امروز : شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۰۸ - ۱۰:۲۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

عقب‌نشینی بارزانی و آمادگی برای تعلیق قضیه جدایی کردستان

به گزارش جهان نیوز، یک منبع در منطقه کردستان عراق به روزنامه الشرق الاوسط گفته است که بارزانی روز پنج شنبه (دیروز) در نامه‌ای به «ایاد علاوی» معاون رئیس‌جمهور عراق، گفته است که حاضر است در راستای کنترل بحران میان اربیل و بغداد، مسأله جدایی منطقه کردستان از عراق را برای دو سال به تعلیق در آورد.

به نوشته الشرق الاوسط، در این نامه آمده است که در طول این دو سال، گفت‌و‌گوها در همه موضوعات بدون پیش شرط انجام گیرد.

بارزانی در این نامه در اشاره به استان کرکوک و منابع نفتی آن، به علاوی گفته است که باید طبق ماده ۱۴۰ قانون اساسی در این باره اقدام شود.

او همچنین اعلام آمادگی کرده است که ابتکار «ایاد علاوی» را پذیرفته و در این راستا همکاری کند.

روز دوشنبه گذشته، «ایاد علاوی» در نامه‌ای به بارزانی از او خواسته بود تا نتایج همه‌پرسی را تعلیق کرده و درباره تمامی موضوعات با بغداد وارد و در راستای تحقق عراق فدرال دموکراتیک وارد مذاکره شود.

به گزارش جهان نیوز، یک منبع در منطقه کردستان عراق به روزنامه الشرق الاوسط گفته است که بارزانی روز پنج شنبه (دیروز) در نامه‌ای به «ایاد علاوی» معاون رئیس‌جمهور عراق، گفته است که حاضر است در راستای کنترل بحران میان اربیل و بغداد، مسأله جدایی منطقه کردستان از عراق را برای دو سال به تعلیق در آورد. به نوشته الشرق الاوسط، در این نامه آمده است که در طول این دو سال، گفت‌و‌گوها در همه موضوعات بدون پیش شرط انجام گیرد. بارزانی در این نامه در اشاره به استان کرکوک و منابع نفتی آن، به علاوی گفته است که باید طبق ماده 140 قانون اساسی در این باره اقدام شود. او همچنین اعلام آمادگی کرده است که ابتکار «ایاد علاوی» را پذیرفته و در این راستا همکاری کند. روز دوشنبه گذشته، «ایاد علاوی» در نامه‌ای به بارزانی از او خواسته بود تا نتایج همه‌پرسی را تعلیق کرده و درباره تمامی موضوعات با بغداد وارد و در راستای تحقق عراق فدرال دموکراتیک وارد مذاکره شود.
ارسال دیدگاه

خبرنگار ریژاونیوز باشید
قطع شمار ریژاو
نشریه آنلاین زنان ریژاو
جذب تبلیغات
تیتر نیوز
کمک به  برنامه جهانی غذا