امروز : پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۲۲ - ۹:۰۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

سودان، فرجام بازی برد-برد

 

 

به گزارش جهان نیوز ، «رضا سراج» در کانال تلگرامی خود نوشت:
به نظر می‌رسد با آمدن وزیر خارجه عمان به تهران، بازی «برد-برد» غربگرایان با آمریکا، مجددا وارد کانال ۲ دیپلماسی می‌شود. موش و گربه بازی آمریکا از طریق عمان، یادآور بازی «برد-برد» سودان و آمریکا با میانجی‌گری عربستان است.
 سودان الگوی بازی «برد-برد»
آمریکا، سودان را تحریم و تهدید کرد
سودان برای رفع تحریم‌ها وارد مذاکره شد
آمریکا با لبخند لغو تحریم‌ها را به سودان وعده داد
 سودان شرط آمریکا برای تجزیه کشورش را پذیرفت
  ذخائر نفت به سودان جنوبی(متحد اسرائیل) واگذار شد

 پس از پذیرش شروط آمریکا از سوی سودان و تجزیه این کشور، نه تنها تحریم‌های سودان لغو نشد؛ بلکه مقامات کاخ سفید از پشت به عمرالبشیر (رئیس حکومت سودان) خنجر زدند و وی را به اتهام جنایات جنگی، در دادگاه بین‌المللی لاهه به محاکمه کشاندند. مذاکرات فرساینده آمریکا و سودان شمالی برای رفع تحریم‌ها همچنان ادامه داشت تا اینکه اخیرا واشنگتن زمان تعلیق تحریم‌های سودان را سه ماه به تعویق انداخت و متقابلا سودان نیز  مجبور شد مذاکره با آمریکا برای رفع تحریم‌ها را به مدت سه ماه تعلیق کند.

هر چه می‌شد بَرَد از کیسه ما بُرد که بُرد / «بُرد بُرد» این بُوَد آری همه را بُرد

    به گزارش جهان نیوز ، «رضا سراج» در کانال تلگرامی خود نوشت: به نظر می‌رسد با آمدن وزیر خارجه عمان به تهران، بازی «برد-برد» غربگرایان با آمریکا، مجددا وارد کانال ۲ دیپلماسی می‌شود. موش و گربه بازی آمریکا از طریق عمان، یادآور بازی «برد-برد» سودان و آمریکا با میانجی‌گری عربستان است.  سودان الگوی بازی «برد-برد» آمریکا، سودان را تحریم و تهدید کرد سودان برای رفع تحریم‌ها وارد مذاکره شد آمریکا با لبخند لغو تحریم‌ها را به سودان وعده داد  سودان شرط آمریکا برای تجزیه کشورش را پذیرفت   ذخائر نفت به سودان جنوبی(متحد اسرائیل) واگذار شد  پس از پذیرش شروط آمریکا از سوی سودان و تجزیه این کشور، نه تنها تحریم‌های سودان لغو نشد؛ بلکه مقامات کاخ سفید از پشت به عمرالبشیر (رئیس حکومت سودان) خنجر زدند و وی را به اتهام جنایات جنگی، در دادگاه بین‌المللی لاهه به محاکمه کشاندند. مذاکرات فرساینده آمریکا و سودان شمالی برای رفع تحریم‌ها همچنان ادامه داشت تا اینکه اخیرا واشنگتن زمان تعلیق تحریم‌های سودان را سه ماه به تعویق انداخت و متقابلا سودان نیز  مجبور شد مذاکره با آمریکا برای رفع تحریم‌ها را به مدت سه ماه تعلیق کند. هر چه می‌شد بَرَد از کیسه ما بُرد که بُرد / «بُرد بُرد» این بُوَد آری همه را بُرد
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا