفته است، این اختلاف سبب شده آمریکا قرارداد ۱۲ میلیارد‌دلاری فروش هواپیماهای جنگنده را با قطر منعقد کند.

منبع:مشرق

به گزارش جهان نیوز، سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی عراق با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار دو طرف پیرامون مسائل مهم منطقه‌ای از جمله روابط ملت ایران و عراق، مسئله یمن، توطئه‌های استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در خاورمیانه و تقریب جهان اسلام بحث و تبادل نظر کردند. حجت‌الاسلام رئیسی در سخنانی ضمن تبریک موفقیت‌های ملت عراق در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: آزادی موصل نوید شکست و پایان تروریسم را برای مسلمانان دارد و این پیروزی موفقیتی بزرگ برای جهان اسلام است. وی با اشاره به لزوم تقویت وحدت در جهان اسلام، بیان کرد: منافع آمریکایی‌ها و استکبار جهانی بر تفرقه افکنی و ایجاد ناامنی در منطقه است؛ اگر آنها در مسائل داخلی منطقه خاورمیانه دخالتی نداشته باشند قطعاً کشورهای منطقه مشکلات خود را می‌توانند حل کنند. عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آمریکا با ایجاد تنش در منطقه، رقابت بزرگ خرید تسلیحاتی را در میان کشورها به‌ویژه حاشیه خلیج‌فارس و عربستان سعودی به‌راه انداخته و با همین بهانه میلیاردها دلار کسب منافع کرده است. حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه ملت عراق قدردان نعمت حشد‌الشعبی است و مسئولان نیز باید قدر این جوانان آماده فداکاری را بدانند، افزود: ملت‎های منطقه و جوانان مؤمن، قادر به حل مشکلات هستند و آمریکایی‌ها نه تنها مشکلی را حل نمی‌کنند بلکه خود بخشی از مشکل هستند. در ادامه این دیدار رئیس ائتلاف ملی عراق با انتقاد از فتنه انگیزی‌های آمریکا در منطقه ابراز کرد: امروز ترامپ، رئیس‌جمهور جدید ایالات متحده آمریکا با اقدامات خصمانه خود در حمایت از عربستان‌سعودی و فشار بر حوثی‌های یمن تلاش دارد اوضاع منطقه را بغرنج‌تر کند. حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌عمار حکیم گفت: حتی تنش اخیر ایجاد شده در میان عربستان سعودی و قطر در نهایت نفعش در جیب آمریکایی‌ها رفته است، این اختلاف سبب شده آمریکا قرارداد ۱۲ میلیارد‌دلاری فروش هواپیماهای جنگنده را با قطر منعقد کند. منبع:مشرق
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا