امروز : پنج شنبه ۵ مرداد ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۵/۰۵ - ۱۹:۵۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهادت‌دومین‌شیعی به‌ضرب گلوله نظامیان‌سعودی

به گزارش جهان نیوز به نقل از العهد، حسین ابراهیم الزاهر شهروند شیعی ساکن منطقه شیعه‌نشین العوامیه در شرق این کشور، به ضرب گلوله نظامیان سعودی به شهادت رسید.

این در حالی است که روز گذشته نیز در پی حملات نظامیان سعودی به العوامیه، یک شهروند عربستانی به شهادت رسید و شماری نیز زخمی شدند.
رژیم سعودی از چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت دور تازه‌ای از حملات خود به منطقه شیعه‌نشین العوامیه را آغاز کرده‌است که در پی این حملات تاکنون شماری از شهروندان عربستانی به شهادت رسیده و شماری نیز زخمی شده‌اند.
همچنین در پی این حملات، به املاک عمومی و خصوصی و خودروهای شهروندان خسارت وارد آمد.
شرق عربستان که منطقه ای نفت خیز، پالایشگاهی و در عین حال شیعه نشین است از سال ۲۰۱۱ میلادی در اعتراض به بی‌عدالتی و «توزیع ناعادلانه ثروت» صحنه اعتراض‌های شدید علیه خاندان آل سعود بوده است.
حکومت عربستان این اعتراض‌ها را سرکوب کرده است که در نتیجه آن تاکنون بیش از ۲۰ تن از معترضان به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند.
رژیم سعودی همچنین شمار زیادی از شهروندان را بازداشت و آنها را به اعدام محکوم کرده است.

منبع: تسنیم

به گزارش جهان نیوز به نقل از العهد، حسین ابراهیم الزاهر شهروند شیعی ساکن منطقه شیعه‌نشین العوامیه در شرق این کشور، به ضرب گلوله نظامیان سعودی به شهادت رسید. این در حالی است که روز گذشته نیز در پی حملات نظامیان سعودی به العوامیه، یک شهروند عربستانی به شهادت رسید و شماری نیز زخمی شدند. رژیم سعودی از چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت دور تازه‌ای از حملات خود به منطقه شیعه‌نشین العوامیه را آغاز کرده‌است که در پی این حملات تاکنون شماری از شهروندان عربستانی به شهادت رسیده و شماری نیز زخمی شده‌اند. همچنین در پی این حملات، به املاک عمومی و خصوصی و خودروهای شهروندان خسارت وارد آمد. شرق عربستان که منطقه ای نفت خیز، پالایشگاهی و در عین حال شیعه نشین است از سال ۲۰۱۱ میلادی در اعتراض به بی‌عدالتی و «توزیع ناعادلانه ثروت» صحنه اعتراض‌های شدید علیه خاندان آل سعود بوده است. حکومت عربستان این اعتراض‌ها را سرکوب کرده است که در نتیجه آن تاکنون بیش از ۲۰ تن از معترضان به شهادت رسیده و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند. رژیم سعودی همچنین شمار زیادی از شهروندان را بازداشت و آنها را به اعدام محکوم کرده است. منبع: تسنیم
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا