امروز : دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۴/۰۵ - ۱۹:۲۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عربستان برای جنگ با ایران باید دیوانه باشد

به گزارش جهان نیوز، سید محمد حسینی عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی درباره انتخاب ولیعهد جدید عربستان و تاثیر آن بر منطقه اظهار داشت:مساله اختلاف ایران و عربستان موضوع تازه‌ای نیست و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران این دشمنی وجود دارد.
وی افزود:حکام پیشین عربستان دارای یک پختگی نسبی بوده و سعی بر آن داشتند که جوانب را حفظ کرده و به طور علنی با ایران وارد جنگ نشوند.
حسینی تصریح کرد:در زمان پادشاهی ملک سلمان فرزند جوان او قدرت را به دست گرفته و با توجه به آن که ملک سلمان عنصری خنثی و بی اراده است در واقع چرخ حکومت عربستان به دست محمد سلمان میچرخد که جنگ یمن حاصل این واگذاری قدرت است.
عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب بیان داشت:محمد سلمان به ایران ستیزی شهره بوده و از طرفی آمریکا که در نفرت به ایران با عربستان و ولیعهد جوان این کشور شریک است او را برای جنگ با ایران مورد تشویق قرار میدهد.
وی ادامه داد:محمد بن سلمان در ماجرای خرید ۱۱۰ میلیار دلار اسلحه از آمریکا نقش کلیدی داشته و در واقع او پادشاه و تصمیم گیرنده عربستان است البته اقدامات سخیف و افکار ننگین او برای غلبه بر ایران جوابگو نخواهد بود و عربستان ضعیفتر از آن است که بخواهد با ایران مقابله کند همانطور که در جریان عراق، سوریه و لبنان شکست خورده اصلی میدان بوده است.
حسینی بیان داشت:عربستان به همراه کشور‌های هم پیمان خود به یمن لشگر کشی کرد، اما مردم این کشور با دستانی خالی در برابر آن‌ها ایستادگی کردند بنابراین عربستان آن قدر حقیر است که حتی نباید تصور رویارویی با کشور قدرتمندی مانند ایران را در سر بپروراند.
وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:اکنون مراکز نفتی عربستان در تیر رس موشک‌های ایران هستند و اگر این کشور دست از پا خطا کند با شدت عمل ایران رو به رو خواهد شد.
وی افزود:روحیه جنگجویی محمد بن سلمان غیر قابل انکار است، اما اگر بخواهد با ایران وارد جنگ شود دارای جنون است چرا که به کارزاری وارد خواهد شد که نتایج و ابعاد آن کاملا مشخص است.
عضو جبهه یکتا در پایان خاطر نشان کرد:عربستان به عوامل ضعیفی مانند داعش دل بسته بود که بتواند به واسطه آن‌ها و اقدامات کورشان در ایران ایجاد اغتشاش کند، اما این مساله خیال خامی بیش نبود و باید بداند که بسیار ناشیانه و مبتدی عمل کرده است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

به گزارش جهان نیوز، سید محمد حسینی عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب اسلامی درباره انتخاب ولیعهد جدید عربستان و تاثیر آن بر منطقه اظهار داشت:مساله اختلاف ایران و عربستان موضوع تازه‌ای نیست و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران این دشمنی وجود دارد. وی افزود:حکام پیشین عربستان دارای یک پختگی نسبی بوده و سعی بر آن داشتند که جوانب را حفظ کرده و به طور علنی با ایران وارد جنگ نشوند. حسینی تصریح کرد:در زمان پادشاهی ملک سلمان فرزند جوان او قدرت را به دست گرفته و با توجه به آن که ملک سلمان عنصری خنثی و بی اراده است در واقع چرخ حکومت عربستان به دست محمد سلمان میچرخد که جنگ یمن حاصل این واگذاری قدرت است. عضو شورای مرکزی جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب بیان داشت:محمد سلمان به ایران ستیزی شهره بوده و از طرفی آمریکا که در نفرت به ایران با عربستان و ولیعهد جوان این کشور شریک است او را برای جنگ با ایران مورد تشویق قرار میدهد. وی ادامه داد:محمد بن سلمان در ماجرای خرید ۱۱۰ میلیار دلار اسلحه از آمریکا نقش کلیدی داشته و در واقع او پادشاه و تصمیم گیرنده عربستان است البته اقدامات سخیف و افکار ننگین او برای غلبه بر ایران جوابگو نخواهد بود و عربستان ضعیفتر از آن است که بخواهد با ایران مقابله کند همانطور که در جریان عراق، سوریه و لبنان شکست خورده اصلی میدان بوده است. حسینی بیان داشت:عربستان به همراه کشور‌های هم پیمان خود به یمن لشگر کشی کرد، اما مردم این کشور با دستانی خالی در برابر آن‌ها ایستادگی کردند بنابراین عربستان آن قدر حقیر است که حتی نباید تصور رویارویی با کشور قدرتمندی مانند ایران را در سر بپروراند. وزیر اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد:اکنون مراکز نفتی عربستان در تیر رس موشک‌های ایران هستند و اگر این کشور دست از پا خطا کند با شدت عمل ایران رو به رو خواهد شد. وی افزود:روحیه جنگجویی محمد بن سلمان غیر قابل انکار است، اما اگر بخواهد با ایران وارد جنگ شود دارای جنون است چرا که به کارزاری وارد خواهد شد که نتایج و ابعاد آن کاملا مشخص است. عضو جبهه یکتا در پایان خاطر نشان کرد:عربستان به عوامل ضعیفی مانند داعش دل بسته بود که بتواند به واسطه آن‌ها و اقدامات کورشان در ایران ایجاد اغتشاش کند، اما این مساله خیال خامی بیش نبود و باید بداند که بسیار ناشیانه و مبتدی عمل کرده است. منبع:باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا