امروز : دوشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ - ۱:۲۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

ساماندهی مزارع پرورش ماهی در ریژاو مانع حضور متجاوزان نشد/ صدها هزار ماهی در پی انتشار سم تلف شدند+تصاویر

صبح امروز ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴ حوالی ساعت ۵:۳۰ تا ۶ بامداد با انتشار سم صدها هزار ماهی قزل آلا در مزارع پرورش ماهی ریژاو تلف شدند. طبق برآوردهای انجام شده آمار تقریبی این چنین می نمایاند که حدود ۵۰۰هزار قطعه ماهی تقریبا به ارزش ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان تلف شده اند و این خسارتی جبران ناشدنی برای […]

صبح امروز ۱۲ مهرماه ۱۳۹۴ حوالی ساعت ۵:۳۰ تا ۶ بامداد با انتشار سم صدها هزار ماهی قزل آلا در مزارع پرورش ماهی ریژاو تلف شدند.

طبق برآوردهای انجام شده آمار تقریبی این چنین می نمایاند که حدود ۵۰۰هزار قطعه ماهی تقریبا به ارزش ۵۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان تلف شده اند و این خسارتی جبران ناشدنی برای جوانانی ما بین ۲۰ تا ۳۰ ساله است.( این آمارها به صورت تقریبی تهیه شده است(کاملا دقیق نبوده)و در صورت نیاز تک تک به آن پرداخته خواهد شد)

این جوانان به امید اینکه از این پس مراجع و دستگاه های دولتی پشتیبان آنان خواهند بود پای به میدان گذاشته و در طرح ساماندهی مزارع پرورش ماهی ریژاو همکاری های لازمه را انجام دادند.
اما در کمال ناباوری رییس شیلات ریژاو اعلام می دارد که هیچ بیمه ای در کار نبوده و تنها مردم منطقه هستند که متضرر شده و شیلات هیچ گونه مسئولیتی را متقبل نخواهد کرد.
این ادعا در حالی است که قبل از اجرای طرح ساماندهی مزارع پرورش ماهی در ریژاو، قرار بر بیمه ی تمام خطر بوده است، حتی برای مورد خاصی مانند سَم که سابقه ی بسیار وحشتناکی در ریژاو دارد.
در اینجا مسئولین با بهانه های واهی از خود سلب مسئولیت نموده و شهروندان را با عناوین مختلف متهم به کم کاری می نمایند.
به چند دلیل می توان مراجع ذی صلاح را در این جریان مسئول دانست:
۱- تا زمانی که طبق ادعای رییس شیلات ریژاو، مجوز هیچ کدام از مزارع به صورت دقیق صادر نشده است؛ چرا اجازه خرید ماهی و فعالیت مزارع به پرورش دهنده گان داده شده است؟!
۲- در صورتی که تمامی مسیر فاز اول هنوز در تاریکی به سر می برد و در جهت روشنایی هیچگونه اقدامی انجام نشده، چرا باید پرورش دهندگان ماهی را با عناوین مختلفی همچون اهدای ماهی رایگان تشویق به فعال کردن مزارع پرورش ماهی نمود؟!
۳- در حالی که هیچ اقدامی جهت امنیت مزارع پرورش ماهی و چرخه ی تولید انجام نشده است چرا باید عده ای را به این قربانگاه بی عدالتی فرستاد که قربانی شوند؟!
۴- اگر ادعای شما برای پشتیبانی و بیمه ی خسارت دیدگان محلی از اعراب دارد چرا سخنان خود را نقض می کنید و عیناً زمانی که باید ثابت کنید و اعتماد مردم را به خود جلب کنید می فرمایید که ما هیچ ضرری نکرده ایم؟!

در اینجا این نکته صراحتاً نیاز به تاکید دارد که حاصل اعتماد شهروندان ریژاو به دستگاه های اجرایی با این نحوه ی برخورد با مشکلات، دچار شکاف خواهد شد و طریق اعتماد سازی را دچار خدشه خواهد کرد.

 

Share
دیدگاه بینندگان
 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - مهر - ۱۳۹۴

  سلام
  انسان تا چقدر میتواند بی وجدان باشد؟!تا کجا با پستی و بی وجدانی پیش خواهد رفت؟!!!عجبا از ادمهایی که لباس انسان بودن را پوشیده اند و رفتارهایی از ان سر میزند که حیوانات در دنیای خویش از شرم سر تعظیم فرو می اورند.
  جناب اقای سر دبیر بزگوار خداوند به شما جزای خیر عنایت کند که مشکلات شهر ریژاو و مردم رو رسانه ای کرده اید تا شاید چاره گری برای دردهای انان پیدا شود.


  پاسخ دادن

 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - مهر - ۱۳۹۴

  سلام
  با توجه به بودجه ای که برای ساماندهی در نظر گرفته بودند طبق اعلام اون چیزی که تو سایت زده بودید ۱۴ میلیارد تومان برای ساماندهی، برق رسانی و اکسیژن دهی و … نه تنها شاهد این نبودیم که هزینه ای در این راستا بشه بلکه بعد چند سال هیچ کاری برای تامین امنیت و حتی بیمه نکردند. امید را از جوانان می گیرند و به جاش کینه و نفرت میذارند.


  پاسخ دادن

ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به برنامه جهانی غذا