امروز : سه شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۱/۰۱ - ۱۷:۵۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

شورای شهر ریژاو گزارش مالی خود را به شهروندان ارائه دهد

ریژاونیوز: بر اساس ماده ۱۸ از آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها، شورا می‌باید (صورت جامع درآمد و هزینه مصوب خود) را هر شش ماه یک‌بار به‌ضمیمه (صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری) به اطلاع عموم مردم برساند. درحالی که یکی از مسئولیت های اصلی شورای هر شهری، منتشر نمودن […]


ریژاونیوز: بر اساس ماده ۱۸ از آیین‌نامه اجرایی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها، شورا می‌باید (صورت جامع درآمد و هزینه مصوب خود) را هر شش ماه یک‌بار به‌ضمیمه (صورت جامع درآمد و هزینه شهرداری) به اطلاع عموم مردم برساند.
درحالی که یکی از مسئولیت های اصلی شورای هر شهری، منتشر نمودن صورت مالی هزینه و درآمدهای شهرداری خود نیز است،  پس از گذشت ۴ سال هنوز هیچ گزارش مالی از جانب شورای شهر ریژاو منتشر نشده است.

 

شایان ذکر است که علاوه بر انتشار گزارش مالی شورای شهر به شهروندان، شورا وظیفه دارد که گزارش های مالی شهرداری را نیز به اطلاع عموم شهروندان ریژاو برساند .
نکته ای که در اینجا بسیار حائز اهمیت بوده این است که چرا باید طی ۴ سال، عموم شهروندان ریژاو در بی خبری از اوضاع مالی باشند و حتی یک جلسه ی علنی در شورای شهر ریژاو با حضور شهروندان تشکیل نشده باشد؟

از طرفی اجرای این قانون تاثیرات مثبتی را در پی خواهد داشت که خود شهروندان قادر خواهند بود نظارت دقیق و کاملی بر عملکرد شورای شهر داشته باشند و شفافیت مالی این نهاد کمک بسیار بزرگی به جلوگیری از ایجاد فساد و شیوع شایعه می کند.

در نهایت این گزارش و شفافیت در آخرین روزهای کاری شورای شهر، مردم را قادر می کند که با نگاهی آگاهانه همراه با علم، به نقد و بررسی عملکرد این مجموعه بپردازند و زمینه های نقد منصفانه را ایجاد می نماید.

در پایان انتظار می رود که در سریع ترین زمان ممکن شورای شهر ریژاو گزارش وضعیت مالی خود و شهرداری ریژاو را منتشر نماید.
ریژاونیوز به زودی گزارش عملکرد ۴ ساله ی شورا و شهردار ریژاو را با کمک همشهریان به اطلاع عموم خواهد رساند.

 

 

 

Share
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا