امروز : سه شنبه ۸ دی ۱۳۹۴
تاریخ : ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ - ۱۹:۵۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرو چند صد ساله ی ابودجانه نجات یافت

هشتم دی ماه ۱۳۹۴- قبرستان تاریخی ابودجانه بعد از انتشار خبر آسیب به درخت سرو قبرستان ابودجانه و واکنش دوستداران محیط زیست و همچنین شورای شهر ریژاو، امروز این درخت چند صد ساله از خطر آفات و شکستگی نجات یافت.   این درخت که یکی از قدیمی ترین درختان موجود در ریژاو است طی چند […]

هشتم دی ماه ۱۳۹۴- قبرستان تاریخی ابودجانه
بعد از انتشار خبر آسیب به درخت سرو قبرستان ابودجانه و واکنش دوستداران محیط زیست و همچنین شورای شهر ریژاو، امروز این درخت چند صد ساله از خطر آفات و شکستگی نجات یافت.

 

این درخت که یکی از قدیمی ترین درختان موجود در ریژاو است طی چند ماه اخیر با آفت زدگی بسیار خطرناکی مواجه بود که منجر به ترک خوردن ساقه ی اصلی درخت گردید که در صورت هرگونه حادثه علاوه بر شکسته شدن این درخت بسیار ارزشمند، شاهد تخریب مقبره ی تاریخی ابودجانه نیز می بودیم.

 

لازم به ذکر است که فاز دوم استحکام بخشی هر چه بیشتر درخت سرو و همینطور پوشاندن ترک خوردگی حاصل از آفات نیز طی روزهای آینده اجرا خواهد شد.

در اینجا لازم به تذکر است که رایزنی های شورای شهر با اداره ی میراث فرهنگی شهرستان دالاهو و همینطور اداره ی منابع طبیعی دالاهو به جایی نرسیده و هر کدام از این ادارات با کم کاری تمام از تقبل هرگونه مسئولیتی سر باز زده اند.

فعالان محیط زیست ریژاو حضور آقای علی پور مسئول اداره ی محیط زیست شهرستان دالاهو در محل را به فال نیک گرفته و توقع دارند که مسئولینی که این جریانات به حیطه ی کاری آن ها مربوط می شود به عنوان الگویی به این حضور بنگرند.

 

با سپاس ویژه از فعالان و علاقه مندان به محیط زیست حاضر در محل: آقایان حیدر ابراهیمی، شیرزمان رسا،میلاد قادرپناه،علی اشرف کاکازاد ،رسول آزمونفر، شیخ باباعلی برزنجان، شریف قادرپناه، ابراهیم امیری،مهدی صالحی،ثمین علی خانی،پوریا کریمی،یعقوب احمدی ،علی آزمون، خالد مریدی، یونس احمدی، برومند سهرابی, عزت الله محمدی، یوسف کریمی و اعضای پایگاه خبری تحلیلی ریژاونیوز و همینطور آقایان محمد قادری(شهردار ریژاو) و کمال آرمند که به صورت غیرحضوری پشتیبان این اقدام بودند.

 

توضیح: برای دیدن تصاویر در سایز اصلی روی آن کلیک کنید!

Share
دیدگاه بینندگان
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا