امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۴ - ۱۵:۰۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهیدحججی تربیت یافته واقعی مکتب امام حسین

به گزارش جهان نیوز، به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در مراسم عزاداری امام حسین (ع) که ظهر امروز در محل نمازخانه دادستانی کل کشور برگزار شد با اشاره به اینکه بندگی خدا تنها به نماز و روزه نیست و بندگان واقعی در برابر مقام و موقعیت و ثروت پایشان نمی‌لغزد گفت:بندگی خدا در حرف زدن آسان است، اما در عمل باید دید که چگونه می‌توان در مسیر کمال الهی گام برداشت.
منتظری افزود:تن‌ها راه رسیدن به خدا و معرفت باریتعالی امام شناسی و حرکت در مسیر معرفت امام (ع) است و کسی که امام عصر و زمان خود را نشناسد چگونه می‌تواند ادعای خداشناسی کند.

دادستان کل کشور تصریح کرد:تمام کسانی که تنها با گذشت ۵۰ سال از رحلت پیامبر (ص) دور هم جمع شدند و با ناجوانمردی امام حسین (ع) را به شهادت رساندند در روز عاشورا نماز جماعت خواندند و در سخنان خود به آیات قران استناد می‌کردند که نشان می‌دهد بندگی خدا تنها به نماز و روزه نیست.

وی افزود:قیام و نهضت امام حسین (ع) درس‌های بسیاری برای ما دارد که مهمترین آن تسلیم بودن و معرفت آن حضرت در برابر خداست و ما می‌بینیم که حضرت در ساعات و لحظات آخر عمر مبارک خویش هم به راز و نیاز عاشقانه با خدای خویش می‌پردازد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه به برکت ایام عزاداری امام حسین (ع) همه عاشقان آن حضرت حسینی شوند و حسینی باقی بمانند به بازگشت پیکر شهید حججی اشاره و تاکید کرد:این شهید بزرگوار نماد ارزشمند شهادت در راه معرفت الهی و نمونه‌ای از تربیت یافتگان واقعی مکتب ابا عبدالله (ع) است که نشان داد در این زمانه پرآشوب هم که هر روز شاهد توطئه‌های جدید علیه مسلمانان و شیعیان هستیم می‌توان با بصیرت به دنبال معرفت الهی و امام شناسی بود.
 

به گزارش جهان نیوز، به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در مراسم عزاداری امام حسین (ع) که ظهر امروز در محل نمازخانه دادستانی کل کشور برگزار شد با اشاره به اینکه بندگی خدا تنها به نماز و روزه نیست و بندگان واقعی در برابر مقام و موقعیت و ثروت پایشان نمی‌لغزد گفت:بندگی خدا در حرف زدن آسان است، اما در عمل باید دید که چگونه می‌توان در مسیر کمال الهی گام برداشت. منتظری افزود:تن‌ها راه رسیدن به خدا و معرفت باریتعالی امام شناسی و حرکت در مسیر معرفت امام (ع) است و کسی که امام عصر و زمان خود را نشناسد چگونه می‌تواند ادعای خداشناسی کند. دادستان کل کشور تصریح کرد:تمام کسانی که تنها با گذشت ۵۰ سال از رحلت پیامبر (ص) دور هم جمع شدند و با ناجوانمردی امام حسین (ع) را به شهادت رساندند در روز عاشورا نماز جماعت خواندند و در سخنان خود به آیات قران استناد می‌کردند که نشان می‌دهد بندگی خدا تنها به نماز و روزه نیست. وی افزود:قیام و نهضت امام حسین (ع) درس‌های بسیاری برای ما دارد که مهمترین آن تسلیم بودن و معرفت آن حضرت در برابر خداست و ما می‌بینیم که حضرت در ساعات و لحظات آخر عمر مبارک خویش هم به راز و نیاز عاشقانه با خدای خویش می‌پردازد. وی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه به برکت ایام عزاداری امام حسین (ع) همه عاشقان آن حضرت حسینی شوند و حسینی باقی بمانند به بازگشت پیکر شهید حججی اشاره و تاکید کرد:این شهید بزرگوار نماد ارزشمند شهادت در راه معرفت الهی و نمونه‌ای از تربیت یافتگان واقعی مکتب ابا عبدالله (ع) است که نشان داد در این زمانه پرآشوب هم که هر روز شاهد توطئه‌های جدید علیه مسلمانان و شیعیان هستیم می‌توان با بصیرت به دنبال معرفت الهی و امام شناسی بود.  
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا