امروز : جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۱۰ - ۸:۳۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

سهم ۴۰درصدی برخی‌ وزرا در صندوق‌ فرهنگیان

به گزارش جهان نیوز؛ رئیس تیم تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از ضرورت ورود قوه قضاییه برای کشف ابعاد بیشتر فساد در این پرونده خبر داد.
جبار کوچکی‌نژاد اظهار کرد: درباره تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان براساس گزارشهای میدانی به برخی ارقام رسیده‌ایم همچنین قوه قضاییه درباره افرادی که متهم بودند مجددا مدارکی را به ما ارائه کرده است.
وی افزود: عمق فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار پراکنده و حجیم است و زمان ما برای  تحقیق و تفحص محدود بود. اگر فرصت بیشتری داشتیم می‌توانستیم ابعاد بیشتری از فساد را آشکار کنیم.
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: از قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی تقاضا داریم با توجه به اینکه آنها محدودیت زمان ندارند، به کالبد شکافی ابعاد مختلف فساد در این پرونده بپردازند و تمام افرادی که از صندوق ذخیره فرهنگیان در ادوار مختلف سوءاستفاده کردند را معرفی کنند.
کوچکی نژاد مطرح کرد: متأسفانه مبنای صندوق را از همان بدو تأسیس کج گذاشته‌اند و صندوق را ملک شخصی خود کرده بودند. به گونه‌ای که در همان اوایل فعالیت صندوق برخی وزرا 40 درصد صندوق را جزو سهام خود کردند و بقیه را میان شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان تقسیم کردند.
وی بیان کرد: در گزارشات دیوان محاسبات آمده است که صندوق ذخیره فرهنگیان از همان روز اول به انحراف رفته و به دلیل عدم نظارت دستگاه‌های مسئول سوءاستفاده از آن انجام شده است.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: اینکه برخی افراد می‌گویند تخلفات بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان به یکدیگر ارتباطی ندارند صحیح نیست چرا که صندوق و بانک دو مجموعه کاملا مرتبط به هم هستند و ضررو زیان آنها بر روی یکدیگر اثر می‌گذارد.

منبع: تسنیم

به گزارش جهان نیوز؛ رئیس تیم تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان از ضرورت ورود قوه قضاییه برای کشف ابعاد بیشتر فساد در این پرونده خبر داد. جبار کوچکی‌نژاد اظهار کرد: درباره تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان براساس گزارشهای میدانی به برخی ارقام رسیده‌ایم همچنین قوه قضاییه درباره افرادی که متهم بودند مجددا مدارکی را به ما ارائه کرده است. وی افزود: عمق فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان بسیار پراکنده و حجیم است و زمان ما برای  تحقیق و تفحص محدود بود. اگر فرصت بیشتری داشتیم می‌توانستیم ابعاد بیشتری از فساد را آشکار کنیم. رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: از قوه قضاییه، وزارت اطلاعات و سازمان بازرسی تقاضا داریم با توجه به اینکه آنها محدودیت زمان ندارند، به کالبد شکافی ابعاد مختلف فساد در این پرونده بپردازند و تمام افرادی که از صندوق ذخیره فرهنگیان در ادوار مختلف سوءاستفاده کردند را معرفی کنند. کوچکی نژاد مطرح کرد: متأسفانه مبنای صندوق را از همان بدو تأسیس کج گذاشته‌اند و صندوق را ملک شخصی خود کرده بودند. به گونه‌ای که در همان اوایل فعالیت صندوق برخی وزرا 40 درصد صندوق را جزو سهام خود کردند و بقیه را میان شرکت تعاونی مصرف فرهنگیان تقسیم کردند. وی بیان کرد: در گزارشات دیوان محاسبات آمده است که صندوق ذخیره فرهنگیان از همان روز اول به انحراف رفته و به دلیل عدم نظارت دستگاه‌های مسئول سوءاستفاده از آن انجام شده است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بیان کرد: اینکه برخی افراد می‌گویند تخلفات بانک سرمایه و صندوق ذخیره فرهنگیان به یکدیگر ارتباطی ندارند صحیح نیست چرا که صندوق و بانک دو مجموعه کاملا مرتبط به هم هستند و ضررو زیان آنها بر روی یکدیگر اثر می‌گذارد. منبع: تسنیم
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا