امروز : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۶ - ۷:۲۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

روایت محسن رضایی از یک معادله تلخ

به گزارش جهان نیوز؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اینستاگرامش ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت مریم میرزاخانی نابغه ریاضی جهان نوشت:
معادله تلخ
درگذشت مریم میرزاخانی، دانشمند ریاضیدان و نابغه ایرانی را به ملت ایران تسلیت می گویم و این حادثه تلخ را بهانه قدردانی از معلمان دلسوزی قرار می دهم که در پرورش استعداد های درخشان هرگز فرو گذار نکرده اند. با یادآوری اهمیت قدردانی از دیگر دانشمندان جوان ایرانی، همه دولتمردان و قانونگذاران را به دونکته مهم دعوت می کنم :
١. بهترین راه استفاده از ظرفیت استعدادهای علمی، حذف فاصله دانشگاه با زندگی و نیازهای جامعه است. اگر دانشگاه های ما پرسش خود را از بیرون و از متن جامعه دریافت کنند، دانش ما بومی و راه نگاهداشت نخبگان در ایران هموارتر می شود.
٢. ساخت دانش مهمتر از ترجمه آن است. آنهایی را که مثل مریم میرزاخانی دانش ساخته و می سازند، بیش از پیش قدر بشناسیم.

منبع: فارس

به گزارش جهان نیوز؛ محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در اینستاگرامش ضمن عرض تسلیت به مناسبت درگذشت مریم میرزاخانی نابغه ریاضی جهان نوشت: معادله تلخ درگذشت مریم میرزاخانی، دانشمند ریاضیدان و نابغه ایرانی را به ملت ایران تسلیت می گویم و این حادثه تلخ را بهانه قدردانی از معلمان دلسوزی قرار می دهم که در پرورش استعداد های درخشان هرگز فرو گذار نکرده اند. با یادآوری اهمیت قدردانی از دیگر دانشمندان جوان ایرانی، همه دولتمردان و قانونگذاران را به دونکته مهم دعوت می کنم : ١. بهترین راه استفاده از ظرفیت استعدادهای علمی، حذف فاصله دانشگاه با زندگی و نیازهای جامعه است. اگر دانشگاه های ما پرسش خود را از بیرون و از متن جامعه دریافت کنند، دانش ما بومی و راه نگاهداشت نخبگان در ایران هموارتر می شود. ٢. ساخت دانش مهمتر از ترجمه آن است. آنهایی را که مثل مریم میرزاخانی دانش ساخته و می سازند، بیش از پیش قدر بشناسیم. منبع: فارس
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا